Проєкт USAID завершив ремонтні роботи на автомобільних пунктах пропуску на кордоні з Молдовою 

Модернізація пунктів пропуску
21 Листопада 2024

Підрядники Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) завершили ремонт дорожнього покриття та інші роботи на автомобільних пунктах пропуску у Чернівецькій, Вінницькій та Одеській областях на кордоні України з Молдовою. 

На пунктах пропуску «Мамалига» та «Росошани» роботи включали ремонт і нанесення розмітки дорожніх смуг, дорожніх знаків та маркування, заміну шлагбаумів і стоперів, видалення та укладання нового асфальтобетонного покриття, реконструкцію дощоприймачів, фарбування бар’єрних огорож і бордюрів. Раніше Проєкт USAID замінив лампи на світлодіодні та забезпечив ці пункти пропуску контейнерами для сміття, баками для сортування відходів і дорожніми барикадами. 

На пунктах пропуску «Могилів-Подільський» та «Старокозаче» підрядники виконали ремонт дорожнього покриття, нанесли дорожню розмітку, відремонтували електрообладнання та замінили шлагбауми й стопери. Це стало продовженням попередньої допомоги Проєкту USAID з модернізації цих пунктів пропуску, яка включала забезпечення баками для сортування відходів, вагами для товарів і заміну дорожніх знаків. На пункті пропуску «Могилів-Подільський» старі збірні кабіни були замінені на нові постійні модульні конструкції. 

Ці роботи покращать стан інфраструктури пунктів пропуску, оптимізують рух товарів і забезпечать більш плавну та ефективну роботу пунктів пропуску, покращуючи умови для користувачів та підвищуючи задоволеність водіїв та експортерів. Покращення зовнішнього вигляду та функціональності цих пунктів пропуску є не лише важливим для економічного зростання, а й демонструє відданість України якості, ефективності та міжнародній співпраці. 

Згідно з даними Державної митниці, середньомісячний обсяг експорту вантажів із жовтня 2023 року по вересень 2024 року становив 42,550 тонн через пункт пропуску «Мамалига», 10,567 тонн через пункт пропуску «Росошани», 13,744 тонн через пункт пропуску «Могилів-Подільський» та 34,171 тонн через пункт пропуску «Старокозаче». 

Довідково: У період 2023-2026 років USAID через Проєкт USAID «Економічна підтримка України» виділяє 115 мільйонів доларів для підтримки Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України (Агенції Відновлення), Укрзалізниці (УЗ) та Державної митної служби для модернізації пунктів пропуску з метою покращення торгівлі та обсягів експорту.

Проєкт USAID та «Західноукраїнський ресурсний центр» працюватимуть над оптимізацією залізничних прикордонних процедур

Модернізація пунктів пропуску
20 Листопада 2024

У жовтні ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» розпочала річний проєкт у рамках гранту Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) «Оптимізація залізничних прикордонних процедур для прискорення експорту зерна до ЄС».

Цей грантовий проєкт спрямований на гармонізацію транскордонних процедур для збільшення залізничного експорту сільськогосподарської продукції з України, що сприятиме ширшому відновленню економіки.

Західноукраїнський ресурсний центр скликає транскордонну групу експертів Україна-ЄС для вдосконалення технічних процесів і митних процедур на трьох пілотних залізничних пунктах пропуску (ПП) Мостиська, Чоп і Вадул-Сірет на кордоні з Польщею, Угорщиною та Румунією відповідно.

Серед учасників проєкту – представники Державної прикордонної служби, митниці, Укрзалізниці та обласних державних адміністрацій Львівської, Закарпатської та Чернівецької областей. Вони сприятимуть аналізу викликів і можливостей у поточних процесах на трьох залізничних ПП на кордоні з Польщею, Угорщиною та Румунією, а також запропонують шляхи вдосконалення технічних і митних процедур, а також підвищення спроможності персоналу, залученого до реєстрації вантажів.

У 2023-2026 роках Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт USAID «Економічна підтримка України» виділяє 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та «Укрзалізниці» для модернізації західних пунктів пропуску України.

Вражені подією Rebuild Ukraine 2024! 

Модернізація пунктів пропуску
15 Листопада 2024

Щиро дякуємо всім, хто завітав до стенду Проєкту USAID «Економічна підтримка України» та USAID Проєкт енергетичної безпеки на Rebuild Ukraine у Варшаві. Це був чудовий шанс представити наші проєкти, познайомитися з новими партнерами та обмінятися ідеями для побудови стійкого майбутнього України.

Ми з натхненням продовжуємо працювати над модернізацією західних прикордонних пунктів пропуску України та зміцнювати співпрацю з тими, кого зустріли на цьому заході. Кожна нова зустріч — це крок до кращої, безпечнішої та прогресивної України.

Для всіх, хто зацікавлений у майбутніх можливостях співпраці та тендерах, запрошуємо слідкувати за оновленнями на вебсайті Проєкту USAID «Економічна підтримка України». Не забудьте підписатися на наші сторінки в LinkedIn та Facebook, щоб не пропустити найсвіжіші новини!

