Проєкт USAID встановив 14 автомобільних ваг на семи дорожніх пунктах пропуску для прискорення митного контролю вантажів  

Модернізація пунктів перетину кордону
07 Травня 2024

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) встановив 14 мобільних ваг для зважування автотранспорту на 7 автомобільних пунктах пропуску, щоб підвищити ефективності та спростити процедури оформлення товарів, які перетинають кордони України з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Молдовою. Ці ваги Проєкт USAID закупив за результатами тендеру в української компанії. Додатково компанія розробила програмне забезпечення із розпізнаванням номерних знаків та передачею даних.  

Завдяки мобільності ці ваги зручні у використанні – легко розгортаються і переміщуються в найбільш необхідне місце на пункті пропуску, що зводить до мінімуму необхідність перенаправлення вантажівок до стаціонарних вагових станцій. Ваги оснащені освітленням, системою відеоспостереження та екранами. Можуть використовуватися для різних транспортних засобів і вантажів, забезпечуючи гнучкість у роботі з різними вимогами до зважування без потреби в спеціалізованому обладнанні. Крім того, ваги мають високу точність у виявленні розбіжностей у вазі вантажу. Результати зважування доступні для власника автівки та працівників митниці, ваги працюють у режимі реального часу, що дозволяє збирати та аналізувати дані на пунктах пропуску. 

Встановлення мобільних ваг на пунктах пропуску сприятиме підвищенню ефективності та результативності операцій, що має вирішальне значення для точного розрахунку податкових зборів і запобігатиме неправильному декларуванню вантажів та шахрайству.   

Нагадаємо, Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує Ініціативу стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), бюджет якої складає 350 млн доларів США. Ця ініціатива була започаткована у 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. В рамках ініціативи «AGRI-Україна» Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнювати та залучати інвестиції в транспортування та перевалку зерна, яких вкрай потребує Україна.  

Проєкт USAID також надає безпосередню підтримку Уряду України, зокрема  Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та Укрзалізниці для модернізації 42 пунктів пропуску України. Сучасна та більш ефективна прикордонна інфраструктура потенційно зможе посилити експортний потенціал України, сприяючи зростанню торгівельних об’ємів та прискоренню її інтеграції в Європейський Союз.

Український виробник освітлює експорті шляхи на кордонах України

Модернізація пунктів перетину кордону
24 Квітня 2024

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) продовжує заміну систем освітлення на ключових пунктах пропуску України. Планується оновити 875 вуличних світлодіодних світильників на 17 пунктах пропуску на кордоні з Польщею, Угорщиною та Молдовою. Перші 310 світильників вже встановлено, роботи з оновлення освітлення триватимуть до початку травня 2024 року.

У грудні 2023 року Проєкт USAID вже оновив освітлення на двох пунктах перетину кордону на кордонах України з Польщею та Словаччиною, встановивши 479 світлодіодних світильників. Більшість світильників та супутніх корпусів виготовлені українськими виробниками, один з таких   — ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА».

Завод «ВАТРА» був заснований у 1957 в місті Тернопіль та став займатись проєктуванням, конструюванням та виготовленням освітлювальних приладів.  Перші розробки освітлювальних приладів спеціально для гірничорудної, нафтогазової та хімічної галузей отримали позитивний досвід використання у споживачів. Далі асортимент розширився випуском прожекторів та іншого зовнішнього освітлення. Наближаючись до нового тисячоліття, компанія вже мала широкий вибір сучасних світильників та прожекторів, призначених для освітлення вибухонебезпечних зон, промислових об’єктів, міських вулиць, доріг, а також адміністративних та громадських приміщень. У 2006 році компанія розширила свій портфель, розпочавши виробництво LED освітлювальних конструкцій. Чотири роки потому, у 2010, було налагоджено виробництво друкованих плат для LED матриць. З 2018 року компанія виділила виробництво освітлювального обладнання для аеродромів і злітно-посадкових смуг як окремий стратегічний напрямок.

