У львові завершилася школа профорієнтації для студентів

Розвиток трудового потенціалу
15 Травня 2024

2 травня у Львові за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”  (Проєкт USAID) благодійна організація “Українська студентська ліга” (УСЛ) в рамках проєкту “Ресурс” завершила четверту хвилю Школи профорієнтації для студентства. Це навчання організували для студентів вищих та професійно-технічних закладів Львова, аби розвинути їх спроможності у пошуку роботи, покращити комунікаційні навички та допомогти працевлаштуватися у компаніях-партнерах.  

 За час цього проєкту, який триває з липня 2023 року, 246 студентів здобули навички лідерства, командної роботи, тайм-менеджменту та ведення переговорів. Під час Школи студенти отримували також менторську підтримку та могли обрати компанію для стажування, деякі з учасників отримали роботу у компаніях, де проходили стажування.

Кожна хвиля Школи профорієнтації включала вступну сесію, профорієнтаційне тестування, сесії з лідерства, командної роботи, тайм-менеджменту, техніки переговорів, персонального брендингу, публічних виступів, написання резюме, поведінки на співбесіді, пошуку в Інтернеті роботи, навчальні екскурсії в компаніях (вступ до готельно-ресторанного бізнесу, ІТ-бізнесу, медіабізнесу та маркетингу), а також підсумкове заняття. УСЛ уклала меморандуми про співпрацю із львівськими компаніями, щоб забезпечити студентам стажування з можливістю подальшого працевлаштування. Наразі 60 з них вже пройшли стажування, ще 60 студентів отримають такий досвід. 24 студенти Школи профорієнтації вже працевлаштовані. 

Заступниця директора Проєкту USAID Кірстен Пфайффер, вітаючи учасників Школи із завершенням цього курсу, побажала молодим людям подальшого розвитку на шляху до кар’єрного зростання:  

“Коли я знаходилася на схожому етапі свого навчання та кар’єри, один професор сказав мені: «Перестаньте хвилюватися про те, який наступний вибір Ви робите. Сядьте за стіл, спробуйте щось – поки ви не сядете за стіл, ви не дізнаєтесь, як це – працювати в цій галузі або в цій компанії – навіть якщо це не довгострокова робота для вас, це дасть вам розуміння ваших наступних кроків і вашого наступного вибору”. Бажаю Вам продовжувати рухатися вперед, знаходити рішення для нових викликів та інвестувати у своє майбутнє. Коли ви розпочинаєте стажування, скористайтеся можливістю вчитися, розвиватися та зробити свій внесок в економіку України у відповідальний та ефективний спосіб”. 

“Для мене це був заклик не боятися пробувати себе в різних сферах, на різних посадах і просто не зупинятись. Я отримав доволі непогану мотивацію. Дякую організаторам цього курсу, що даєте нам, студентам, можливість відвідувати такі заходи і рухатись у правильному напрямку“, – поділився враженнями учасник курсу, студент Львівського національного університету імені Івана Франка  Андрій Колодій. 

Анастасія Троць, випускниця 3-ї хвилі Школи профорієнтації, студентка Львівського фахового коледжу індустрії моди Київського національного університету технології та дизайну та Національного університету «Львівська політехніка», яка долучилася до стажування в УСЛ в якості асистенки, ділиться власними враженнями від участі у проєкті: 

“Участь у проєкті “Ресурс” мала велике значення для мене: я отримала важливу інформацію про сфери пошуку роботи та кар’єрного розвитку, розширила свої знання та навички. Після участі в прокті “Ресурс” я пройшла стажуватися в команді УСЛ. Це стало для мене цінним досвідом, адже я змогла застосувати на практиці знання та навички, отримані під час проєкту“. 

Агрокомпанії навчаються зберігати якість зерна на елеваторах

Розвиток трудового потенціалу
10 Травня 2024

У квітні 56 працівників двох агрокомпаній – Нібулон та Grain Alliance (Баришівська зернова компанія) – завершили онлайн-навчання за курсом «Контроль безпечності і якості зерна, хвороби зернових, умови якісного зберіганні на елеваторі при проведенні експортних операцій». Навчання відбулося в рамках проєкту «Розвиток трудового потенціалу для України», що реалізує ГО «Міжнародна Фундація Розвитку» за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України“. 

