Проєкт USAID закупив вагонні домкрати для підвищення ефективності перевезень вантажів залізницею  

Модернізація пунктів перетину кордону
23 Лютого 2024

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) встановив перший комплект з чотирьох домкратів для АТ “Укрзалізниця” (УЗ) на залізничному пункті перетину кордону (ППК) на кордоні з Румунією. Загалом Проєкт USAID замовив три комплекти вагонних домкратів, які будуть встановлені протягом березня. Кожен комплект, що складається із чотирьох домкратів, має спроможність підіймати вагони вагою понад 100 тонн.

Домкрати – це ефективний спосіб заміни колісної пари для переміщення потягів та вагонів зі стандартної колії на ширшу і навпаки, тим самим усуваючи час простою, пов’язаний із заміною колісної пари, що сприяє підвищенню ефективності перевезень вантажів залізницею між Україною та ЄС. Встановлення 12 домкратів дозволить обробляти додатково 24 вагони/потяги на добу, що значно підвищить пропускну здатність та ефективність вантажних операцій Укрзалізниці.

Вагонні домкрати Проєкт USAID, за результатами тендеру, замовив у ТОВ «Торговий дім «МАШСЕРВІС» (фактичний виробник домкратів – дочірня компанія ТОВ «Компані «Плазма») провідної української компанії з Харкова, що виробляє і постачає обладнання для України та країн Європейського Союзу (ЄС). Починаючи з 2006 року, компанія пройшла шлях від невеликого підприємства з продажу товарів до виробника промислового обладнання, поступово розвиваючись та охоплюючи нові напрямки виробництва.

З початку війни, розв’язаної Росією, робота підприємства призупинилась, довелося відмовитися від багатьох напрямків розвитку та від надання деяких послуг. Через чотири місяці поступово почали відновлювати виробництво. Наразі підприємство виділило для себе основні напрямки роботи, які планує розвивати надалі – виготовлення вагонних домкратів, маневрових пристроїв для пересування залізничних вагонів, грейферів, лебідок, редукторів, термічного обладнання, гірничо-шахтного обладнання. Поступово почало відновлювати виробництво.

Зараз підприємство самостійно виготовляє майже всі деталі для комплектування замовлень. Весь матеріал для виготовлення обладнання торговий дім купує у надійних постачальників з України та країни Європейського Союзу, що дозволяє забезпечити стабільність виробництва. Основними клієнтами ТОВ «Торговий дім «МАШСЕРВІС» є великі металургійні підприємства, порти, підприємства з залізничною інфраструктурою, шахти, елеватори, кар’єри, гірничо-збагачувальні комбінати.

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року компанія продавала 50% обладнання на внутрішньому ринку, 50% йшло на експорт. Зараз ТОВ «Торговий дім «МАШСЕРВІС» продає 80% товару на внутрішньому ринку і 20% йде на експорт.

До кожного замовлення на підприємстві підходять індивідуально, на замовлення Проєкту USAID була розроблена 3D-модель обладнання, яку мали виготовити, було проведено розрахунки навантаження, тільки потім було запущене виробництво. Завдяки замовленням Проєкту USAID, вдалося налагодити лінію з виробництва залізничних домкратів, що забезпечило нові робочі місця.

Підприємство має великий парк верстатів, тому майже всі деталі виготовляє самостійно. Це дає можливість контролювати виробництво на кожному з його етапів. Виготовлене обладнання проходить перевірку на якість робітниками відділу технічного контролю. У деяких випадках компанія замовляє послуги стороннього експерта для перевірки обладнання.

Компанія забезпечує високі стандарти якості за допомогою системи управління якістю ISO 9001 та відповідає міжнародним стандартам безпеки та сталого розвитку. Також продукція компанії відповідає таким стандартам, як технічним умовам та Державним стандартам України.

Нагадаємо, Проєкт USAID модернізує ключові залізничні та дорожні пункти перетину кордону (ППК) України з Молдовою, Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Польщею. Ця ініціатива націлена на підвищення ефективності, поліпшення доступності та збільшення логістичного потенціалу ключових пунктів перетину кордону для експорту українських товарів. Зокрема, зерна, експорт якого має важливе значення не лише для економіки України, але й для глобальної продовольчої безпеки.

