Проєкт USAID на 4-й Міжнародній виставці та конференції Rebuild Ukraine: Construction & Energy 

Модернізація пунктів пропуску
11 Листопада 2024

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» та USAID Проєкт енергетичної безпеки братимуть участь у Rebuild Ukraine, який відбудеться 13-14 листопада у Варшаві, Польща. Подія збирає лідерів та ключових учасників відбудови України, включаючи міжнародні агентства розвитку, представників уряду та експертів приватного сектору. 

Ми запрошуємо всіх відвідувачів Rebuild Ukraine відвідати наш виставковий простір, де Проєкт USAID представить свої проєкти з модернізації західних прикордонних пунктів пропуску України. Запрошуємо місцеві громади, урядові установи, міжнародні організації та бізнес-лідерів дізнатися більше про діяльність проєкту, відкриті тендери та майбутні можливості із закупівель для сприяння партнерствам, що підтримують стійкий розвиток України. 

Приєднуйтеся до нас на Rebuild Ukraine 13-14 листопада 2024 року у Варшаві, Польща. 

Проєкт USAID встановив 27 модульних споруд на пунктах перетину кордону в Закарпатській та Вінницькій областях

Модернізація пунктів пропуску
08 Листопада 2024

У жовтні 2024 року Проєкт USAID «Економічна підтримка України» встановив 11 модульних будівель на автомобільному пункті пропуску «Могилів-Подільський» у Вінницькій області на кордоні з Молдовою, а також 16 таких будівель на автомобільному пункті пропуску «Чоп» (Тиса)  у Закарпатській області на кордоні з Угорщиною. Ці будівлі будуть використовуватися як офіси для працівників Прикордонної служби та Державної митниці. 

Надання добре вентильованих, ізольованих та кондиціонованих приміщень покращить умови роботи персоналу, який займається обробкою документів подорожувальників і товарів, що сприятиме підвищенню продуктивності роботи. Інші покращення на місці, такі як нові знаки, розмітка, барикади, освітлення, фарбування та ремонт дорожнього покриття, підвищать безпеку та покращать рух товарів і людей через кордон. 

Ця партія з 27 модулів є другою з кількох запланованих інсталяцій в межах роботи Проєкту USAID. Попередня партія з 33 модулів була встановлена на чотирьох автомобільних пунктах пропуску у Волинській, Закарпатській та Чернівецькій областях.

У 2023-2026 роках Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт USAID «Економічна підтримка України»  виділяє 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та «Укрзалізниці» для модернізації західних пунктів пропуску України.  

 

Проєкт USAID закупив 8 електричних навантажувачів для підвищення ефективності роботи на українських пунктах пропуску 

Модернізація пунктів пропуску
31 Жовтня 2024

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» передав 8 електричних навантажувачів автомобільним пунктам пропуску на західних кордонах України: «Ягодин», «Чоп» (Тиса), «Лужанка», «Ужгород», «Дяківці», «Старокозаче», «Росошани» та «Красноїльськ». Ці навантажувачі стануть невід’ємною частиною процесу обробки вантажів на пунктах пропуску. В першу чергу, їх використовуватимуть для розвантаження цільових вантажів з вантажівок, особливо для митних оглядів. Це прискорить процес перевірки, надаючи можливість прикордонникам швидко та безпечно отримувати доступ до товарів без необхідності ручного оброблення, що є трудомістким і потенційно небезпечним. 

Після огляду навантажувачі будуть використовуватися для транспортування та організації вантажів у межах об’єктів пунктів пропуску або на визначених зонах зберігання, готуючи їх до подальшого транспортування або перевантаження на інші транспортні засоби для продовження перевезення. Автоматизація та прискорення цих процесів допоможе зменшити затори, підвищити загальну пропускну здатність пунктів пропуску та дозволить обробляти більше вантажівок за коротший час, що зменшить затримки та покращить рух товарів через кордони. 

Кожен з постачених навантажувачів працює на батареї Li-Ion з напругою 20 Вт та оснащений LCD-дисплеєм з високою роздільною здатністю, що забезпечує оновлення інформації в реальному часі про швидкість, стан заряду батареї та тривалість роботи навантажувача, що гарантує стабільну високу продуктивність навіть за складних умов. Персонал пунктів пропуску пройшов навчання з експлуатації та обслуговування навантажувачів, щоб забезпечити довговічність обладнання. Кожен навантажувач має гарантію на 24 місяці. Ці навантажувачі покращать щоденну роботу та загальний досвід користувачів на цих важливих пунктах пропуску завдяки підвищенню пропускної здатності, зниженню операційних витрат та підтриманню високих стандартів безпеки. 

У 2023-2026 роках Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділяє 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України (Міністерство Відновлення), Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України (Агенція Відновлення), Державній митній службі та «Укрзалізниці» (УЗ) для модернізації 42 пунктів пропуску України.    

«Індустріальні технології для відновлення України: нові горизонти будівництва та інвестицій»

Модернізація пунктів пропуску
28 Жовтня 2024

В жовтні представники Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) взяли участь у конференції «Індустріальні технології та залізобетон: новий вектор розвитку».  