Курси для компаній тривалістю один місяць провів Інститут післядипломної освіти Національного університету харчових технологій. 

Учасники курсу – спеціалісти елеваторних комплексів – аналізували якість зерна, визначали основні хвороби зерна, їх вплив на якість та насіння, вивчали методи діагностики хвороб зерна та заходи із профілактики. Також дізналися про специфіку знезараження сільськогосподарської продукції та сховищ. Отримали знання з управління безпечністю харчових продуктів, сушіння продовольчого та насіннєвого зерна. 

Серед слухачів курсу були 26 працівників Нібулону – однієї з найбільших агрокомпаній України. Анна Піскун, провідний інженер з якості відділу організації та контролю якості філії «Бессарабська» компанії “Нібулон” зазначає: 

 Важко переоцінити важливість високої якості зерна на його подальшу реалізацію. Аби не втратити цю якість, необхідно чітко дотримуватись правил на кожному етапі – від приймання зерна на елеваторі, його правильного зберігання і до відвантаження для подальшого експорту. Оскільки Ізмаїл – наразі головний канал, через який «НІБУЛОН» відправляє збіжжя по всьому світу, то саме останньому етапу – відвантаженню зерна на експорт – ми приділяємо особливу увагу, дотримуючись законтрактованих із партнерами вимог з якості. Навчання, яке пройшла наша команда завдяки Проєкту USAID, виявилось дуже пізнавальним, адже актуалізувало знання щодо вимог до зернових, олійних та бобових культур та особливостей експорту партій зерна з точки зору міжнародних стандартів та вимог безпечності харчових технологій”. 

Цей курс допоможе працівникам агрокомпаній опанувати сучасні методи зберігання та лабораторного аналізу зерна, щоб зберегти його належну якість для подальшого експорту до кінцевих замовників по всьому світу.

Відеокурс «Гендерна чутливість як елемент корпоративної культури»

Розвиток трудового потенціалу
30 Квітня 2024

Відеокурс створено громадською організацією «Освітній центр з прав людини у Львові» у партнерстві з громадською організацією «Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”» в межах проєкту «Гендерне насильство на противагу економічному процвітанню», який реалізується за підтримки Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

Для кого цей курс:

  • для HR менеджерів/ок та інших фахівців/чинь із персоналу, які працюють у мікро-, малих та середніх підприємствах та які прагнуть зробити свою роботу більш гендерно чутливою, безбарʼєрною і, в першу чергу, безпечною для кожного й кожної в колективі.

Цей курс допоможе слухачам/кам:

  • дізнатися про роль бізнесу в протидії гендерній дискримінації та гендерно зумовленому насильству (ГЗН) та як гендерна рівність впливає на потенціал і ефективність бізнесу;
  • навчитися виявляти випадки дискримінації, зокрема, сексизму, а також зрозуміють шкоду таких явищ;
  • зрозуміти, що вважається сексуальними домаганнями та яка відповідальність за це настає;
  • з’ясувати, якою може бути роль роботодавця у допомозі постраждалим від домашнього насильства;
  • з’ясувати, якою може бути роль роботодавця у допомозі постраждалим від домашнього насильства;
  • дізнатися про важливість внутрішніх політик із протидії дискримінації та ГЗН, а також, із чого такі політики складаються на реальних прикладах;
  • зрозуміти, у який ще спосіб бізнес може сприяти добробуту працівників/ць, зокрема, як бути більш дружніми до працівників/ць із дітьми та чому це важливо.

Відеокурс складається з 3-х модулів (усього 10 відеоуроків) та тестувань після кожного модулю.

Відеокурс доступний за посиланням після реєстрації.

Після успішного проходження курсу учасники/ці отримають електронний сертифікат.

Старшокласникам викладатимуть курс “Агросфера”  

Розвиток трудового потенціалу
26 Квітня 2024

За сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) експерти громадської організації «СвітОсвіт» створили навчальний шкільний курс «Агросфера» для учнів 10-11 класів, який впроваджуватиметься для підвищення якості  профільної середньої освіти. Під час вивчення курсу учні познайомляться з основами сільського господарства, його роллю в економіці країни та світу, можливостями кар’єрного зростання в аграрному секторі. Також курс спрямований на підготовку нового покоління фахівців, які будуть займатися аграрною справою у майбутньому.

