Проєкт USAID завершує передпроєктні роботи з будівництва нової черги прикордонного пукту пропуску «Ягодин-Дорогуськ»  

Модернізація пунктів пропуску
14 Червня 2024

У рамках співпраці із Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури субпідрядник Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) Miyamoto Ukraine завершив розробку передпроєктних пропозицій для прикордонного пункту пропуску «Ягодин-Дорогуськ».  

Передпроєктні роботи складалися з виконання техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) для пропонованого будівництва додаткового вантажного терміналу та пішохідного переходу на пункту пропуску (ПП).  

 Нова інфраструктура дозволить впровадити вдосконалену систему сучасних контрольних процесів на основі безпаперових технологій та автоматизованого управління рухом, що зможе підвищити пропускну спроможність пункту пропуску на 10-15%.  

 Завершені ТЕО та ТЕР є важливим етапом, який відкриває шлях до фактичних проєктних робіт, які вже розпочалися. Завершальним етапом процесу є основне будівництво нового вантажного терміналу, який буде зведений завдяки підтримці Проєкту USAID. Будівництво нового вантажного терміналу на додатковій території передбачає створення нових ліній для для проходння вантажного транспорту, автобусів та легкових автомобілів, а також будівництво необхідних адміністративних та інженерних будівель і споруд.  Усі роботи планують завершити до кінця серпня 2025 року.  

Крім того, Проєкт USAID та Miyamoto Ukraine розроблять техніко-економічні обґрунтування для пропонованого нового мосту до жовтня 2024 року для уряду України, який буде реалізований через фінансовану ЄС програму “Connecting Europe Facility-2” (CEF-2). У новій реконструйованій зоні існуючого терміналу та в новому вантажному терміналі будуть інтегровані гендерно чутливі та інклюзивні елементи дизайну, зокрема добре освітлені доріжки, окремі санітарні приміщення та спеціальні зони для жінок з дітьми та людей з інвалідністю. Це дозволитьпідвищити безпеку та комфорт для всіх відвідувачів пунктів пропуску відповідно до встановлених міжнародних практик.  

“Спеціалісти  нашої компанії тісно співпрацюють з усіма учасниками процесу організації роботи ПП. Також ми впроваджуємо світовий досвід організації роботи ПП та новітні матеріали і технології.  Ми докладаємо максимум зусиль, щоб реалізувати поставлені цілі у зазначені терміни з дотриманням вимог українського та міжнародного законодавства. Наше прагнення – покращення організації перетину кордону з дружніми державами у комфортних умовах для  подорожніх та працівників,” – Наталія Чуканова, головна інженерка Miyamoto International Ukraine. 

 Наразі пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» обробляє 340 вантажівок, 25 автобусів та 550 автомобілів протягом 12-годинної зміни. Відкриття додаткового вантажного терміналу та пішохідного переходу (а також реорганізація та оптимізація транспортної схеми до 20 смуг для вантажівок, 12 смуг для автомобілів, 4 смуг для автобусів та пішохідного коридору) потенційно збільшить пропускну спроможність пункту пропуску до 640 вантажівок, 50 автобусів та 1000 автомобілів протягом кожної 12-годинної зміни. Завдяки цим покращенням пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» зможе працювати постійно з річним потоком відвідувачів у 3 519 000 людей, 242 000 автомобілів, 331 200 вантажних одиниць та 31 050 автобусів, що потенційно допоможе суттєво збільшити експорт та економічне відновлення України.  

Довідково: У 2023-2026 роках USAID через Проєкт USAID «Економічна підтримка України» виділяє 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та «Укрзалізниці» для модернізації 42 пунктів пропуску України.  

  

Проєкт USAID допомагає підвищувати ефективніть залізничних перевезень між Україною та ЄС

Модернізація пунктів пропуску
14 Червня 2024

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID), надає 20 вагонних домкратів для зміни візків на залізничному пункті пропуску (ПП) у Львівській області на кордоні України з Польщею, який обслуговує Укрзалізниця (УЗ).   