Учасниками заходу стали понад 50 експертів з різних галузей, будівельники, архітектори, представники міжнародних організацій. На конференції говорили про ефективні методи будівництва для відновлення України, як залучити інвесторів у приватний сектор та які екологічні технології можна впроваджені для сталого розвитку.

Враховуючи масштаби руйнування житлового фонду через повномасштабне вторгнення Росії, Україна потребуватиме відновлення житла швидкими темпами. У цьому може допомогти індустріальне будівництво методом використання префабів – готових рішень (стін, панелей), які забудовники привозять на майданчик. Такі залізобетонні конструкції та панельні будинки вже десятки років популярні у світі, також вони показали більшу стійкість до влучання снарядів під час війни в Україні. Учасники конференції розповіли про те, як їхні компанії використовують індустріальне будівництво, у чому його переваги та як залучати іноземний досвід для цього.  

Старший менеджер з розвитку інфраструктури прикордонних пунктів пропуску Проєкту USAID Олександр Стеценко на панельній дискусії «Відбудова за принципом build back better методом індустріального будівництва можлива» говорив про те, як підрядники Проєкту USAID модернізують західні кордони України із використанням префабів. 

«На усіх пунктах перетину кордону, які зараз оновлює Проєкт USAID, ми встановлюємо модульні будівлі (англ – prefab), — сказав Олександр Стеценко. — Чому саме ця технологія? По-перше, так можна проконтролювати якість, адже ці будівлі виготовляють на заводі партіями для різних пунктів пропуску за єдиним проєктом. У випадку використання префабів ми не готуємо проєктну документацію окремо для кожної локації, а робимо це один раз і один раз погоджуємо її із партнерами — це також прискорює процес будівництва. Друга перевага — енергоефективність і гарантії що всі префаби будуть однаково енергоефективними. Третя — значна економія часу, оскільки пункти перетину кордону працюють цілодобово і ми намагаємося створювати якомога менше незручностей для працівників, громадян та водіїв. Ми не можемо закрити пункт перетину на тривалий час і більш ефективно зібрати вже готовий префаб зі складових частин і швидко встановити його на фундамент.» 

Проєкт USAID підтримує реконструкцію понад 40 пунктів перетину кордону в Україні та запрошує кваліфікованих постачальників – будівельників, підрядні організації – брати участь у тендерах на закупівлю товарів та послуг для їх реконструкції та будівництва та в інших закупівлях Проєкту USAID.  Детальну інформацію можна знайти на сайті -  https://era-ukraine.org.ua/ 

Також на конференції представники будівельних компаній поділилися досвідом швидкого зведення будинків, говорили про адаптацію українського законодавства до європейського, що зокрема, допоможе швидше залучати закордонні інвестиції у відбудову України.  

У 2023-2026 роках Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділяє 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України (Міністерство Відновлення), Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України (Агенція Відновлення), Державній митній службі та «Укрзалізниці» (УЗ) для модернізації 42 пунктів пропуску України.  

Проєкт USAID та ДІАМ обговорили модернізацію пунктів перетину кордону України 

Модернізація пунктів пропуску
25 Жовтня 2024

 24 жовтня представники Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (USAID) на чолі з директором програми модернізації прикордонних пунктів пропуску Камероном Беркуті зустрілися з головою Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ) Олександром Новицьким. Основною темою зустрічі було обговорення діяльності Проєкту USAID, процедури отримання дозвільної документації та етапів будівництва. 

Проєкт USAID має на меті модернізацію 42 пунктів пропуску на кордонах України з Молдовою, Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією, щоб підвищити ефективність, доступність, безпеку та логістичний потенціал для експорту вантажів. За перший рік роботи проєкт розпочав оновлення на 29 пунктах пропуску. Наразі 17 ключових проєктів перебувають на стадії фінального проєктування, і після укладення контрактів планується подання документів на дозвіл. 

  

Під час зустрічі Олександр Новицький розповів про процедури отримання дозвільної документації, особливості перегляду проєктної документації та реформи у сфері містобудування, які впроваджує ДІАМ. Він зазначив, що електронна система ЄДЕССБ автоматично надає підказки замовникам щодо можливих помилок у поданих документах, що дозволяє виправити їх до розгляду, зменшуючи кількість відмов. З 2021 року ДІАМ повністю перейшов на електронний документообіг, і наразі у відомстві працюють 250 фахівців по всій Україні. Інспекція обробляє всі проєкти з класом наслідків 3 (СС3), тоді як проєкти класів СС1 та СС2 передані на розгляд місцевим органам влади. 

Олександр Новицький запропонував надати команді Проєкту USAID контрольний список документів для отримання будівельного дозволу. 

Камерон Беркуті, своєю чергою, поділився стратегічними цілями Проєкту USAID та акцентував на важливості комплексного підходу до посилення експортної потужності залізничних та автомобільних пунктів пропуску. Він високо оцінив інноваційні розробки та рішення ДІАМ, спрямовані на зменшення корупції та прискорення процесів у будівельній галузі. 

