Grain Alliance будує нові зерносховища

Зміцнення логістики аграрного експорту, АГРІ-Україна
01 Грудня 2023

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” закупив для потреб Grain Alliance металеві конструкції для будівництва двох зерносховищ. З вересня на виробничих майданчиках компанії у Чернігівській області тривають будівельні роботи зі зведення зерносховищ.

Одне зерносховище – це металева конструкція розміром 12 на 40 метрів, висотою 8 метрів. У такому сховищі поміститься 700 тонн зерна. Будівництво другого зерносховища розміром 20 на 50 метрів ще триває, у нього поміститься 1500 тонн зерна. Зерносховища забезпечать всі необхідні умови для зберігання зерна.

“Частково наш елеватор на Чернігівщині постраждав ще в березні 2022 року в період активних воєнних дій в регіоні, в результаті чого зменшилися потужності зі зберігання та відвантаження зерна. Нові склади, хоч і невеликі, допоможуть у додатковому тимчасовому зберіганні в період збирання урожаю, а також в прямому експорті зерна коштом організації процесу завантаження бігбегів та постачання товару фінальному покупцю саме в такій тарі”, – говорить заступниця комерційного директора з питань реалізації продукції зернової компанії Grain Alliance Людмила Урядова.

Нагадаємо, для потреб Grain Alliance Проєкт USAID цьогоріч закупив 6 телескопічних навантажувачів, 2 трактори, 8 генераторів та обладнання для наземної перевалки зерна – бункер наземний перевантажувальний та розвантажувач вагонів мобільний. Наявність такого обладнання зменшить ризики простоїв у гарячий період збору урожаю та зміцнить диверсифікацію експортних напрямків, тим самим слугуватиме стійкому розвитку компанії в період війни та після її завершення. У залежності від ситуації на експортних ринках, а також всередині країни, використання цього обладнання допоможе агровиробнику на 20% збільшити експорт зерна.

У 2023/2024 році компанія планує експортувати орієнтовно 250 тис. тонн зерна, у 2022/2023 році об’єм експорту склав понад 200 тис. тонн. Земельний банк компанії нараховує до 60 тисяч гектарів землі у Чернігівській, Київській, Полтавській та Черкаській областях. Компанія займається вирощуванням зернових та олійних та їх експортом і входить у ТОП-20 агровиробників України.

Допомога агровиробникам та інфраструктурним компаніям є частиною Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні, яку реалізує Агентство США з міжнародного розвитку. Вона спрямована на те, щоб допомогти Україні збільшити потенціал для виробництва, зберігання, транспортування та експорту зерна.

Проєкт USAID посилює потужності «ІМК» для експорту зернових

Зміцнення логістики аграрного експорту, АГРІ-Україна
29 Листопада 2023

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) закупив три генератори потужністю 600кВт для агрохолдингу «ІМК», які допоможуть забезпечити безперебійну роботу елеваторів компанії у Полтавській, Сумській та Чернігівській областях.

Закуплені генератори дадуть змогу більш впевнено почуватись під час зими 2023-2024, адже не виключене повторення сценаріїв попереднього року, коли через обстріли країною-агресором енергетичної інфраструктури відбувалось періодичне відключення електроенергії, інколи на кілька діб, що повністю зупиняло весь виробничий процес та експорт зерна.

Окрім цього, Проєкт USAID також надав «ІМК» троє ваг для зважування автомобільного транспорту на елеваторах компанії.

Допомога агровиробникам та інфраструктурним компаніям є частиною Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні, яку реалізує Агентство США з міжнародного розвитку. Вона спрямована на те, щоб допомогти Україні збільшити потенціал для виробництва, зберігання, транспортування та експорту зерна.

Проєкт USAID сприяє розвитку експортного потенціалу компанії “Злата Трейд” 

Зміцнення логістики аграрного експорту, АГРІ-Україна
28 Листопада 2023

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) придбав фронтальний телескопічний навантажувач для компанії “Злата Трейд”, трейдера сільськогосподарської продукції, діяльність якого зосереджена в південному і центральному регіонах України. Це обладання дозволить оптимізувати роботу одного з елеваторів компанії. 

За оцінками компанії, використання телескопічного навантажувача дозволить збільшити відвантаження зерна на 500 тонн щоденно.  

Навантажувачам, які сьогодні використовує “Злата Трейд” на елеваторах, – понад 15 років. Коли обладнання виходить з ладу – що трапляться часто і непередбачувано – це впливає на весь ланцюжок постачання. Тому наявність сучасного навантажувача дозволить також забезпечити стабільну роботу на елеваторі.  

Допомога агровиробникам та інфраструктурним компаніям є частиною Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні, яку реалізує Агентство США з міжнародного розвитку. Вона спрямована на те, щоб допомогти Україні збільшити потенціал для виробництва, зберігання, транспортування та експорту зерна. 

Вінницька фітолабораторія отримала холодильне обладнання

Зміцнення логістики аграрного експорту, АГРІ-Україна
16 Листопада 2023

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) доставив державній установі «Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія» три холодильники із вбудованими морозильними камерами. Використання цього обладнання допоможе працівникам фiтолабораторії оперативно та якісно виконувати замовлення для проведення фіто експертиз зерна. Раніше Проєкт USAID придбав для потреб лабораторії ПЛР-обладнання та витратні матеріали для проведення досліджень на вміст ГМО. Ці дослідження зараз є обов’язковими перед відправкою зерна на експорт.

