Студенти розробили додаток ObriCon для перекладу тексту та вивчення алфавіту НАТО

Розвиток трудового потенціалу
17 Квітня 2024

Троє студентів, учасників Школи профорієнтації проєкту «Ресурс», який впроваджує благодійна організація «Українська студентська ліга» (УСЛ) за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID), розробили мобільний додаток ObriCon для перекладачів.  

Студенти проходили стажування в ІТ-компанії Obrisoft, яка займається перекладами та обробкою текстів і потребувала цього додатку.

ObriCon – це помічник для перекладачів, особливо тих, хто спеціалізується на юридичних перекладах та багатомовних завданнях. Додаток може виконувати транслітерацію з української на англійську та з польської на українську мови, допомагає вивчати азбуку Морзе та алфавіт НАТО.   

«Круто було відчути себе в ролі повноцінного розробника та попрацювати в злагодженій команді», – каже Орест Лаб’як, студент та учасник проєкту. 

Стажерка Віталіна Сосницька зазначає:

«Під час стажування в Obrisoft я працювала  дизайнером над створенням  текстового конвертера. Ми хотіли підвищити продуктивність перекладачів та інших фахівців через  автоматизацію  перекладу та іншої рутинної роботи. Загалом, мій досвід в Obrisoft був не лише навчальним, але й корисним. Можливість співпрацювати з талановитою та дружньою командою розширила мої знання та досвід у цій галузі, що стало цінним доповненням до мого професійного розвитку».  

«Співпраця з УСЛ видалася неабияк корисною для всіх сторін. Молодь завжди надихає та допомагає поглянути на речі під іншим кутом. А в проєкті “Ресурс” участь бере не просто молодь, а ініціативні та самодостатні особистості, які знають, чого хочуть. Так нам і вдалося знайти спільні точки дотику та розробити проєкт ObriCon, який допомагає лінгвістам чи перекладачам обробляти тексти», – ділиться Мирослав Панчишин, CEO ObriSoft. 

Завантажити додаток можна за посиланням.

У березні  розпочалася остання, 4-та хвиля Школи профорієнтації, в якій беруть участь понад 70 студентів закладів вищої та професійної (професійно-технічної) освіти Львова. Навчання триватиме до середини травня. 

 «Важливо розкривати учасників та будувати платформу, де вони можуть знайти себе. Часто чули від учасників про те, що хтось боїться брати на себе відповідальність. Ми допомагаємо студентам розібратися, як можна найкраще себе презентувати, маючи ті ресурси, які в них є з урахуванням участі у проєкті. Також студенти озвучували побоювання на кшталт «якщо не виправдаю очікування», «якщо в мене не вийде» – і ми проговорюємо, що вони для цього і знаходяться тут, бо кожного з наших учасників, хто йде на стажування, супроводжують HR-и, від початку, співбесіди та до моменту завершення стажування», – говорить Христина Савейко, керівниця проєкту  «Ресурс».

Після навчання учасники Школи профорієнтації зможуть взяти участь у стажуванні на підприємствах по напрямах, які вони оберуть для себе, із можливістю подальшого працевлаштування.

Сергій Гальчинський, менеджер із партнерств проєкту «Ресурс»:

«Яскравий приклад успішного партнерства з компаніями – це співпраця з ІТ-компаніями, коли зі студентів, які проходять стажування, сформовані команди, що працюють над окремими продуктами. І внаслідок специфіки роботи даних компаній, команди стажистів може видати ІТ-продукт за час стажування, повноцінний абсолютно, готовий до використання практичного і навіть до певного комерційного застосунку (як-то історія з Obrisoft). В інших компаніях, з якими в нас є партнерство, студенти так само мають можливість стажуватися в усіх бажаних для них напрямках».

Проєкт «Ресурс» за сприяння Проєкту USAID триває з липня 2023 року та допомагає студентам покращити свої “м’які” навички, пройти стажування та отримати роботу. Наразі вже понад 200 студентів пройшли навчання за цим проєктом.

Освітяни налагоджують співпрацю з бізнесом

Розвиток трудового потенціалу
08 Квітня 2024

4 квітня Східноукраїнський  національний університет імені Володимира Даля (СНУ ім. В. Даля) за підтримки партнерів – Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) та Ukrainian Agribusiness Club – уклав договір про співпрацю з компанією Kernel – виробником та експортером зернових та лідером світового ринку соняшникової олії.

