Агрокомпанії використовують методологію Lean для підвищення ефективності та зниження витрат 

Розвиток трудового потенціалу
23 Жовтня 2024

14 та 16 жовтня понад 50 представників 4 агрокомпаній – ТОВ «АР Бориспіль» (Agro Region Group), ПрАТ «Славутський Солодовий Завод» (Суффле Агро Україна), ПрАТ «МХП», АТП-2004 (ТОВ «Кернел») та АТ «Укрзалізниця» – партнерів Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) – взяли участь у вебінарах «Управління цінністю та мінімізація втрат у процесах логістичних компаній агросектору» та «Аналіз поточного стану сервісних та офісних процесів у логістиці. Практика з аналізу та побудови карти процесу на прикладі логістичних кейсів», які провели консультанти ГО «Лін Інститут Україна» Андрій Дмитрієв та Тетяна Озтунч.

Учасники дізналися про історію запровадження лін-методології у світі, почули приклади та переваги її використання як на великих виробництвах, так і у малому бізнесі, та дізналися, як проводити аналіз цінності, виявляти втрати у сервісних та офісних процесах, а також створювати карту процесу поточного стану, яка допоможе визначити поточні етапи та виявити проблемні зони в сервісних та офісних процесах при логістиці зерна. 

Лін-методологія (lean -з англ мови – гнучкий, стрункий) – це система безперервного навчання за рахунок покращення різних процесів у компанії, яка передбачає поєднання трьох складових – люди, цілі, процеси, а також лін-мислення. Компанії, які впроваджували таку систему, мають цілі підрозділи, які допомагають зрозуміти цінність клієнта і надати йому якісні послуги та товари. 

«Це гарна можливість для компаній зменшити свої виробничі витрати за рахунок перегляду робочих процесів, — сказав консультант Дмитрієв. – Щоденні процеси мають бути вибудовані так, аби на першому місці стояли потреби клієнта. Йому нецікаво, як ви готуєте договір і чому машина стояла на кордоні, клієнт хоче вчасно отримати свій товар. Тож цінність клієнта – це вирішити проблему там, де треба, швидко, у повному обсязі, без зайвих витрат часу та скоротити кількість рішень».  

На конкретних прикладах учасники розібрали кейси цінності для клієнта у процесі відвантаження зерна, виділивши ті, що є цінністю для клієнта та втратами. Серед 8 видів основних втрат є надлишкове транспортування, запаси, зайві рухи, очікування, перевиробництво, зайва обробка, дефекти, нереалізований потенціал працівників. Учасники опанували структуру, інструменти та мету картування на прикладі процесу приймання пшениці. 

Це перші заходи курсу з Lean-аналізу та вдосконалення сервісних та офісних процесів для агрологістичних компаній, який складається із 7 вебінарів і триватиме до 6 листопада.  

Отримані знання допоможуть агрокомпаніям оптимізувати логістичні процеси та скоротити часові витрати на проведення щоденних операцій з підготовки зерна до експорту.  

Окрім цього курсу, в рамках гранту для ГО «Лін Інститут Україна» планується провести кайдзен-події для агрологістичних компаній, швидке навчання персоналу агрологістики з використання методу «Training Within Industry», курс із сервісного та технічного обслуговування агротранспортного, логістичного та лабораторного обладнання, а також систематичну посттренінгову підтримку. Ці грантові активності будуть впроваджуватися до вересня 2025 року. 

Східноукраїнський національний університет імені В. Даля проводить екскурсії для популяризації інженерних професій  

Розвиток трудового потенціалу
03 Жовтня 2024

27 вересня викладачі Східноукраїнського національного університету імені В. Даля презентували Лабораторію цифрового прототипування та виробництва (FabLab) для 15 студентів Київського фахового коледжу електронних приладів та представників USAID. 

Викладачі та студенти СНУ імені В. Даля провели майстер-клас – показали як працює 3D-принтер, на якому виготовили деталі для двигуна, на лазерному різаку з фанери вирізали підставку для телефона. Також студентам  показали макет сільськогосподарського дрона, який також виготовили раніше на цьому обладнанні.  Під час дискусії обговорили можливості використання цієї лабораторії, перспективи  інженерних професій на ринку праці  та запросили студентів безкоштовно відвідувати науковий гурток, який започатковують в університеті. 

«Вже кілька років я вивчаю програмну інженерію, зокрема мені цікаве проєктування різних деталей на 3D-принтері, –  поділився студент 4 курсу  Київського фахового коледжу електронних приладів Богдан Ігнатюк. – Я думаю, у майбутньому, інженерія буде дуже затребуваною, особливо для відбудови України, а такі майстер-класи, як сьогодні, допомагають зрозуміти певні аспекти професії, навіть спробувати виготовити щось практично».  