Довідково:  У 2023-2026 роках USAID у рамках Проєкту «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділить 115 мільйонів доларів США на підтримку Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), “Укрзалізниці” (УЗ) та Державної митної служби України.   

Проєкт USAID доставив модульні будівлі для встановлення в Закарпатській області  

Модернізація пунктів перетину кордону
22 Лютого 2024

У рамках Проєкту «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) компанія “Артметал Україна”, з Дніпра, доставила 21 модульну будівлю для встановлення на двох ключових автомобільних пунктах пепетину кордону (ППК) у Закарпатській області на кордоні України. Введення в експлуатацію планується впродовж лютого на початку березня. Модульні будівлі оснащені функціональним обладнаннням, зможуть покращити процеси прикордонного контролю та прискорять митні процедури, потенційно зменшать час очікування на кордоні з Угорщиною та Словаччиною. 

 

Водночас раніше доставлені санітарні модулі на кордоні з Румунією, вдало підключені, та готові для використання. Один з модулів має пандус, що забезпечить доступ для людей з інвалідністю. Кожен санітарний модуль оснащений необхідним набором санітарно-гігієнічного обладнання.

Модернізація пунктів перетину кордону сприяє створенню більш доступного та комфортного середовища для всіх категорій населення, яке перетинає кордон та підвищує спроможність України ефективно оперувати на своїх кордонах, що стимулює місцеву економіку, забезпечуючи експорт українських товарів на міжнародні ринки. 

Довідково: У 2023-2026 роках USAID у рамках Проєкту «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділить 115 мільйонів доларів США на підтримку Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), “Укрзалізниці” (УЗ) та Державної митної служби України.  

Керівник/ця проєкту з розвитку та відновлення інфраструктури

Модернізація пунктів перетину кордону
22 Лютого 2024

Офіс у Києві або Львові

З відрядженнями 50% робочого часу по пунктах перетину кордону у Львівській, Волинській, Закарпатській, Вінницькій та Одеській областях.

Про проєкт USAID

Зусилля України здобути майбутнє – вийшовши з розв’язаної Росією повномасштабної війни готовою прискорити свій розвиток як суверенної, незалежної, демократичної та процвітаючої держави –  вимагають динамічного, інклюзивного економічного відновлення. Завдяки партнерству з урядом та активному залученню приватного сектору Проєкт USAID підтримує економічне зростання та стійкість України з 2018 року.

Після жорстокого вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року та подальшої окупації частини України, Проєкт USAID змістив фокус своєї діяльності зі сходу України на пріоритети розвитку всієї країни, які відповідають її нагальним потребам в удосконаленні експортної логістики та інфраструктури.

Підтримка логістики експорту зерна в рамках ініціативи «AGRI-Україна»

Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує Ініціативу стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), бюджет якої складає 350 млн доларів США. Ця ініціатива була започаткована в 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. В рамках ініціативи «AGRI-Україна» Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнювати та залучати інвестиції в транспортування та перевалку зерна, яких вкрай потребує Україна.

Покращення інфраструктури

Проєкт USAID також надає безпосередню підтримку Урядові України, зокрема Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), Державній митній службі та Укрзалізниці, в модернізації 42 пунктів перетину кордону України (ПП). Сучасна та більш ефективна прикордонна інфраструктура та митні процедури скоротять витрати на експорт і збільшать експортний потенціал, що дозволить Україні розширити обсяги торгівлі та просунутися на шляху до інтеграції в ЄС.