У 2024 році компанія «Кернел», партнер Проєкту USAID, фінансово підтримала впровадження курсу «Агросфера» у 16 закладах освіти трьох областей України, де присутні виробничі потужності «Кернел» – Кіровоградській, Хмельницькій та Черкаській.

«Кернел», як і багато підприємств, відчуває нестачу кваліфікованих робіників. За умов дефіциту кадрів в агросфері виникає потреба популяризації сільськогосподарської галузі серед молоді для створення тероретичної та практичної бази для їх професійної реалізації. Ми сподіваємося, що завдяки вивченню курсу та відвідування наших підприжмств, учні шкіл звернуть увагу на перспективну сільськогосподарську сферу та зацікавляться роботою, яку ми можемо їм надати”, – каже Сергій Тименко – керівник відділу навчання та розвитку персоналу «Кернел».

17 вчителів вже почали вчитися за тримісячною програмою, як викладати курс «Агросфера» для учнів шкіл. Педагоги отримують інформацію про сільське господарство в Україні від розробників курсу та провідних фахівців аграрного сектору. Також ця програма допомагає освітянам розширити особистісний та професійний світогляд під час знайомства з основними напрямами сільського господарства в Україні, вдосконалити професійні компетентності, методичний інструментарій, який необхідний для ефективної роботи в умовах очного (денного) та дистанційного навчання, виробити навички координації проєктів формування аграрного досвіду та комунікації в аграрній сфері.

З початком 2024/2025 навчального року розпочнеться викладання курсу для учнів шкіл. Також вчителі отримають  менторську підтримку із впровадження курсу, а «Кернел» допоможе організувати навчальні візити на свої потужності, щоб учні познайомилися, як працює аграрна компанія.

Впровадження курсу підвищить обізнаність учнів про аграрний сектор та сприятиме залученню молоді на навчання та подальше працевлаштування у сільське господарство.

Студенти розробили додаток ObriCon для перекладу тексту та вивчення алфавіту НАТО

Розвиток трудового потенціалу
17 Квітня 2024

Троє студентів, учасників Школи профорієнтації проєкту «Ресурс», який впроваджує благодійна організація «Українська студентська ліга» (УСЛ) за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID), розробили мобільний додаток ObriCon для перекладачів.  

Студенти проходили стажування в ІТ-компанії Obrisoft, яка займається перекладами та обробкою текстів і потребувала цього додатку.

 

ObriCon – це помічник для перекладачів, особливо тих, хто спеціалізується на юридичних перекладах та багатомовних завданнях. Додаток може виконувати транслітерацію з української на англійську та з польської на українську мови, допомагає вивчати азбуку Морзе та алфавіт НАТО.   

«Круто було відчути себе в ролі повноцінного розробника та попрацювати в злагодженій команді», – каже Орест Лаб’як, студент та учасник проєкту. 

Стажерка Віталіна Сосницька зазначає:

«Під час стажування в Obrisoft я працювала  дизайнером над створенням  текстового конвертера. Ми хотіли підвищити продуктивність перекладачів та інших фахівців через  автоматизацію  перекладу та іншої рутинної роботи. Загалом, мій досвід в Obrisoft був не лише навчальним, але й корисним. Можливість співпрацювати з талановитою та дружньою командою розширила мої знання та досвід у цій галузі, що стало цінним доповненням до мого професійного розвитку».  

«Співпраця з УСЛ видалася неабияк корисною для всіх сторін. Молодь завжди надихає та допомагає поглянути на речі під іншим кутом. А в проєкті “Ресурс” участь бере не просто молодь, а ініціативні та самодостатні особистості, які знають, чого хочуть. Так нам і вдалося знайти спільні точки дотику та розробити проєкт ObriCon, який допомагає лінгвістам чи перекладачам обробляти тексти», – ділиться Мирослав Панчишин, CEO ObriSoft. 