«Новий вид досліджень, яких потребують агроекспортери, а саме, ГМО-дослідження, вимагає наявності спеціального устаткування. Отримане холодильне обладнання з морозильними камерами, оснащеними системою захисту від несанкціонованого доступу та підтримки сталої температури, забезпечать зберігання реактивів, поживних середовищ, хімічних розчинів та тест-систем ПЛР, а також консервацію проб зразків, щоб уникнути перехресного забруднення інших зразків. Тож ця допомога від Проєкту USAID “Економічна підтримка України” наразі є дуже актуальною для нашої лабораторії», – розповіла директорка Вінницької фітолабораторії Наталія Коваленко.

В умовах повномасштабної агресії росії, спроб блокування морських портів України, логістичні маршрути для вивезення зерна за кордон змінюються. Зважаючи на розташування Вінницької області біля кордону з Молдовою, Вінницька фітолабораторія отримує більше запитів на проведення досліджень зразків зернових культур та продукції переробки на фітосанітарну експертизу. Якщо у 2022 році кількість проведених експертиз становила 5 304, то у 2023 році цей  показник зріс майже на 50% і становив вже 7 835 експертиз. Через це зросла необхідність ресурсів (а саме обладнання) для проведення аналізів, якими в повному обсязі забезпечити себе лабораторія не мала можливості.

Нагадаємо, у жовтні Проєкт USAID організував на Волині навчання для 21 фахівця – це завідувачі відділів та головні фахівці державних фітолабораторій. Це навчання спрямоване на те, щоб підвищити кваліфікацію, розповісти про сучасні методи дослідження зернових культур, зокрема ПЛР-тестування методом полімеразно-ланцюгової реакції в режимі реального часу (ПЛР-РЧ), навчити фахівців використовувати нові методи у своїй щоденній роботі. На основі результатів цього дослідження лабораторії видають висновок, на їх підставі бізнес отримує сертифікат, який потрібен для експорту зерна.

Нагадаємо, допомога агровиробникам, інфраструктурним компаніям, державним фітосанітарним лабораторіям є частиною Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні, яку реалізує USAID. Вона спрямована на те, щоб допомогти Україні збільшити потенціал для виробництва, зберігання, транспортування та експорту зерна.

Проєкт USAID забезпечує українських агроекспортерів вагами для зважування транспорту

Зміцнення логістики аграрного експорту, АГРІ-Україна
01 Листопада 2023

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) забезпечує агроекспортерів вагами для зважування автомобільного транспорту, які  допоможуть компаніям збільшити експортну спроможність у відвантаженні зерна.

Ваги отримали підрозділи компанії ІМК у Чернігівській, Полтавській та Сумській областях. Ваги будуть розміщені на зерносушильних комплексах зі складами підлогового зберігання загальною місткістю до 100 000 тонн. До цього там були невеликі ваги, які дозволяли здійснювати зважування малих вантажних автомобілів при внутрішньогосподарських переміщеннях зерна.

Відвантаження на експорт раніше здійснювалось виключно через перевалку на елеваторах (власних або третіх осіб) із завантаженням на цих елеваторах на вагони. Нові ваги дозволять ІМК відвантажувати зерно зі складів підрозділів на великі автомобілі-зерновози, в тому числі й напряму на експорт. У компанії зазначили, що завдяки новим вагам та іншому обладнанню від Проєкту USAID (фронтальні телескопічні навантажувачі, генератори) підприємство зможе додатково експортувати до 100 000 тонн щорічно.

Для іншого бенефіціара Проєкту USAID з Черкаської області автомобільні ваги  необхідні для здійснення безперебійних операцій з перевалки зерна на перевантажувальному пункті. У 2022 році, під час ракетних обстрілів і перебоїв з електроенергією, на підприємстві згоріли власні ваги, що спричинило значні простої автотранспорту. Через те, що ваги не працювали та не було можливості зважувати продукцію, фермери не могли швидко розвантажувати кукурудзу, яку привозили на сушку і зберігання, швидко повертатись в поле, продовжувати збирати кукурудзу, що призводило до простоїв комбайнів і авто, а також збільшувало собівартість продукції.

Встановлення нових ваг  дозволить цій компанії здійснювати перевалку та фасування зерна в максібеги та збільшить пропускну спроможність зберігання та фасування, а також обсяги експорту, при цьому знизить собівартість експортованого зерна. Коштом збільшення пропускної спроможності на підприємстві планують збільшити обсяги експорту на 10%.

10 жовтня ваги отримав і агрохолдинг “Так Агро” – підприємство встановило обладнання на перевантажувальному пункті на Київщині. Ваги, які компанія використовувала до цього, дозволяють зважувати транспорт вагою лише до 10 тонн. Відтак, аби зважити зерновози вантажністю 25 тонн, які використовують в агрохолдингу, водіям доводилось їздити до іншої філії компанії, що розташована за 25 кілометрів. Тепер кожна операція зі зважування економить видатки, які потрібні на подолання 50 км дороги (витрати на пальне, амортизація, людський ресурс).

Закупівля обладнання відбувається в рамках Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні (АГРІ-Україна), яку реалізує Агентство США з міжнародного розвитку, для пом’якшення глобальної продовольчої кризи, що загострилася через жорстоку війну росії проти України.