 Напочатку червня підрядник Проєкту USAID  – ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «МАШСЕРВІС» – встановив перші три комплекти по чотири підйомники кожен. Один комплект вагонних домкратів може піднімати вагон вагою понад 100 тонн. Ще два комплекти будуть встановлені на початку липня. 

Вагонні домкрати – це ефективний спосіб заміни візків із колісними парами широкої колії (1520 мм) на європейську (1435 мм) і навпаки. Використання нових підйомників сприятиме точності технологічних процесів, пов’язаних з перестановкою вагонів, і, відповідно, ефективності залізничного вантажного транспорту між Україною та Європейським Союзом. 

Окрім цього, у лютому 2024,  за сприяння Проєкту USAID 12 вагонних домкратів для зміни візків (3 комплекти по 4 підйомники) також становили на залізничному ПП на кордоні з Румунією в Чернівецькій області.

Завдяки цьому обладнанню  залізнична транспортна мережа на пунктах пропуску стане надійнішою та ефективнішою, що сприятиме зміцненню торгівлі та економічному зростанню України. 

Довідково: У 2023-2026 роках USAID через Проєкт USAID «Економічна підтримка України» виділить 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та «Укрзалізниці» для модернізації 42 пунктів пропуску України.   

 

На Закарпатті відкрили модернізований пункт пропуску на кордоні зі Словаччиною

Модернізація пунктів пропуску
06 Червня 2024

30 травня 2024 року представники Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) відвідали автомобільний пункт пропуску «Ужгород-Вишнє Нємецьке», що на кордоні зі Словаччиною. Вони зустрілися з представниками Закарпатської обласної державної адміністрації, Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Закарпатській області та Державної митної служби. 

Проєкт USAID завершив швидку модернізацію пункту пропуску, яка передбачала встановлення повністю обладнаних модульних будівель для офісів та вбиралень, засобів організації дорожнього руху, таких як дорожні знаки та бар’єрне огородження, ваги для зважування вантажів, світлодіодне освітлення та ремонт дорожнього покриття. Модернізація дозволить збільшити пропускну спроможність з 630 до 900 автомобілів на добу. 31 травня на пункті відновили рух легковими автомобілями, який був припинений на час проведення робіт. 

«Під управлінням Агентства відновлення перебуває 29 контрольно-пропускних пунктів на західному і південному кордонах України. Частина з них вже модернізована, на решті ведуться ремонтні роботи. Велику підтримку надають наші партнери – Проєкт USAID. Завдання Агентства – покращити експортну логістику, а також забезпечити швидку доставку вантажів гуманітарного та військового призначення, зробити перетин кордону більш комфортним для пасажирів та водіїв. Дякуємо USAID за сталу та системну підтримку діяльності Агентства відновлення,» – наголосив Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України. 

Раніше будівельний паркан вздовж пасажирського термінала пункту пропуску обмежував простір для автомобілів, які прямували з України до Словаччини, що призводило до збільшення часу очікування. Завдяки швидкій модернізації підрядники Проєкту USAID розширили асфальтове покриття та створили додаткову смугу руху, через яку пасажирські транспортні засоби могли перетинати пасажирський термінал. 

Проєкт USAID також обладнав Ужгородський пункт пропуску додатковими офісами для паспортного та митного оформлення, щоб впоратися зі збільшеним трафіком. Виконані Проєктом USAID роботи з’єднали прикордонний пост з майданчиком для очікування, де автомобілі можуть стояти в черзі перед перетином кордону зі Словаччиною. 

Нагадаємо, нещодавно Проєкт USAID завершив роботи з модернізації на одному з найбільших автомобільних пунктів пропуску – «Ягодин-Дорогуськ», що межує з Польщею. 

Довідково: У 2023-2026 роках USAID через Проєкт USAID «Економічна підтримка України» виділяє 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та «Укрзалізниці» для модернізації 42 пунктів пропуску України. 