Відновлення та реконструкція пуктів перетину кордону (ППК)

Покращення інфраструктури ППК: забезпечення обладнання, надання послуг з проєктування та будівництва 9 пріоритетним (6 автомобільним і 3 залізничним) ППК, а також ще максимум 12 ППК, що вдосконалить системи управління дорожнім рухом, обробку вантажів, а також інфраструктуру терміналів та обладнання для пропуску вантажів і пасажирів, що сприятиме збільшенню експорту та більш ефективному управлінню рухом на кордонах з Молдовою, Польщею, Румунією, Словаччиною та Угорщиною.
Стандартизація та ефективність завдяки швидкій модернізації: реалізація проєктів швидкої модернізації на 42 ППК загалом, наприклад, встановлення швидкомонтованих офісних будівель і санвузлів, ремонт дорожнього покриття, встановлення дорожніх знаків, загороджень, обладнання для зважування та сканування, що відповідає нагальним потребам і покращує досвід користувачів сервісів в Україні.
Обладнання та системи управління дорожнім рухом на ППК: закупівля мобільних сканерів для перевірки вантажного автотранс­порту, стаціонарних і динамічних ваг, багажних і ручних сканерів, а також залізничного вантажного устаткування для збільшення експортного потенціалу та дотримання міжнародних стандартів обробки вантажів; розробка та впровадження сучасних систем управління дорожнім рухом на окремих ППК з великим обсягом перевезень.

Про позицію

Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку «Економічна підтримка України» використовує англійську мову як основну для ділового спілкування та документації. Повний текст вакансії англійською можна знайти за посиланням. Будь ласка, надсилайте своє резюме англійською мовою. Дякуємо за вашу зацікавленність у вакансії.

Умови

  • Термін трудової угоди: 12 місяців з можливістю продовження
  • Місце роботи: Львів/Київ (гібридний формат роботи до подальшого розпорядження)
  • Дата початку роботи: березень 2024 року
  • Заробітна плата та умови праці відповідатимуть Умовам найму Проєкта USAID та Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Процес подання резюме

Усі кандидати мають надсилати супровідний лист та актуальне резюме (не більше чотирьох сторінок) виключно англійською мовою на електронну адресу ukraine@dai.com. Лише відібрані кандидати з відповідним досвідом роботи будуть запрошені на співбесіду.

Кінцевий термін подання резюме: 15 березня2024 року.

Заступник/ця директора програми розвитку інфраструктури пунктів перетину кордону

Модернізація пунктів перетину кордону
19 Лютого 2024

Львів

ПІДТРИМКА ЛОГІСТИКИ ЕКСПОРТУ ЗЕРНА В РАМКАХ ІНІЦІАТИВИ «AGRI-УКРАЇНА» 

Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує Ініціативу стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), бюджет якої складає 350 млн доларів США. Ця ініціатива була започаткована в 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. В рамках ініціативи «AGRI-Україна» Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнювати та залучати інвестиції в транспортування та перевалку зерна, яких вкрай потребує Україна. 

ПОКРАЩЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ 

Проєкт USAID також надає безпосередню підтримку Урядові України, зокрема Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), Державній митній службі та Укрзалізниці, в модернізації 42 пунктів перетину кордону України (ПП). Сучасна та більш ефективна прикордонна інфраструктура та митні процедури скоротять витрати на експорт і збільшать експортний потенціал, що дозволить Україні розширити обсяги торгівлі та просунутися на шляху до інтеграції в ЄС. 

Про позицію 

Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку «Економічна підтримка України» використовує англійську мову як основну для ділового спілкування та документації. Повний текст вакансії англійською можна знайти за посиланням. Будь ласка, надсилайте своє резюме англійською мовою. Дякуємо за вашу зацікавленність у вакансії. 

Умови 

Термін трудової угоди: 12 місяців з можливістю продовження 

Місце роботи: Львів (гібридний формат роботи до подальшого розпорядження) 

Дата початку роботи: березень 2024 року 

Заробітна плата та умови праці відповідатимуть Умовам найму Проєкта USAID та Кодексу законів про працю України (КЗоТ) 

Процес подання резюме 

Усі кандидати мають надсилати супровідний лист та актуальне резюме (не більше чотирьох сторінок) виключно англійською мовою на електронну адресу ukraine@dai.com. Лише відібрані кандидати з відповідним досвідом роботи будуть запрошені на співбесіду. 

Кінцевий термін подання резюме: 5 березня 2024 року. 

