У Львівській політехніці відкрили сучасний науково-дослідницький та освітній центр «Інженерія та робототехніка»

Розвиток трудового потенціалу
24 Липня 2024

За сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» у Львівській політехніці відкрили сучасний науково-дослідницький та освітній центр «Інженерія та робототехніка». Центр допоможе у розвитку практичних навичок студентів спеціальностей Прикладна механіка та машинобудування, сприяючи їх підготовці до роботи з обладнанням на сучасних виробництвах. 

У центрі за підтримки менторів студенти зможуть навчатися нових технологій та методів обробки й аналізу металу на установці лазерної різки, верстаті гнуття, вертикальному фрезерному верстаті, спектрометрі, маятниковому копрі та іншому обладнанні.  

Детальніше дивіться у відео.

Як пройшла конференція «Розвиток трудового потенціалу для України: нові можливості та здобутки»

Розвиток трудового потенціалу
22 Липня 2024

Конференція «Розвиток трудового потенціалу для України: нові можливості та здобутки» зібрала у Києві понад 50 учасників, які говорили про те, як посилити трудовий потенціал для різних сфер бізнесу та покращити співпрацю закладів освіти, влади та бізнесу під час війни через навчання дорослого населення.

Проєкт «Розвиток трудового потенціалу для України» впроваджується громадською організацією (ГО) «Міжнародна фундація розвитку» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

 

Працівники «НІБУЛОН» навчаються оптимізувати робочі процеси

Розвиток трудового потенціалу
03 Липня 2024

У травні за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) керівний склад компанії «Нібулон» завершив навчальний онлайн-курс з оптимізації процесів («LEAN Yellow Belt Basic») від Лін Інституту України, де отримали навички з удосконалення цінності власного продукту та підвищення ефективності процесів, за які вони відповідають.  

Серед 31 учасника курсу – керівники департаменту з логістики, «Суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН»,  IT-департаменту, технічного департаменту, а також департаментів з агровиробництва компанії, роботи елеваторів та торгівлі. 

Сергій Таран, директор Перевантажувального зернового термінала в Миколаєві, учасник тренінгу, зазначив:   

«Наш напрям зараз переживає глобальне перезавантаження робочих процесів. Головна мета –  значне підвищення ефективності  діяльності та зменшення собівартості послуг. Це дасть змогу надавати найкращі у своєму класі послуги за доступною ціною. У процесі навчання ми прокачали навички виявлення, фокусування уваги та подальшої роботи зі «слабкими ланками» у виробничому процесі, які ведуть або до матеріальних витрат, або витрат у часі. Дякуємо партнерам і впевнено рухаємось у цьому напрямку далі!» 

Компанія «Нібулон» відзначає, що довгостроковий вплив проведеного навчального курсу полягає в підвищенні ефективності та продуктивності, розвитку співробітників, впровадженні інноваційних підходів, зосередженні на потребах клієнтів і систематичному підході до змін.

Згідно з результатами опитування, 75% учасників зазначили, що курс виправдав їх очікування, а 25% зазначили, що навіть перевершив. Переважна більшість учасників після закінчення курсу має пропозиції, як покращити робочі процеси у зонах їх відповідальності.

Учасники навчання також зазначили, що:  

  • Навчання допомогло переглянути робочі процеси, зменшити втрати та покращити продуктивність. Це включає зменшення зайвих рухів, оптимізацію використання ресурсів та підвищення якості послуг.
  • Курс сприяв розвитку навичок співробітників, що призводить до кращої організації роботи, швидшого реагування на зміни та покращення звичок. Це сприятиме підвищенню задоволеності клієнтів і конкурентоспроможності компанії.
  • Важливо системно впроваджувати нові підходи та технології, таких як автоматизація процесів, вдосконалення програмного забезпечення та мінімізація паперової роботи.
  • Курс дозволив краще зрозуміти потреби клієнтів і фокусуватися на їх задоволенні. Це допомагає виявляти слабкімісця в процесах і усувати їх, що сприяє збільшенню цінності для клієнтів і підвищенню доходів компанії.

Відгуки учасників також свідчать про позитивний вплив курсу на менеджмент компанії, зокрема на покращення управління процесами та розвиток лідерських навичок.

Навчальний курс провели на запит компанії «Нібулон» в рамках проєкту «Розвиток трудового потенціалу для України» громадської організації «Міжнародна фундація розвитку».

Від кухарів до елеваторників: понад 4 000 людей пройшли навчання за сприяння Проєкту USAID

Розвиток трудового потенціалу
29 Червня 2024

25 червня у Києві Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) організував конференцію «Розвиток трудового потенціалу: нові можливості та здобутки» в межах проєкту «Розвиток трудового потенціалу для України» (далі – проєкт), що впроваджується громадською організацією (ГО) «Міжнародна фундація розвитку».  