Завантажити додаток можна за посиланням.

У березні  розпочалася остання, 4-та хвиля Школи профорієнтації, в якій беруть участь понад 70 студентів закладів вищої та професійної (професійно-технічної) освіти Львова. Навчання триватиме до середини травня. 

 «Важливо розкривати учасників та будувати платформу, де вони можуть знайти себе. Часто чули від учасників про те, що хтось боїться брати на себе відповідальність. Ми допомагаємо студентам розібратися, як можна найкраще себе презентувати, маючи ті ресурси, які в них є з урахуванням участі у проєкті. Також студенти озвучували побоювання на кшталт «якщо не виправдаю очікування», «якщо в мене не вийде» – і ми проговорюємо, що вони для цього і знаходяться тут, бо кожного з наших учасників, хто йде на стажування, супроводжують HR-и, від початку, співбесіди та до моменту завершення стажування», – говорить Христина Савейко, керівниця проєкту  «Ресурс».

Після навчання учасники Школи профорієнтації зможуть взяти участь у стажуванні на підприємствах по напрямах, які вони оберуть для себе, із можливістю подальшого працевлаштування.

Сергій Гальчинський, менеджер із партнерств проєкту «Ресурс»:

«Яскравий приклад успішного партнерства з компаніями – це співпраця з ІТ-компаніями, коли зі студентів, які проходять стажування, сформовані команди, що працюють над окремими продуктами. І внаслідок специфіки роботи даних компаній, команди стажистів може видати ІТ-продукт за час стажування, повноцінний абсолютно, готовий до використання практичного і навіть до певного комерційного застосунку (як-то історія з Obrisoft). В інших компаніях, з якими в нас є партнерство, студенти так само мають можливість стажуватися в усіх бажаних для них напрямках».

Проєкт «Ресурс» за сприяння Проєкту USAID триває з липня 2023 року та допомагає студентам покращити свої “м’які” навички, пройти стажування та отримати роботу. Наразі вже понад 200 студентів пройшли навчання за цим проєктом.

Освітяни налагоджують співпрацю з бізнесом

Розвиток трудового потенціалу
08 Квітня 2024

4 квітня Східноукраїнський  національний університет імені Володимира Даля (СНУ ім. В. Даля) за підтримки партнерів – Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) та Ukrainian Agribusiness Club – уклав договір про співпрацю з компанією Kernel – виробником та експортером зернових та лідером світового ринку соняшникової олії.

Така співпраця допоможе студентам пройти стажування та практичну підготовку, здобути дуальну освіту на потужностях компанії Kernel.

«Наш університет радий об’єднати зусилля з експертами компанії Kernel, щоб дослідити нові можливості для розвитку не тільки сільського господарства, а й інженерії, будівництва, логістики, комп’ютерно-інтегрованих технологій, електроніки. Так  ми сподіваємося вирішити завдання з практичної підготовки здобувачів вищої освіти, організувати взаємне проведення лекцій, семінарів та навчань, співпрацювати у науковій, міжнародній, грантовій діяльності», – сказала ректорка університету Ольга Поркуян.

«Ми зацікавлені в організації стажувань та практичної підготовки  студентів та співробітників університету в нашій компанії, започаткуванні електронних курсів для набуття студентами необхідних навичок Soft Skills, зокрема комунікабельність, системне мислення, відповідальність. Наша власна науково-дослідна база та масштаби агровиробництва зможуть надати студентам якісне проходження практичної підготовки, отримуючи при цьому заробітну плату», – каже керівниця департаменту персоналу компанії Kernel Наталія Теряхіна.

Нагадаємо, СНУ ім. В. Даля – університет-переселенець, який двічі релокований з Луганщини, зараз працює у Києві, є партнером Проєкту USAID з 2018 року. Зараз Проєкт USAID створює в університеті три сучасні лабораторії для навчання майбутніх інженерів. Після відновлення роботи університет заново налагоджує партнерські відносини з бізнесом. Наразі в рамках гранту «Сучасні навички для секторів інформаційних технологій, інженерії та електрики України» СНУ ім. В. Даля   налагоджує співпрацю та визначає напрямки роботи з десятьма українськими компаніями.