Проєкт USAID  придбав 5 однотонних товарних ваг для автомобільних пунктів перетину кордону 

Модернізація пунктів перетину кордону
13 Лютого 2024

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) придбав п’ять одиниць однотонних товарних ваг для трьох пріоритетних автомобільних пунктів перетину кордону. “Старокозаче — Тудора” отримали одні ваги, тоді як по двоє ваг були доставлені на ППК “Рава-Руська — Гребенне” та “Чоп — Захонь”. Ваги укомплектовані українським виробником, та обладнані повним спектром необхідних функцій, за потребами Державної митної служби України, відповідно до необхідного тоннажу, кількості зважувань на день, якості фото, зберігання даних. Ваги мобільні та зручні у використані, що важливо для швидкого та ефективного митного декларування на кордоні. 

Нагадаємо, Проєкт USAID модернізує ключові пункти перетину кордону (ППК) України з Молдовою, Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Польщею. Ця ініціатива націлена на підвищення ефективності, поліпшення доступності та збільшення логістичного потенціалу ключових пунктів перетину кордону для експорту українських товарів. Зокрема, зерна, експорт якого має важливе значення не лише для економіки України, але й для глобальної продовольчої безпеки. 

Довідково:  У 2023-2026 роках USAID у рамках Проєкту «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділить 115 мільйонів доларів США на підтримку Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), “Укрзалізниці” (УЗ) та Державної митної служби України.  

Miyamoto Ukraine розпочинає передпроєктні роботи на автомобільних пунктах перетину кордону з Румунією

Модернізація пунктів перетину кордону
08 Лютого 2024

Miyamoto Ukraine, субпідрядник Проєкту USAID “Економічна підтримка України”, розпочинає передпроєктні роботи та попередні дослідження на пунктах перетину кордону (ППК) «Дяківці – Раковець» та «Красноїльськ – Вікову-де-Сус», що межують з Румунією.

Під час робочого візиту на ППК команда інженерів Miyamoto Ukraine зустрілася з представниками Державного агентства України з відновлення та розвитку інфраструктури (Держвідновлення) та Державної митної служби. Інженери порівняли наявні проєктні документації з фактично зведеними об’єктами, та перевірили відповідність запланованих робіт вимогам законодавства та будівельним нормам в Україні. Планове розширення ППК сприятиме збільшенню пропускної спроможності для вантажного транспорту, що, своєю чергою, позитивно вплине на зростання обсягів експорту українського зерна через Румунію.

Наталія Чуканова, головна інженерка Miyamoto International Ukraine: “В січні наша команда відвідала два пункти перетину кордону «Дяківці – Раковець» та «Красноїльськ – Вікову-де-Сус». В ході робочого візиту ми ознайомились з об’єктами, виконали огляд території та наявних будівель і споруд ППК для уточнення обсягів необхідних робіт, провели фотофіксацію чинного стану об’єктів. Попередньо обговори проблематику та можливі шляхи вирішення. Під час зустрічі поспілкувалися з працівниками митниці щодо технологічного процесу. Зібрали всю потрібну інформацію для подальшої реалізації робіт в рамках модернізації пунктів перетину державного кордону України.

Всі заплановані роботи з модернізації ППК та збільшенню їх пропускної спроможності, команда Miyamoto Ukraine, до складу якої увійшли інженери з будівництва, спеціалісти з технічного обстеження будівель та архітектори, реалізує згідно з запланованим графіком робіт.”

У лютому заплановані візити інженерів Miyamoto Ukraine до двох залізничних та одного автомобільного ППК у Закарпатській та Львівській областях з метою детального огляду технічного стану наявних інфраструктурних об’єктів та визначення обсягу робіт, необхідних для їх модернізації та покращення.

“29 контрольно-пропускних пунктів на західному та південному кордоні України перейшли в управління Агентства відновлення. Наша задача – модернізація цих пунктів пропуску, збільшення їх пропускної здатності. Дякую нашим партнерам USAID та Miyamoto за допомогу в роботі над цим важливим проєктом” – заявив Мустафа Найєм – голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

Довідково: У 2023-2026 роках USAID у рамках Проєкту «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділить 115 мільйонів доларів США на підтримку Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), “Укрзалізниці” (УЗ) та Державної митної служби з метою модернізації пунктів перетину кордону (ППК) для покращення логістики перевезень вантажів, збільшення обсягів торгівлі та експорту зернових.