Проєкт USAID надав шість однотонних товарних ваг для чотирьох пунктів пропуску

Модернізація пунктів пропуску
05 Червня 2024

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» надав шість товарних ваг вантажопідйомністю одна тонна для чотирьох автомобільних пунктів пропуску для покращення митних операцій з експорту вантажів. На пунктах пропуску «Косино-Барабаш» та «Вилок-Тісабеч» на кордоні з Угорщиною було встановлено по двоє ваг, тоді як на пунктах пропуску «Малий Березний-Убля» (Словаччина) та «Солотвино-Сігету» (Румунія) – по одній одиниці однотонних товарних ваг. 

Завдяки швидкому та точному зважуванню ваги допоможуть пришвидшити процес митного оформлення, дозволяючи митникам зосередитися на інших критично важливих завданнях. Зменшення часу очікування транспортних засобів на проходження митних процедур на кордоні сприятиме більш плавному руху транспорту на пунктах пропуску, забезпечуючи при цьому, що товари, які перетинають кордони, відповідають митним вимогам. 

Довідково: У 2023-2026 роках USAID через Проєкт USAID «Економічна підтримка України» виділяє 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та «Укрзалізниці» для модернізації 42 пунктів пропуску України. 

Керівник/ця проєкту з розвитку та відновлення інфраструктури

Модернізація пунктів пропуску
30 Травня 2024

Офіс у Києві

З відрядженнями по пунктах перетину кордону у Львівській, Волинській, Закарпатській, Вінницькій та Одеській областях.

Про проєкт USAID

Зусилля України здобути майбутнє – вийшовши з розв’язаної Росією повномасштабної війни готовою прискорити свій розвиток як суверенної, незалежної, демократичної та процвітаючої держави –  вимагають динамічного, інклюзивного економічного відновлення. Завдяки партнерству з урядом та активному залученню приватного сектору Проєкт USAID підтримує економічне зростання та стійкість України з 2018 року.

Після жорстокого вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року та подальшої окупації частини України, Проєкт USAID змістив фокус своєї діяльності зі сходу України на пріоритети розвитку всієї країни, які відповідають її нагальним потребам в удосконаленні експортної логістики та інфраструктури.

Підтримка логістики експорту зерна в рамках ініціативи «AGRI-Україна»

Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує Ініціативу стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), бюджет якої складає 350 млн доларів США. Ця ініціатива була започаткована в 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. В рамках ініціативи «AGRI-Україна» Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнювати та залучати інвестиції в транспортування та перевалку зерна, яких вкрай потребує Україна.

Покращення інфраструктури

Проєкт USAID також надає безпосередню підтримку Урядові України, зокрема Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), Державній митній службі та Укрзалізниці, в модернізації 42 пунктів перетину кордону України (ПП). Сучасна та більш ефективна прикордонна інфраструктура та митні процедури скоротять витрати на експорт і збільшать експортний потенціал, що дозволить Україні розширити обсяги торгівлі та просунутися на шляху до інтеграції в ЄС.

Відновлення та реконструкція пуктів перетину кордону (ППК)

Покращення інфраструктури ППК: забезпечення обладнання, надання послуг з проєктування та будівництва 9 пріоритетним (6 автомобільним і 3 залізничним) ППК, а також ще максимум 12 ППК, що вдосконалить системи управління дорожнім рухом, обробку вантажів, а також інфраструктуру терміналів та обладнання для пропуску вантажів і пасажирів, що сприятиме збільшенню експорту та більш ефективному управлінню рухом на кордонах з Молдовою, Польщею, Румунією, Словаччиною та Угорщиною.
Стандартизація та ефективність завдяки швидкій модернізації: реалізація проєктів швидкої модернізації на 42 ППК загалом, наприклад, встановлення швидкомонтованих офісних будівель і санвузлів, ремонт дорожнього покриття, встановлення дорожніх знаків, загороджень, обладнання для зважування та сканування, що відповідає нагальним потребам і покращує досвід користувачів сервісів в Україні.
Обладнання та системи управління дорожнім рухом на ППК: закупівля мобільних сканерів для перевірки вантажного автотранс­порту, стаціонарних і динамічних ваг, багажних і ручних сканерів, а також залізничного вантажного устаткування для збільшення експортного потенціалу та дотримання міжнародних стандартів обробки вантажів; розробка та впровадження сучасних систем управління дорожнім рухом на окремих ППК з великим обсягом перевезень.