Основними клієнтами корпорації «ВАТРА» є аграрні підприємства від вирощування до переробки та логістики продуктів харчування та суміжних товарів, транспортна інфраструктура (залізниця, морські-, річкові- та аеро- порти, транзитні коридори), шляхобудівні та муніципальні підрозділи дорожнього та вуличного освітлення, оборонний комплекс, спортивна та розважально-рекреаційна сфера, промислові, гірничі та шахтні  групи.

Цікавий факт, що саме українська «ВАТРА» виготовила близько 10 тис. прожекторів для спортивних об’єктів XXII Олімпійських ігор, які проходили в 1980 році. А також завдяки «ВАТРІ» кияни та гості столиці милуються позолоченими люстрами з кришталевими елементами оригінального власного дизайну в Палаці культури «Україна» та Національній опері України.

У портфелі корпорації «ВАТРА» серед безлічі виконаних проєктів, зокрема, можна виділити — виготовлення та встановлення освітлення в Миколаївському морському порту Bunge (США) — Bunge Україна (зерновий термінал і маслоекстракційний завод),  АрселорМіттал — Кривий Ріг (коксохімічне виробництво), Запоріжсталь (киснево-комресорний цех), логістичний перевантажувальний комплекс М.V.Cargo спільно з Cargil Corporation в Одеській області.

Впродовж листопада-грудня 2023 року відбувалася заміна освітлення на одному з найбільших автомобільних пунктів пропуску у Волинській області. Там були встановлені світлодіодні світильники типу ДСП65В (196 шт.) та ДСП67В (82 шт.) Якісне та ефективне освітлення вже отримало ряд схвальних відгуків від спеціалістів митної, прикордонної служб та подорожуючих.

Сучасне, якісне та енергоекономне освітлення на автомобільних кордонах є одним з важливих напрямків модернізації цієї інфраструктури. Від правильного освітлення залежить загальне сприйняття воріт в країну, легкий та уважний митний догляд вантажів та пасажиропотоку. Встановлюючи енергоефективне освітлення, можна знизити енерговитрати та в цілому витрати на обслуговування систем освітлення.

“Підтримка Проєкту USAID відкриває для корпорації «ВАТРА» новий горизонт можливостей виготовлення та постачання світлотехнічної продукції для міжнародного визнання. А також має додатковий соціально-громадський ефект важливої роботи нашого трудового колективу.

Сьогодні внутрішній ринок продажів складає 97% від загального обсягу виробництва. Найкрупнішим торговим партнером на зовнішніх ринках є офіційний дистриб’ютор в Польщі.

У 2023 році корпорація «ВАТРА» забезпечила торговий обсяг на рівні обсягів до повномасштабного вторгнення Росії в нашу країну. Наш колектив та виробництво адаптовані до роботи в складних логістичних та енергетичних умовах.” – каже Олег Кумчик, Комерційний директор ТОВ “ОСП Корпорація ВАТРА”.

Корпорація «ВАТРА» володіє власним науково-технічним потенціалом, який виконує на високому технічному рівні розробку, підготовку виробництва й освоєння нової техніки. У його склад входять: конструкторсько-технологічний центр із відділом дизайну, конструкторськими та технологічними бюро, відділом проєктування спецтехнологічного оснащення, спецконструкторським бюро проєктування оснащення й інструменту, дослідно-випробовувальною лабораторією, експериментальною лабораторією, відділ якості та конкурентоздатності з комплексною дослідницькою лабораторією, бюро метрології та бюро стандартизації.

Виробничі потужності корпорації «ВАТРА» зорієнтовані на практично замкнений цикл виробництва з мінімальною залежністю від сторонніх забезпечень, та включають ливарне виробництво, виробництво пластмасових деталей,  механообробувальне, штампувально-зварювальне виробництво, інструментальне та гальвано-фарбувальне виробництво, транспортне господарство, яке займається внутрішніми (внутріцеховими та міжцеховими) і зовнішніми перевезеннями, підвісним і напільним електротранспортом, автомобільним з території підприємства.

 

Виробництво поверхневого монтажу (SMD монтаж) спеціалізується на виготовленні спеціальних друкованих світлодіодних плат для всієї номенклатури продукції, яка виготовляється. Складальне виробництво проводить складання виробів на складальних конвеєрах та індивідуальних робочих місцях за допомогою спеціального електро- і пневмообладнання.