Маленькі двигуни для великої справи: співпраця Проєкту USAID і «Дніпроресурс» 

Модернізація пунктів пропуску
08 Жовтня 2024

В умовах безпрецедентних викликів, спричинених війною, українські підприємства демонструють надзвичайну стійкість та інноваційний підхід до відновлення критичної інфраструктури. Один із прикладів – співпраця  між Проєктом USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) та українським виробником «Дніпроресурс». 

Влітку цього року Проєкт USAID закупив 27 електродвигунів для встановлення та відновлення роботи козлових кранів та вагонних домкратів на трьох залізничних прикордонних пунктах пропуску «Мостиська 2», «Чоп» та «Вадул-Сірет», що стало один з чинників покращення технічних можливостей «Укрзалізниці» для обслуговування вантажних перевезень. Козлові крани використовуються для підйому і переміщення важких вантажних контейнерів між різними видами транспорту, в той час, як вагонні домкрати застосовуються для підйому вагонів поїздів для технічного обслуговування, наприклад, заміни колісних пар або виконання ремонтних робіт.

Ці двигуни виготовлені українським виробником «Дніпроресурс» під брендом ELMO. Компанія, яка працює на ринку електрообладнання понад 20 років, займається розробкою, виробництвом і постачанням промислового електротехнічного обладнання, що використовується в різних галузях економіки України та за її межами. Серед напрямків діяльності «Дніпроресурс» – виробництво загальнопромислових електродвигунів серії АІР, вибухозахищених двигунів, а також капітальний ремонт всіх видів електродвигунів потужністю від 0,12 кВт до 8000 кВт. Крім того, компанія постачає насосне обладнання, переважно водної групи, та займається виготовленням вентиляторного обладнання. 

«Хоча ці електродвигуни можуть здаватися незначними на перший погляд, вони відіграють вирішальну роль у заміні колісних візків, що дозволяє переміщувати поїзди та вагони з широкої колії (1520 мм), яка використовується в Україні, на стандартну колію (1435 мм), що використовується в Європі, і навпаки. Ці компактні двигуни дозволять кранам та підйомникам працювати з набагато більшою продуктивністю та швидкістю. Раніше через несправність або відсутність таких двигунів, це обладнання або простоювало, або працювало з низькою потужністю», – зазначив Камерон Беркуті, директор програми розвитку інфраструктури пунктів перетину кордону Проєкту USAID. 

Компанія «Дніпроресурс», попри руйнівний вплив війни, змогла подолати кризу та зберегти виробництво на високому рівні. Завдяки досвіду і високій якості продукції, підприємство продовжує відігравати провідну роль у постачанні електротехнічного обладнання не лише для українського ринку, а й для інших країн. Співпраця з компанією ТОВ «Смарт-Грід», яка виступає дилером і партнером «Дніпроресурс», у рамках Проєкту USAID стала підтвердженням високих стандартів якості продукції торгової марки ELMO. Участь у цьому  проєкті не лише продемонструвала надійність і ефективність продукції «Дніпроресурс», та підкреслила довіру Проєкту USAID, як міжнародного донора, до українських виробників. Ця співпраця стала своєрідним знаком якості для «Дніпроресурс», що відкриває нові горизонти для подальшого розвитку і зміцнення позицій на міжнародних ринках. 

Завдяки встановленим електродвигунам, які були успішно введені в експлуатацію, УЗ змогла значно підвищити продуктивність на трьох прикордонних залізничних пунктах. Це дозволило не лише забезпечити безперебійність вантажоперевезень, а й сприятиме збільшенню обсягів експорту, зокрема зернових культур, що є важливим для економічної стабільності країни. 

«Проєкт USAID став каталізатором для подальшого розвитку виробничих потужностей «Дніпроресурс» та відкрив нові можливості для розширення продажів як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках. Наша співпраця є яскравим прикладом того, як міжнародна допомога у поєднанні з локальними інноваціями та стійкістю підприємств може сприяти відновленню і розвитку критичної інфраструктури навіть в умовах найскладніших викликів», – зазначила Наталія Колесниченко, директорка ТОВ «Дніпроресурс».

«Дніпроресурс» постійно впроваджує новітні технології у виробництво, забезпечуючи не лише високу якість продукції, але й підвищену енергоефективність своїх виробів. Це дозволяє компанії залишатися на передовій вітчизняного ринку електротехнічного обладнання. Крім того, «Дніпроресурс» активно підтримує своїх працівників та місцеві громади, беручи участь у соціальних проєктах, що спрямовані на подолання наслідків війни. У планах компанії – продовження розширення виробничих потужностей і вихід на нові міжнародні ринки, що дозволить ще більше зміцнити позиції українського виробника на світовій арені. 

Детальніше з «Дніпроресурс» та продукцією можна ознайомитися на офіційному сайті: https://elmo.ua/uk/.