Цього року Проєкт USAID «Економічна підтримка України» облаштував три інженерні лабораторії, включаючи FabLab, для популяризації інженерних спеціальностей серед молоді та надання студентам можливості отримати практичні навички роботи на сучасному обладнанні. Зараз в університеті навчаються понад 5 200 студентів на 8 факультетах. 

У вересні – листопаді 2024 року університет планує провести 10 подібних заходів для абітурієнтів різних навчальних закладів Києва. Декан факультету інженерії СНУ імені В. Даля Сергій Кудрявцев коментує цю подію:

«Через подібні заходи ми популяризуємо інженерні спеціальності серед абітурієнтів та сприяємо переорієнтації молоді на потрібні для економіки України професії» 

Серія просвітницьких відео “Гендерне насильство на противагу економічному процвітанню”

Розвиток трудового потенціалу
18 Вересня 2024

Ця серія просвітницьких відео створена громадською організацією «Освітній центр з прав людини у Львові» в рамках проєкту «Гендерне насильство на противагу економічному процвітанню», що підтримується Проєктом USAID «Економічна підтримка України».

Метою таких відео є підвищення обізнаності суспільства щодо важливості гендерної рівності, а також негативного впливу гендерно зумовленого насильства на економічне процвітання. Через серію просвітницьких відео ми прагнемо розкрити проблематику гендерного насильства та показати, як це явище може впливати на засоби існування, фінансовий успіх бізнесу та життя людей у цілому.

Що ви знайдете в серії просвітницьких відео?

  • 15 відеопояснювачів: Детальні роз’яснення щодо проблеми гендерного насильства та його наслідків.
  • 48 коротких відео: Лаконічні відео, спрямовані на швидке поширення ключових повідомлень через соціальні мережі.

Ці відеоматеріали є відкритими для всіх охочих та доступні за посиланнями нижче. Запрошуємо вас долучитися до цієї ініціативи та зробити свій внесок у поширення обізнаності про гендерну рівність та запобігання гендерно зумовленому насильству.

Переглядайте відео та дізнавайтесь більше про важливі суспільні виклики вже зараз!

Відеопояснювачі:

Короткі відео:

  1. Про «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства»
  2. Про Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок
  3. Чому постраждалі повертаються до кривдників?
  4. Не “жертва”
  5. “Заборонені професії для жінок”
  6. “Що сталося в Монреалі 1989 року?”
  7. “Ефект Скаллі”
  8. “Безстрашна дівчинка”
  9. Фортуна Нова
  10. Пісня “Respect” як гімн руху за рівні права
  11. Що не так із “Baby, it’s cold outside”?
  12. Тест Бекдел
  13. Про що MeTooPay кампанія?
  14. Що таке терміновий заборонний припис стосовно кривдника, який вчиняє домашнє насильство?
  15. Чи можна змусити кривдника покинути спільну квартиру?
  16. Що робити, якщо Тебе переслідують в Інтернеті?
  17. Про домагання у публічних місцях
  18. Яка відповідальність настає за сексуальні домагання і що нас чекає?
  19. Що таке шлюбний договір?
  20. Чи полегшує шлюбний договір процес розлучення?
  21. Які переваги шлюбного договору?
  22. А які переваги шлюбного договору щодо власного майна?
  23. Які майнові права виникають у неодруженої пари?
  24. Проживання однією сімʼєю без зареєстрованого шлюбу
  25. Хто може постраждати від домашнього насильства?
  26. Що робити, якщо стали очевидцем сексуальних домагань?
  27. Фільми про юристок
  28. Чому в деяких країнах жінкам обмежують саме доступ до освіти?
  29. Яка шкода від переслідування?
  30. Особисті фінанси це справа особистої безпеки?
  31. Чому економіка це «жіноче» питання?
  32. Про Софію Яблонську
  33. Хто така Клепальниця Розі?
  34. Перша протизаплідна таблетка
  35. Правило трусиків
  36. Скільки коштує “неоплачувана” хатня праця?
  37. Як неперспективні завдання саботують жіночу карʼєру?
  38. Як “продати” себе за 60 секунд?
  39. Про гендерні стереотипи і лідерство на роботі
  40. Який звʼязок між 8-мигодинним робочим днем та правами жінок?
  41. Чи справді жінки рідше використовують штучний інтелект, ніж чоловіки?
  42. “Синдром самозванки”
  43. Що таке фінансове насильство? 
  44. Що таке гендерний розрив в оплаті праці?
  45. Що таке “скляна стеля”?
  46. Яка країна практично подолала гендерний розрив в оплаті праці?
  47. Книги (і не лише) про гендерну рівність
  48. Чому до жіночих вбиралень завжди черги?