Інноваційність виробництва корпорації «ВАТРА» досягається застосуванням світлодіодів, як джерела світла з особливою конструкцією світильника, яка забезпечує відповідний тепловідвід, що стабілізує довготривалість роботи такого джерела світла без значної деградації світлового потоку упродовж усього терміну служби.

Якість виробів корпорації «ВАТРА» забезпечується та контролюється згідно вимог сертифікації за стандартами: ISO 9001, ISO 14001, ISO 28000, ISO 37001, ISO 50001. Продукція виготовляється згідно державних нормативних документів та регламентів Державного стандарту України (ДСТУ) та власних технічних умов (ТУ). Ознайомитися з продукцією можна за посиланням.

Корпорація «ВАТРА» є єдиним базовим виробником вибухозахищеного освітлення в Україні з повним виконанням сертифікаційних та дозвільних документарних вимог. Ряд світильників для освітлення у потенційних вибухонебезпечних середовищах пройшли випробовування та отримали сертифікати за стандартом Директиви АТЕХ, що надає компанії можливість продаж цієї продукції у Європейському Союзі.

Покращення систем освітлення на пунктах пропуску є важливим для  безпеки подорожуючих та співробітників, особливо вночі. Якісне освітлення дозволить митникам швидше обробляти інформацію, зменшуючи час очікування та підвищуючи пропускну спроможність на кордоні.

Нагадаємо, Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує Ініціативу стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), бюджет якої складає 350 млн доларів США. Ця ініціатива була започаткована у 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. В рамках ініціативи «AGRI-Україна» Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнювати та залучати інвестиції в транспортування та перевалку зерна, яких вкрай потребує Україна.

Проєкт USAID також надає безпосередню підтримку Уряду України, зокрема  Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та Укрзалізниці для модернізації 42 пунктів пропуску України. Сучасна та більш ефективна прикордонна інфраструктура потенційно зможе посилити експортний потенціал України, сприяючи зростанню торгівельних об’ємів та прискоренню її інтеграції в Європейський Союз.

Проєкт USAID бере участь в українсько-румунському генеральному плані покращення прикордонних пунктів пропуску

Модернізація пунктів перетину кордону
24 Квітня 2024

19 квітня представники Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) – директор Проєкту USAID Тімоті Мадіган та Камерон Беркуті – директор програми розвитку інфраструктури пунктів пропуску – взяли участь у міжурядовій презентації українсько-румунської стратегії Генерального плану інфраструктури кордону та прикордонних пунктів пропуску.  

Участь у презентації генерального плану взяли Сергій Деркач – заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України, Мустафа Найєм – голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури, а також партнери з Румунії: Дорел Фроня – стратегічний радник з питань митної політики Консультативної місії ЄС в Україні, Іонел Скріоштяну – Державний секретар Міністерства транспорту та інфраструктури Румунії, представники митних та прикордонних служб обох держав.  

До проєкту генерального плану внесли 14 пунктів пропуску – шість з яких розташовані на Буковині. Йдеться про будівництво нових та модернізацію існуючих пунктів пропуску на українсько-румунському кордоні. Румунська сторона планує розбудовувати і залізничні сполучення до українсько-румунського кордону, щоб збільшити кількість вантажів для експортно-імпортних операцій між Україною та країнами ЄС.  

Новий проєкт генерального плану має на меті збільшити товарообіг, експортно-імпортні операції, пасажиропотік між Україною та країнами Європейського Союзу. Пункти пропуску “Порубне – Сірет” і “Біла Криниця – Клімеуць” – визначені як об’єкти вищої пріоритетності, “Дяківці – Раковець” та “Красноїльськ – Вікову де Сус” – середньої, “Шепіт- Ізвоареле Сучевей”, “Руська – Ульма” – об’єкти з меншою пріоритетністю. На трьох з них вже працює Проєкт USAID – це Порубне, Дяівці і Краноїльськ.   