Така співпраця допоможе студентам пройти стажування та практичну підготовку, здобути дуальну освіту на потужностях компанії Kernel.

«Наш університет радий об’єднати зусилля з експертами компанії Kernel, щоб дослідити нові можливості для розвитку не тільки сільського господарства, а й інженерії, будівництва, логістики, комп’ютерно-інтегрованих технологій, електроніки. Так  ми сподіваємося вирішити завдання з практичної підготовки здобувачів вищої освіти, організувати взаємне проведення лекцій, семінарів та навчань, співпрацювати у науковій, міжнародній, грантовій діяльності», – сказала ректорка університету Ольга Поркуян.

«Ми зацікавлені в організації стажувань та практичної підготовки  студентів та співробітників університету в нашій компанії, започаткуванні електронних курсів для набуття студентами необхідних навичок Soft Skills, зокрема комунікабельність, системне мислення, відповідальність. Наша власна науково-дослідна база та масштаби агровиробництва зможуть надати студентам якісне проходження практичної підготовки, отримуючи при цьому заробітну плату», – каже керівниця департаменту персоналу компанії Kernel Наталія Теряхіна.

Нагадаємо, СНУ ім. В. Даля – університет-переселенець, який двічі релокований з Луганщини, зараз працює у Києві, є партнером Проєкту USAID з 2018 року. Зараз Проєкт USAID створює в університеті три сучасні лабораторії для навчання майбутніх інженерів. Після відновлення роботи університет заново налагоджує партнерські відносини з бізнесом. Наразі в рамках гранту «Сучасні навички для секторів інформаційних технологій, інженерії та електрики України» СНУ ім. В. Даля   налагоджує співпрацю та визначає напрямки роботи з десятьма українськими компаніями.

Соціальний Арт-коворкінг об’єднує громаду через творчість

Розвиток трудового потенціалу
02 Квітня 2024

Громадська організація «Молодіжний рух «Шифт» (ГО «Шифт») понад рік впроваджує проєкт «Соціальний Арт-коворкінг» у Дніпрі за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID).

Творчий простір “Арт-коворкінг” починав свою роботу у 2020 році у Краматорську на Донеччині, але через початок повномасштабного вторгнення релокувався до Дніпра. На новому місці простір потребував додатково меблів та деякого обладнання.  Проєкт USAID в рамках гранту допоміг ГО «Шифт» дообладнати простір обладнанням та матеріалами: закупив оверлочну машину, два ноутбуки, 3D-принтер, праймер-машину, кавоварку для дооблаштування Арт-коворкінгу та розширення тематик навчальних курсів та майстер-класів, витратні матеріали для проведення різних заходів.

За рік роботи на новому місці ГО «Шифт» провела 22 майстер-класи, 22 зустрічі із психосоціальної підтримки та 22 арт-терапевтичні зустрічі. Учасники проєкту пройшли професійні курси з основ шиття, друку на тканині, 3D-моделювання, отримали нові навички на майстер-класах та арт-терапевтичних зустрічах, тренінгах зі створення візуального контенту та SMM. Близько 300 учасників багаторазово відвідували соціальний Арт-коворкінг.

Наприклад, Ольга, місцева жителька, створила та розвиває проєкт одягу з етнопринтами. Ольга має вишивальну техніку, а основу для своїх виробів (футболки та сукні) відшиває на замовлення. Тут в Арт-коворкінгу знайшла партнерів. Консультується здебільшого у питаннях просування Інстаграм-сторінки та особливостей текстильного друку.  Ольга брала участь у тренінгах та індивідуальних консультаціях зі створення візуального контенту, а також у тренінгу з SMM. Після чого завдяки розміщеному контенту у неї зросла кількість замовлень.

Ірина, місцева жителька, займалась керамікою, відвідувала курс навчання з 3D- моделювання, завдяки чому змогла зменшити витрати на виготовлення форм, пройшла навчання з візуального контенту та SMM, покращила показники своєї сторінки та якісно оновила контент. Ірина отримала нові замовлення, набула впевненості у своїй справі та згодом розробила бізнес-план, отримала грант від міжнародної організації на піч і зараз розвиває свою справу і активно бере участь в ярмарках  у Дніпрі.