У Львівській політехніці відкрили сучасний науково-дослідницький та освітній центр «Інженерія та робототехніка»

Розвиток трудового потенціалу
24 Липня 2024

За сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» у Львівській політехніці відкрили сучасний науково-дослідницький та освітній центр «Інженерія та робототехніка». Центр допоможе у розвитку практичних навичок студентів спеціальностей Прикладна механіка та машинобудування, сприяючи їх підготовці до роботи з обладнанням на сучасних виробництвах. 

У центрі за підтримки менторів студенти зможуть навчатися нових технологій та методів обробки й аналізу металу на установці лазерної різки, верстаті гнуття, вертикальному фрезерному верстаті, спектрометрі, маятниковому копрі та іншому обладнанні.  

Детальніше дивіться у відео.

Як пройшла конференція «Розвиток трудового потенціалу для України: нові можливості та здобутки»

Розвиток трудового потенціалу
22 Липня 2024

Конференція «Розвиток трудового потенціалу для України: нові можливості та здобутки» зібрала у Києві понад 50 учасників, які говорили про те, як посилити трудовий потенціал для різних сфер бізнесу та покращити співпрацю закладів освіти, влади та бізнесу під час війни через навчання дорослого населення.

Проєкт «Розвиток трудового потенціалу для України» впроваджується громадською організацією (ГО) «Міжнародна фундація розвитку» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

 

Працівники «НІБУЛОН» навчаються оптимізувати робочі процеси

Розвиток трудового потенціалу
03 Липня 2024

У травні за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) керівний склад компанії «Нібулон» завершив навчальний онлайн-курс з оптимізації процесів («LEAN Yellow Belt Basic») від Лін Інституту України, де отримали навички з удосконалення цінності власного продукту та підвищення ефективності процесів, за які вони відповідають.  

Серед 31 учасника курсу – керівники департаменту з логістики, «Суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН»,  IT-департаменту, технічного департаменту, а також департаментів з агровиробництва компанії, роботи елеваторів та торгівлі. 

Сергій Таран, директор Перевантажувального зернового термінала в Миколаєві, учасник тренінгу, зазначив:   

«Наш напрям зараз переживає глобальне перезавантаження робочих процесів. Головна мета –  значне підвищення ефективності  діяльності та зменшення собівартості послуг. Це дасть змогу надавати найкращі у своєму класі послуги за доступною ціною. У процесі навчання ми прокачали навички виявлення, фокусування уваги та подальшої роботи зі «слабкими ланками» у виробничому процесі, які ведуть або до матеріальних витрат, або витрат у часі. Дякуємо партнерам і впевнено рухаємось у цьому напрямку далі!» 

Компанія «Нібулон» відзначає, що довгостроковий вплив проведеного навчального курсу полягає в підвищенні ефективності та продуктивності, розвитку співробітників, впровадженні інноваційних підходів, зосередженні на потребах клієнтів і систематичному підході до змін.

Згідно з результатами опитування, 75% учасників зазначили, що курс виправдав їх очікування, а 25% зазначили, що навіть перевершив. Переважна більшість учасників після закінчення курсу має пропозиції, як покращити робочі процеси у зонах їх відповідальності.

Учасники навчання також зазначили, що:  

  • Навчання допомогло переглянути робочі процеси, зменшити втрати та покращити продуктивність. Це включає зменшення зайвих рухів, оптимізацію використання ресурсів та підвищення якості послуг.
  • Курс сприяв розвитку навичок співробітників, що призводить до кращої організації роботи, швидшого реагування на зміни та покращення звичок. Це сприятиме підвищенню задоволеності клієнтів і конкурентоспроможності компанії.
  • Важливо системно впроваджувати нові підходи та технології, таких як автоматизація процесів, вдосконалення програмного забезпечення та мінімізація паперової роботи.
  • Курс дозволив краще зрозуміти потреби клієнтів і фокусуватися на їх задоволенні. Це допомагає виявляти слабкімісця в процесах і усувати їх, що сприяє збільшенню цінності для клієнтів і підвищенню доходів компанії.

Відгуки учасників також свідчать про позитивний вплив курсу на менеджмент компанії, зокрема на покращення управління процесами та розвиток лідерських навичок.

Навчальний курс провели на запит компанії «Нібулон» в рамках проєкту «Розвиток трудового потенціалу для України» громадської організації «Міжнародна фундація розвитку».