«Проєкт USAID «Економічна підтримка України» разом з Міністерством розвитку громад та територій та Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури працює над покращенням сервісів та умов роботи прикордонних пунктів пропуску особливо з Румунією. У нашому списку пріоритетних прикордонних пунктів пропуску – шість, загалом ми плануємо покращити 42 пункти пропуску на різних рівнях, щоб швидко провести зміни та доставити різне обладнання і допомогти у розбудові пунктів пропуску, які потребують цих змін. Зараз час подумати, що ми можемо зробити максимально ефективно та швидко і представити наш план для обговорення. Завдання номер один – це координація наших активностей із представниками сьогоднішньої зустрічі, наступний крок – продовжити шукати можливості для тісної співпраці з усіма зацікавленими сторонами, – сказав Тімоті Мадіґан, директор Проєкту USAID. 

«Модернізація пунктів пропуску є важливою задачею для нас, оскільки це дозволить прискорити рух вантажів, а також зробить більш комфортним пересування водіїв і пасажирів. Ми вдячні USAID та американському народу за сталу та всебічну підтримку України та Агентства відновлення зокрема»,  – зазначив Мустафа Найєм, Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України. 

Довідково: Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує Ініціативу стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), бюджет якої складає 350 млн доларів США. Ця ініціатива була започаткована в 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. В рамках ініціативи «AGRI-Україна» Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнювати та залучати інвестиції в транспортування та перевалку зерна, яких вкрай потребує Україна. 

Проєкт USAID також надає безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та Укрзалізниці для модернізації 42 пунктів пропуску. Сучасна та більш ефективна прикордонна інфраструктура та митні процедури зменшать витрати на експорт та збільшать експортний потенціал, що дозволить Україні збільшити обсяги торгівлі та просунутися на шляху до інтеграції в ЄС. 

Результати 8 місяців роботи Проєкту USAID над модернізацією пунктів пропуску через державний кордон

Модернізація пунктів перетину кордону
18 Квітня 2024

У 2023-2026 роках USAID у рамках Проєкту «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділяє 115 мільйонів доларів США на основі меморандумів про взаєморозуміння з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державним агентством з відновлення та розвитку інфраструктури України, «Укрзалізниці» та Державної митної служби України для підтримки модернізації пунктів пропуску з метою збільшення обсягів торгівлі та експорту зерна, а також інших об’єктів критично важливої інфраструктури України. 

«Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури працює над збільшенням експортних маршрутів та розвитком транспортного сполучення між Україною та Європейським Союзом. У співпраці з Проєктом USAID «Економічна підтримка України» вже триває робота на частині пропуску, яка включає в себе необхідну модернізацію як самих пунктів пропуску, так і супутньої інфраструктури. Стабільний та ритмічний експорт сприяє економічному відновленню України, а отже – працює на обороноздатність нашої країни», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

«Проєкт USAID планує модернізувати 42 пункти пропуску на західних кордонах України, які включають залізничні та автомобільні пункти пропуску. Ми вже відвідали та оглянули 20 автомобільних та 7 залізничних пунктів пропуску. Ці пріоритетні пункти пропуску мають вирішальне значення для українського експорту і потребують вдосконалення для створення нових експортних маршрутів. Нашу роботу ми розпочали зі швидкої модернізації найбільш пріоритетних пунктів, тобто почали з того, що можна швидко замінити, замовляючи товари чи послуги в українських виробників та підрядників і сприяючи експорту вже зараз. Паралельно ми підписали контракт з компанією «Міямото Інтернешнл Україна», яка працює над проєктуванням реконструкції наявних вантажних терміналів та будівництвом нових вантажних терміналів на кількох пунктах пропуску. Після 8 місяців роботи я з гордістю можу сказати, що у нас є хороші результати», – Кемерон Беркуті, Директор програми розвитку інфраструктури пунктів пропуску.