Будуємо стійку Україну разом!

Проєкт USAID на 4-й Міжнародній виставці та конференції Rebuild Ukraine: Construction & Energy 

Модернізація пунктів пропуску
11 Листопада 2024

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» та USAID Проєкт енергетичної безпеки братимуть участь у Rebuild Ukraine, який відбудеться 13-14 листопада у Варшаві, Польща. Подія збирає лідерів та ключових учасників відбудови України, включаючи міжнародні агентства розвитку, представників уряду та експертів приватного сектору. 

Ми запрошуємо всіх відвідувачів Rebuild Ukraine відвідати наш виставковий простір, де Проєкт USAID представить свої проєкти з модернізації західних прикордонних пунктів пропуску України. Запрошуємо місцеві громади, урядові установи, міжнародні організації та бізнес-лідерів дізнатися більше про діяльність проєкту, відкриті тендери та майбутні можливості із закупівель для сприяння партнерствам, що підтримують стійкий розвиток України. 

Приєднуйтеся до нас на Rebuild Ukraine 13-14 листопада 2024 року у Варшаві, Польща. 

Проєкт USAID встановив 27 модульних споруд на пунктах перетину кордону в Закарпатській та Вінницькій областях

Модернізація пунктів пропуску
08 Листопада 2024

У жовтні 2024 року Проєкт USAID «Економічна підтримка України» встановив 11 модульних будівель на автомобільному пункті пропуску «Могилів-Подільський» у Вінницькій області на кордоні з Молдовою, а також 16 таких будівель на автомобільному пункті пропуску «Чоп» (Тиса)  у Закарпатській області на кордоні з Угорщиною. Ці будівлі будуть використовуватися як офіси для працівників Прикордонної служби та Державної митниці. 

Надання добре вентильованих, ізольованих та кондиціонованих приміщень покращить умови роботи персоналу, який займається обробкою документів подорожувальників і товарів, що сприятиме підвищенню продуктивності роботи. Інші покращення на місці, такі як нові знаки, розмітка, барикади, освітлення, фарбування та ремонт дорожнього покриття, підвищать безпеку та покращать рух товарів і людей через кордон. 

Ця партія з 27 модулів є другою з кількох запланованих інсталяцій в межах роботи Проєкту USAID. Попередня партія з 33 модулів була встановлена на чотирьох автомобільних пунктах пропуску у Волинській, Закарпатській та Чернівецькій областях.

У 2023-2026 роках Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт USAID «Економічна підтримка України»  виділяє 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та «Укрзалізниці» для модернізації західних пунктів пропуску України.  

 

Проєкт USAID закупив 8 електричних навантажувачів для підвищення ефективності роботи на українських пунктах пропуску 

Модернізація пунктів пропуску
31 Жовтня 2024

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» передав 8 електричних навантажувачів автомобільним пунктам пропуску на західних кордонах України: «Ягодин», «Чоп» (Тиса), «Лужанка», «Ужгород», «Дяківці», «Старокозаче», «Росошани» та «Красноїльськ». Ці навантажувачі стануть невід’ємною частиною процесу обробки вантажів на пунктах пропуску. В першу чергу, їх використовуватимуть для розвантаження цільових вантажів з вантажівок, особливо для митних оглядів. Це прискорить процес перевірки, надаючи можливість прикордонникам швидко та безпечно отримувати доступ до товарів без необхідності ручного оброблення, що є трудомістким і потенційно небезпечним. 

Після огляду навантажувачі будуть використовуватися для транспортування та організації вантажів у межах об’єктів пунктів пропуску або на визначених зонах зберігання, готуючи їх до подальшого транспортування або перевантаження на інші транспортні засоби для продовження перевезення. Автоматизація та прискорення цих процесів допоможе зменшити затори, підвищити загальну пропускну здатність пунктів пропуску та дозволить обробляти більше вантажівок за коротший час, що зменшить затримки та покращить рух товарів через кордони. 

Кожен з постачених навантажувачів працює на батареї Li-Ion з напругою 20 Вт та оснащений LCD-дисплеєм з високою роздільною здатністю, що забезпечує оновлення інформації в реальному часі про швидкість, стан заряду батареї та тривалість роботи навантажувача, що гарантує стабільну високу продуктивність навіть за складних умов. Персонал пунктів пропуску пройшов навчання з експлуатації та обслуговування навантажувачів, щоб забезпечити довговічність обладнання. Кожен навантажувач має гарантію на 24 місяці. Ці навантажувачі покращать щоденну роботу та загальний досвід користувачів на цих важливих пунктах пропуску завдяки підвищенню пропускної здатності, зниженню операційних витрат та підтриманню високих стандартів безпеки. 

У 2023-2026 роках Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділяє 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України (Міністерство Відновлення), Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України (Агенція Відновлення), Державній митній службі та «Укрзалізниці» (УЗ) для модернізації 42 пунктів пропуску України.