Про позицію

Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку «Економічна підтримка України» використовує англійську мову як основну для ділового спілкування та документації. Повний текст вакансії англійською можна знайти за посиланням. Будь ласка, надсилайте своє резюме англійською мовою. Дякуємо за вашу зацікавленність у вакансії.

Умови

Термін трудової угоди: 12 місяців з можливістю продовження

Місце роботи: Київ

Дата початку роботи: 1 липня 2024 року

Заробітна плата та умови праці відповідатимуть Умовам найму Проєкта USAID та Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Процес подання резюме

Усі кандидати мають надсилати супровідний лист та актуальне резюме (не більше чотирьох сторінок) виключно англійською мовою на електронну адресу ukraine@dai.com. Лише відібрані кандидати з відповідним досвідом роботи будуть запрошені на співбесіду.

Кінцевий термін подання резюме: 16 червня 2024 року.

Проєкт USAID завершує модернізацію автомобільного пункту пропуску «Ягодин-Дорогуськ» для пришвидшення обробки вантажів на експорт

Модернізація пунктів пропуску
29 Травня 2024

У рамках співпраці із Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) завершив роботи з модернізації автомобільного пункту пропуску «Ягодин-Дорогуськ» у Волинській області, що межує з Польщею.

Підрядник Проєкту USAID, компанія «Артметал Україна», встановив 10 модульних будівель, включаючи чотири туалети з доступом для людей з інвалідністю та шість сучасних офісів для оформлення документів тих, хто перетанає кордон. Кожен модульний офіс повністю утеплений та мебльований, обладнаний системами опалення, вентиляції та кондиціонування, підключений до комунікацій (електрика, вода та опалення), що забезпечує комфортні умови для роботи Державної митної та прикордонної служб України.

Одночасно підрядник Проєкту USAID відремонтував пошкоджені тротуари та бордюри, труби для зливу дощової води, пофарбував металеві огорожі, а також замінив дорожнє покриття, оновив дорожню розмітку, огорожі та знаки. Ремонт дороги покращує безпеку та забезпечує значну економію коштів для людей, що перетинають кордон, завдяки зменшенню зносу автогуми та транспортних засобів у цілому.

Проєкт USAID встановив урни для сортування сміття для підтримки чистоти та водні барикади для організації безпечного руху транспортних засобів.  

Встановлено 459 нових світлодіодних ліхтарів та світильників, що значно покращило освітлення та підвищило безпеку та захист у нічний час. Крім того, Проєкт USAID встановив двоє мобільних динамічних ваг для транспортних засобів — універсальне обладнання, яке можна використовувати як доповнення до стаціонарних ваг для зважування транспортних засобів і вантажу, забезпечуючи гнучкість у вирішенні різних вимог до зважування.

Крім того, Проєкт USAID працює над модернізацією залізничного пункту пропуску «Ягодин-Дорогуськ» для покращення щоденних операцій Укрзалізниці. Наразі Проєкт USAID встановив один дизельний генератор потужністю 50 кВт для забезпечення безперервної роботи під час відключень електроенергії та поставив 26 одиниць ІТ-обладнання та інших витратних матеріалів, включаючи багатофункціональні пристрої, принтери, ноутбуки, комп’ютери та джерела безперебійного живлення.

Довідково: У 2023-2026 роках USAID через Проєкт USAID «Економічна підтримка України» виділяє 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та «Укрзалізниці» для модернізації 42 пунктів пропуску України.