Підрядник Проєкту USAID вже завершив заміну та підключення 33 модульних споруд на чотирьох пунктах пропуску.  Зокрема, на пунктах пропуску у Волинській області, що межує з Польщею, встановлено 10 модульних споруд  (4 вбиральні та 6 офісів). Також 10 модульних споруд (2 вбиральні, 1 адміністративна будівля та 4 офіси) та 11 (7 офісів, 3 приміщення для паспортного контролю та 1 навіс для ваг) встановлено на двох пунктах пропуску у Закарпатській області на кордоні зі Словаччиною та Угорщиною. У Чернівецькій області встановлено два санітарні модулі. Підведення електропостачання та інших інженерних комунікацій до всіх модулів завершено, модулі вже функціонують. Кожен модуль повністю мебльований, обладнаний системами опалення, вентиляції та кондиціонування, а також підключений до інженерних комунікацій – електрики, води та мережі інтернет, що забезпечує належні умови для роботи працівників Державної митної та прикордонної служб України, а також комфортні умови для подорожуючих.  

«Загалом 29 пунктів пропуску через державний кордон перебувають у сфері відповідальності Державного Агентства відновлення та розвитку інфраструктури України. Їхня модернізація є важливою задачею, оскільки це дозволить нам прискорити рух вантажів, а також зробить більш комфортним пересування водіїв і пасажирів. Ми вдячні USAID та американському народові за сталу та всебічну підтримку України та Агентства відновлення зокрема», – зазначив Голова Агентства відновлення Мустафа Найєм.  

Одночасно з цим підрядники Проєкту USAID розпочали ремонт пошкодженого дорожнього покриття, зливової каналізації та навісів на пунктах пропуску, фарбування рейкових загороджень та металевої огорожі, заміну смуг руху, розмітки та дорожніх знаків, заміну систем освітлення з метою підвищення рівня безпеки та захисту на цих чотирьох пунктах пропуску.   

 

На цих пунктах, як і на кількох інших, також були встановлені різноманітні малогабаритні об’єкти, такі як дорожні загородження, сміттєві баки для вторинної переробки та однотонні товарні ваги.    

На шести пріоритетних пунктах пропуску було встановлено 12 мобільних динамічних автомобільних ваг, які можна легко переміщати в місця, де вони найбільш потрібні, мінімізуючи необхідність перенаправлення вантажівок на стаціонарні пункти зважування. Мобільні ваги важливе та універсальне обладнання, яке можна використовувати для різних транспортних засобів і вантажів, забезпечуючи гнучкість у вирішенні різних завдань зважування.  

До кінця травня 2024 року Проєкт USAID завершить модернізацію систем освітлення на 17 автомобільних та залізничних ПП. Роботи передбачають встановлення загалом 875 світильників, 310 з яких вже встановлено на шести ПП у 2024 році. У грудні 2023 року на двох ПП було встановлено 479 світлодіодних ламп, що значно покращило освітлення в нічний час.  

Для потреб Укрзалізниці Проєкт USAID закупив 103 одиниці комп’ютерного обладнання, які включають багатофункціональні пристрої, принтери, комп’ютери, ноутбуки та джерела безперебійного живлення, а також чотири дизель-генератори потужністю 50 кВ на чотирьох залізничних прикордонних станціях, розташованих у Волинській, Львівській, Закарпатській та Чернівецькій областях. Це забезпечить безперервність щоденних операцій під час відключення електроенергії та пришвидшить обробку перевізних документів, у т. ч. під час передачі за кордон зернових вантажів.

На пункті пропуску в Чернівецькій області встановлено 3 комплекти вагонних домкратів, кожен з яких здатен підіймати вагони вагою понад 100 тонн. Ці домкрати є ефективним способом заміни візків із колісними парами широкої колії (1535 мм) на європейську (1420 мм) і навпаки, що сприяє чіткості виконання технологічних процесів, пов’язаних з перестановкою вагонів та, відповідно, підвищенню ефективності перевезень вантажів залізницею між Україною та Європейським Союзом. 

«Логістика та експорт зерна та інших важливих сільськогосподарських товарів з України за нинішніх умов є викликом для держави, агробізнесу та фермерів. Проєкт USAID підтримує уряд та народ України, надаючи надважливу підтримку, яка допомагає розвивати українську економіку, адже стійке, динамічне та інклюзивне економічне відновлення має вирішальне значення для майбутнього України. Ми в Проєкті USAID вважаємо, що підтримка критично важливої інфраструктури, такої як пункти пропуску, є життєво важливою для зусиль з відновлення економіки» –  говорить Тімоті Мадіган - директор Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

Довідково: Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує Ініціативу стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), бюджет якої складає 350 млн доларів США. Ця ініціатива була започаткована в 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. В рамках ініціативи «AGRI-Україна» Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнювати та залучати інвестиції в транспортування та перевалку зерна, яких вкрай потребує Україна.