Переселенець з Краматорська Олександр втратив роботу через війну та не міг знайти нову за спеціальністю. Чоловік доєднався до волонтерської діяльності ГО “Шифт”: набув навички шиття та заснував свою компанію. Також був присутнім на психопідтримуючих зустрічах, пройшов курс SММ та отримав фотосесію від Арт-коворкінгу. Зараз Олександр вже має команду професійних швачок та розвиває свою справу.

Зустрічі із психосоціальної підтримки допомогли встановити дуже позитивний зворотній зв’язок у переселенців та місцевих жителів, що постраждали від війни.  Завдяки таким зустрічам, арт-терапії, буккросингу та розмовному клубу в Арт-коворкінгу учасники об’єднувались для спільних заходів, обмінювались рекомендаціями і важливою інформацією щодо вакансій і надавали рекомендації при працевлаштуванні. Для багатьох така психологічна підтримка стала дуже значущою.

Олена, переселенка з Луганської області, відвідала понад 10 зустрічей психологічного блоку:

“Для мене дуже важливим було кожне відвідування простору, дуже позитивного, з цікавими заходами, приємними людьми, після яких я відчувала, що починаю оживати, перестаю просто переховуватись, рятуватись від війни, починаю просто жити своє життя в іншому місці та приємному оточенні.”

Адміністративна команда ГО “Шифт” запрошує охочих надалі користуватися обладнанням в Арт-коворкінгу. Для цього необхідно  попередньо забронювати час з понеділка по суботу. Слідкуйте за новинами, підписавшись на сторінку ГО “Шифт” у Фейсбук.

Якщо ви хочете запустити свій креативний стартап, скористатись обладнанням, наявним в Арт-коворкінгу, пишіть на сторінку в Інстаграм.

Навчальний курс “Сучасні підходи та інструменти для перевезення аграрних вантажів залізничним і автомобільним транспортом”

Розвиток трудового потенціалу
26 Березня 2024

За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”, з 3 по 19 квітня 2024 року, відбудеться навчальний курс “Сучасні підходи та інструменти для перевезення аграрних вантажів залізничним і автомобільним транспортом” для представників аграрного та логістичного секторів.  

Ця програма розроблена, щоб ознайомити учасників з новітніми методами та технологіями у сфері транспортування та підвищити ефективність та безпеку перевезень аграрних товарів. 

Головне про курс: 

  • Онлайн-формат (ZOOM) 
  • 6 годин теоретичного навчання
  • 6 годин розбору практичних кейсів
  • Живі дискусії з 4 експертами ринку логістики
  • Сертифікат учасника навчального курсу

Для проходження курсу потрібно до 2 квітня (включно) зареєструватися за посиланням:  

https://forms.gle/dmztMir7BXy5BpaG6 

Участь безкоштовна, реєстрація обов’язкова! 

Детальніше про курс: https://blog.agrokebety.com/agrokebety_usaid_logistics_companies 

Навчання на програмі підвищення кваліфікації проводяться ГО «Міжнародна фундація розвитку» спільно з ГО «Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та освітнім проєктом «Агрокебети» в рамках проєкту «Розвиток трудового потенціалу для України», який реалізується за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України». 

Онлайн-курс «Ресурс»

Розвиток трудового потенціалу
11 Березня 2024

Курс створено командою благодійної організації «Українська Студентська Ліга» в рамках реалізації  гранту «Ресурс» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України». Курс призначений, перш за все, для студентів, а також для всіх, хто бажає розвинути навички, необхідні для пошуку роботи та успішного працевлаштування.

Цей курс для тих, хто бажає:

  • Знайти свою справу в житті;
  • Змінити власну кар’єру;
  • Розвиватися як професіонал;
  • Бути готовим до будь-яких змін на ринку праці.

Цей курс допоможе слухачам:

  • Визначити свої сильні та слабкі сторони, а також інтереси та цінності;
  • Розібратися в сучасному ринку праці та дізнатися, яких спеціалістів потребує світ;
  • Навчитися планувати кар’єру та досягати своїх цілей;
  • Розвивати необхідні професійні навички, такі як лідерство, командна робота, тайм-менеджмент, особистий бренд, ораторське мистецтво, ведення переговорів, написання резюме та проходження співбесіди.