У заході, окрім команди ГО «Міжнародна фундація розвитку», участь взяли понад 50 партнерів – представників Міністерства освіти і науки України, закладів професійної та вищої освіти, бізнесу, зокрема, зі сфер будівництва, машинобудування, виробництва, сфери послуг та аграрного сектору, неурядових громадських організацій та обласних державних адміністрацій.  Також до конференції долучилися понад 50 запрошених онлайн-учасників, захід транслювався на сторінці проєкту. 

На заході підбивали підсумки проєкту, який тривав рік з липня 2023 до червня 2024 і був спрямований на посилення розвитку трудового потенціалу для економіки України через збільшення потенціалу закладів вищої та професійної (професійно-технічної) освіти, обласних державних адміністрації шляхом підвищення кваліфікації та перекваліфікації дорослого місцевого населення з акцентом на незахищені верстви населення та переселенців. Під час панельних дискусій та відкритого мікрофону учасники обговорювали перспективи подальшого розвитку трудового потенціалу України, виклики та можливі рішення, надавали зворотний звязок. 

“За час реалізації проєкту наші партнери з Міжнародної фундації розвитку провели навчання багатьох спеціалістів, у тому числі викладачів університетів та тих, хто працює у ключових галузях економіки. До проєкту долучилися люди та підприємства з 24 областей України. Цей проєкт вплинув на наших партнерів: університети та заклади професійно-технічної освіти покращили свої програми, компанії розвинули нові підходи до персоналу та його перенавчання. Ваші зусилля – це не просто допомога конкретним працівникам, а і розвиток та відновлення економіки України”, – сказав директор Проєкту USAID Тімоті Мадіган.   

За час проєкту провели понад 160 тренінгів (онлайн та офлайн), у яких взяли участь понад 4 тисячі спеціалістів, понад 800 з них – представники агрокомпаній, які сьогодні долучені до експорту зерна. Зокрема, це були тренінги для спеціалістів елеваторних комплексів, навчання Лін Інституту з оптимізації виробничих процесів, обслуговування вагонів, генераторів, сушіння зерна, тренінги з м’яких та мета-навичок, з різних аспектів експортної логістики, контрольно-вимірювальних приладів та автоматики.  

“Ми дуже вдячні, що наші спеціалісти з елеваторних комплексів змогли долучитися до навчання, яке пропонував проєкт – ми вже бачимо, що це впливає на бізнес – дозволяє оптимізувати певні процеси на елеваторі, пришвидшити підготовку зерна, його сушіння. Також ми потребуємо такого навчання, яке дозволить нам більше знати про европейські та американські стандарти якості зерна, адже ми поставляємо зерно на світові ринки, говорить менеджер з навчання та розвитку персоналу Нібулону Олег Суренщиков 

Також під час проєкту 66 майстрів виробничого навчання закладів професійної освіти пройшли навчання від шеф-кухаря Євгена Клопотенка та створили оновлене шкільне меню. Це якісно вплине на зміни у шкільних обідах та дозволить реформувати систему шкільного харчування. Під час конференції учасників пригощали стравами зі шкільного меню – люля-кебабом із лавашем, буряковим салатом з вишнями, салатом із броколі та шпинатом, рибними січениками в паніровці, смаженим баношем та манним пудингом із ягідним соусом.   

Я давно мріяв про те, щоб змінити шкільне меню, аби діти у школі хотіли їсти те, що їм приготували. Спочатку я видав книжку з рецептами, але потім пішов далі і вирішив навчити кухарів готувати ці страви. Для цього ми співпрацювали із закладами професійно-технічної освіти, які готують кухарів, що потім приходять до шкіл. Вдячний, що зміг долучитися до проєкту і показати кухарям, якими можуть бути шкільні обіди, вірю, що такими кроками за кілька років ми змінимо усю систему шкільного харчування. Я прагнув соціальних змін, тож вирішив братися саме за звичайні школи, аби масштаб змін був великим, сказав керівник ГО Культ Фуд Євген Клопотенко.

Під час заходу учасники говорили також про співпрацю закладів освіти, громад та бізнесу, потреби профтехосвіти, впровадження та розробку нових програм, перепідготовку дорослого населення та висловлювали необхідність у подальшому навчанні або перекваліфікації багатьох спеціалістів, яких сьогодні вкрай потребує економіка України.

За сприяння Проєкту USAID працівники Укрзалізниці пройшли кайдзен-тренінг з покращення виробничих процесів

Розвиток трудового потенціалу
06 Червня 2024

У Києві 22 представники вагоноремонтних заводів Укрзалізниці  взяли участь у кайдзен-навчанні – практичному тренінгу, спрямованому на оптимізацію та покращення виробничих процесів.

