В умовах безпрецедентних викликів, спричинених війною, українські підприємства демонструють надзвичайну стійкість та інноваційний підхід до відновлення критичної інфраструктури. Один із прикладів – співпраця між Проєктом USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) та українським виробником «Дніпроресурс».
Влітку цього року Проєкт USAID закупив 27 електродвигунів для встановлення та відновлення роботи козлових кранів та вагонних домкратів на трьох залізничних прикордонних пунктах пропуску «Мостиська 2», «Чоп» та «Вадул-Сірет», що стало один з чинників покращення технічних можливостей «Укрзалізниці» для обслуговування вантажних перевезень. Козлові крани використовуються для підйому і переміщення важких вантажних контейнерів між різними видами транспорту, в той час, як вагонні домкрати застосовуються для підйому вагонів поїздів для технічного обслуговування, наприклад, заміни колісних пар або виконання ремонтних робіт.
Ці двигуни виготовлені українським виробником «Дніпроресурс» під брендом ELMO. Компанія, яка працює на ринку електрообладнання понад 20 років, займається розробкою, виробництвом і постачанням промислового електротехнічного обладнання, що використовується в різних галузях економіки України та за її межами. Серед напрямків діяльності «Дніпроресурс» – виробництво загальнопромислових електродвигунів серії АІР, вибухозахищених двигунів, а також капітальний ремонт всіх видів електродвигунів потужністю від 0,12 кВт до 8000 кВт. Крім того, компанія постачає насосне обладнання, переважно водної групи, та займається виготовленням вентиляторного обладнання.
«Хоча ці електродвигуни можуть здаватися незначними на перший погляд, вони відіграють вирішальну роль у заміні колісних візків, що дозволяє переміщувати поїзди та вагони з широкої колії (1520 мм), яка використовується в Україні, на стандартну колію (1435 мм), що використовується в Європі, і навпаки. Ці компактні двигуни дозволять кранам та підйомникам працювати з набагато більшою продуктивністю та швидкістю. Раніше через несправність або відсутність таких двигунів, це обладнання або простоювало, або працювало з низькою потужністю», – зазначив Камерон Беркуті, директор програми розвитку інфраструктури пунктів перетину кордону Проєкту USAID.
Компанія «Дніпроресурс», попри руйнівний вплив війни, змогла подолати кризу та зберегти виробництво на високому рівні. Завдяки досвіду і високій якості продукції, підприємство продовжує відігравати провідну роль у постачанні електротехнічного обладнання не лише для українського ринку, а й для інших країн. Співпраця з компанією ТОВ «Смарт-Грід», яка виступає дилером і партнером «Дніпроресурс», у рамках Проєкту USAID стала підтвердженням високих стандартів якості продукції торгової марки ELMO. Участь у цьому проєкті не лише продемонструвала надійність і ефективність продукції «Дніпроресурс», та підкреслила довіру Проєкту USAID, як міжнародного донора, до українських виробників. Ця співпраця стала своєрідним знаком якості для «Дніпроресурс», що відкриває нові горизонти для подальшого розвитку і зміцнення позицій на міжнародних ринках.
Завдяки встановленим електродвигунам, які були успішно введені в експлуатацію, УЗ змогла значно підвищити продуктивність на трьох прикордонних залізничних пунктах. Це дозволило не лише забезпечити безперебійність вантажоперевезень, а й сприятиме збільшенню обсягів експорту, зокрема зернових культур, що є важливим для економічної стабільності країни.
«Проєкт USAID став каталізатором для подальшого розвитку виробничих потужностей «Дніпроресурс» та відкрив нові можливості для розширення продажів як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках. Наша співпраця є яскравим прикладом того, як міжнародна допомога у поєднанні з локальними інноваціями та стійкістю підприємств може сприяти відновленню і розвитку критичної інфраструктури навіть в умовах найскладніших викликів», – зазначила Наталія Колесниченко, директорка ТОВ «Дніпроресурс».
«Дніпроресурс» постійно впроваджує новітні технології у виробництво, забезпечуючи не лише високу якість продукції, але й підвищену енергоефективність своїх виробів. Це дозволяє компанії залишатися на передовій вітчизняного ринку електротехнічного обладнання. Крім того, «Дніпроресурс» активно підтримує своїх працівників та місцеві громади, беручи участь у соціальних проєктах, що спрямовані на подолання наслідків війни. У планах компанії – продовження розширення виробничих потужностей і вихід на нові міжнародні ринки, що дозволить ще більше зміцнити позиції українського виробника на світовій арені.
Детальніше з «Дніпроресурс» та продукцією можна ознайомитися на офіційному сайті: https://elmo.ua/uk/.