Проєкт USAID також надає безпосередню підтримку Уряду України, зокрема  Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та Укрзалізниці для модернізації 42 пунктів пропуску. Сучасна та більш ефективна прикордонна інфраструктура та митні процедури зменшать витрати на експорт та збільшать експортний потенціал, що дозволить Україні збільшити обсяги торгівлі та просунутися на шляху до інтеграції в ЄС. 

Проєкт USAID допомагає покращити залізничну логістику між Україною та Європейським Союзом

Модернізація пунктів перетину кордону
05 Квітня 2024

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» силами підрядника ТОВ «Торговий дім «МАШСЕРВІС» встановив три комплекти вагонних домкратів, загалом 12 одиниць обладнання, на залізничному пункті перетину кордону (ППК) між Україною та Румунією в Чернівецькій області, який обслуговує АТ «Укрзалізниця». 

Вагонні домкрати – це ефективний спосіб заміни візків із колісними парами широкої колії (1520 мм) на європейську (1435 мм) і навпаки. Кожен комплект, що складається з чотирьох домкратів, має спроможність підіймати вагони вагою понад 100 тонн. Використання нових домкратів сприяє чіткості виконання технологічних процесів, пов’язаних з перестановкою вагонів та, відповідно, підвищенню ефективності перевезень вантажів залізницею між Україною та Європейським Союзом.  

Упродовж травня та червня 2024 року Проєкт USAID планує встановити ще 20 вагонних домкратів на залізничному ППК між Україною та Польщею у Львівській області. 

Вагонні домкрати Проєкт USAID за результатами тендеру замовив у ТОВ «Торговий дім «МАШСЕРВІС» (фактичний виробник домкратів – дочірня компанія ТОВ «Компанії «Плазма») – провідної української компанії з Харкова, що виробляє й постачає обладнання для України та Європи. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року компанія реалізовувала 50% обладнання на внутрішньому ринку, ще 50% – йшло на експорт. Зараз ТОВ «Торговий дім «МАШСЕРВІС» продає 80% товару на внутрішньому ринку, 20% – йде на експорт. 

Компанія забезпечує високі стандартиза допомогою системи управління якістю ISO 9001 і відповідає міжнародним стандартам безпеки та сталого розвитку. Також продукція компанії відповідає технічним умовам та Державному стандарту України.  

Довідково: У 2023-2026 роках USAID у рамках Проєкту «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділить 115 млн дол. США на підтримку Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), АТ «Укрзалізниця  та Державної митної служби України. 

Проєкт USAID закупив комп’ютерну техніку для залізничних пунктів перетину кордону у Волинській, Львівській, Закарпатській та Чернівецькій областях

Модернізація пунктів перетину кордону
15 Березня 2024

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” закупив 103 одиниці комп’ютерної техніки для чотирьох залізничних пунктів перетину кордону (ППК), розташованих у Волинській, Львівській, Закарпатській та Чернівецькій областях, на яких оперує АТ “Укрзалізниця”. Принтери, комп’ютерні системні блоки, комп’ютери-моноблоки, ноутбуки та блоки безперебійного живлення зможуть покращити робочі процеси, пришвидшити оформлення вантажів на кордонах та, відповідно, прискорить пропускну спроможність та пасажиропотік на пунктах перетину кордону.

Ця допомога спрямована на підвищення ефективності, доступності логістичних шляхів для експорту українських товарів. Покращення логістичних процесів не лише оптимізує роботу залізниці, але й сприяє ефективнішому експорту українських товарів, включно з зерном, що має велике значення для економіки країни та глобальної продовольчої безпеки.

Довідково: Проєкт USAID модернізує ключові залізничні та дорожні пункти перетину кордону (ППК) України з Молдовою, Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Польщею. У 2023-2026 роках USAID у рамках Проєкту «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділить 115 мільйонів доларів США на підтримку Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), “Укрзалізниці” (УЗ) та Державної митної служби України.