Таке навчання на запит Укрзалізниці провів Лін Інститут України в рамках проєкту «Розвиток трудового потенціалу для України» громадської організації «Міжнародна фундація розвитку» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

Тренінг проходив на дільниці ремонтно-комплектувального цеху, де учасники визначали втрати у часі та ресурсах на місцях і тестували ідеї з покращення процесів. Робота проходила у групах на різних позиціях дільниці – механічна обробка деталей, свердління та ремонт. Попередньо учасники навчання пройшли онлайн-курс Lean Yellow Belt Basic.

Володимир Романенко, керівник ремонтно-комплектувального цеху:

«Є певний термін на ремонт вагону. Пришвидшення процесів на нашій ділянці зменшить період простою вагона, відповідно, він буде більше задіяний у перевезенні вантажів, у тому числі зернових. Деякі зауваження, які я почув сьогодні, доволі просто реалізувати, вони зекономлять час, ми зможемо їх втілити».

Сергій Комбер’янов, президент Лін Інституту України зазначає:

«Ми маємо підняти продуктивність робочої сили, прибрати зайві рухи, дії, і тоді людина буде набагато продуктивніша, це допоможе утримувати наших людей на робочих місцях, зокрема, на державних підприємствах. Це може і має стати єдиною правильною відповіддю у вирішенні проблеми робочої сили – не за рахунок додаткової робочої сили, а щоб меншою кількістю робити значно більше. І при цьому це зберігатиме здоров’я працівників. У людини зменшується продуктивність під кінець робочого дня, бо  вона витрачає сили на процеси і роботу, які можна легко уникнути. Коли підсвічуєш ці речі, вирішення вбачаються легкими, при цьому не потребують вкладання грошей! Роботизація, додаткові інструменти – це дуже дорого, не всі можуть собі це дозволити. На підприємствах важливо, щоб будь-яка інвестиція робилася тільки після того, як прибирається вся неефективність. Тож ми навчаємо людей бути максимально ефективними на робочому місці, переглядаємо процеси, прибираємо зайве».

Таке навчання допоможе працівникам Укрзалізниці, які задіяні в огляді та ремонті вагонів, оптимізувати робочі процеси, пришвидшити їх та зробити більш ефективними, що у свою чергу пришвидшить підготовку вагонів для потреб агробізнесу зокрема. 

Як впровадити дуальну освіту у релокованих університетах

Розвиток трудового потенціалу
03 Червня 2024

30 травня за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) відбулося засідання круглого столу на тему «Впровадження дуальної освіти в переміщених закладах вищої освіти».

У заході взяли участь сім представників переміщених закладів вищої освіти: Донецького національного університету ім. В. Стуса, Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля, Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Д. Моторного.

Учасники обговорювали, як організувати та впровадити дуальну форму здобуття освіти в переміщених навчальних закладах. Дуальна форма освіти передбачає поєднання теоретичного матеріалу в університеті із практичним на виробництві, що дозволяє студентам отримати більше практичних навичок.

Проєкт USAID запросив Юрія Данька, доктора економічних наук, професора, проректора з наукової та міжнародної діяльності Сумського національного аграрного університету, поділитися досвідом впровадження дуальної освіти у своєму навчальному закладі. Професор Данько розповів про кроки, які допомагають ефективно впровадити такий підхід у навчанні.

Ключові аспекти містять:

  • Розуміння потреб представників бізнесу, які долучаються до дуальної освіти.
  • Заохочення студентів до участі у дуальній формі здобуття освіти.
  • Врахування змісту законодавчих та нормативних актів, які супроводжують дуальну освіту.

Учасники заходу поділилися досвідом впровадження дуальної форми здобуття освіти у релокованих навчальних закладах. Ідеться про потребу у нових бізнес-партнерах – компаніях, які готові співпрацювати з університетами за такою формою, зацікавленість викладачів та студентів у цьому процесі.  Двічі релокований з Луганщини Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля зараз працює у Києві. Його викладачі змушені були заново шукати нових бізнес-партнерів – зараз університет співпрацює з понад 10 великими компаніями, також понад 200 студентів навчаються за дуальною формою здобуття освіти, це в чотири рази більше, ніж було у Сєвєродонецьку Луганської області.

Учасники заходу також говорили про важливість підтримки впровадження дуальної освіти, яка здійснювалася завдяки реалізації гранту «Дуальна освіта для України», що реалізовувався ГО «Українська Асоціація Маркетингу» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України». Результатом роботи цього проєкту стало створення інструментарію для впровадження дуальної форми освіти, який включає покрокову інструкцію для її інтеграції в освітній процес, а також методичні рекомендації для надання практичної допомоги навчальним закладам та підприємствам у організації та впровадженні дуальної форми освіти.

Завантажити інструментарій можна за посиланням: https://era-ukraine.org.ua/instrumentcrk/