Унікальні особливості курсу:

  • Курс побудований на практичних прикладах та кейсах;
  • Курс розроблений експертами та практиками у своїх галузях;
  • Курс доступний у будь-який час і з будь-якого місця.

Після проходження онлайн-курсу і онлайн-тестування за матеріалами курсу можна отримати сертифікат.

Курс складається з 10 відеоуроків:

  1. Тестування з профорієнтації
  2. Лідерство та тип особистості
  3. Командна робота – Вступ, Ролі в команді, Комунікація в команді
  4. Тайм-менеджмент
  5. Методи переговорів
  6. Особистий бренд
  7. Ораторське мистецтво
  8. Як написати резюме
  9. Як поводитися на співбесіді
  10. Як і де працювати онлайн

Онлайн-курс «Особливості працевлаштування в агро»

Розвиток трудового потенціалу
06 Березня 2024

Курс «Особливості працевлаштування в агро» створено командою освітнього проєкту «АгрокебетиPRO: навчання, менторство, працевлаштування та підприємництво» спільно з Асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

Даний курс необхідний для аграрного сектору, адже через вторгнення росії до України аграрний сектор суттєво постраждав. На жаль, наразі маємо значну втрату земель, припинення фермерства в окупованих регіонах та регіонах активних бойових дій, тимчасове переселення фахівців чи від’їзд ряду фахівців за кордон, у лави ЗСУ та Територіальної оборони, переміщення та руйнування університетів та інших навчальних закладів.

Ринок праці в аграрному секторі в цілому зазнав негативного впливу, а тому випускники університетів та молоді фахівці, що втратили роботу або бізнес, потребують підтримки.

Курс «Особливості працевлаштування в агро» буде корисним для студентів аграрних університетів, молодих спеціалістів в агро, та будь-кого, хто хоче навчитись навичкам працевлаштування в аграрному секторі, дізнатись про тенденції на ринку праці.

Курс складається з:

  • 10 відеолекцій з експертами-практиками;
  • 10 презентацій;
  • опитувальника та форми зворотнього зв’язку;
  • тестового завдання для самоперевірки закріплених знань;
  • сертифікату про проxодження курсу (3 кредити).

Як пройти курс:

Ви вперше на сайті?

Для доступу до курсів вам необхідно зареєструватися на Платформі Агрокебети PRO https://courses.agrokebety.com/login/index.php
Все що вам для цього потрібно зробити – це вказати логін і пароль, які будуть використовуватись вами на цьому сайті.
Якщо хтось інший вже обрав такий логін, вам просто необхідно обрати інший.

Наступним кроком вам потрібно буде вказати деякі важливі дані про себе.

Для наступних входів використайте вибрані вами при першому вході логін та пароль.

  1. Зареєструйтесь, будь ласка
  2. Перейдіть до вкладки «Всі курси»
  3. Оберіть курс для навчання
  4. Курс, за яким розпочато навчання, з’явиться у вкладці «Мої курси»
  5. Ви можете призупинити навчання і відновити його в будь-який зручний момент

Програма курсу:

Лекція №1: Загальний огляд аграрного ринку праці: тренди, можливості, географічні особливості
Експертка: Тетяна Пашкіна, експертка ринку праці

Лекція №2: Як знайти своє місце на ринку праці в агро?
Експертка: Ольга Петренко, директорка з персоналу та комунікацій Cygnet Agrocompany

Лекція №3: Інтерв’ю з рекрутером: секрети успіху
Експертка: Анастасія Сень, керівниця відділу персоналу аграрної компанії ІМК

Лекція №4: Соцмережі vs резюме, або як розвивати особистий бренд онлайн
Експертка: Марина Ковальова, директорка з маркетингу групи компаній SmartFarming

Лекція №5: Шляхи пошуку вакансій: значення ваших соціальних мереж в пошуку роботи
Експертка: Любов Шинкарьова, старша фахівчиня з розвитку з розвитку бренду роботодавця ОККО, кар’єрна експертка Happy Monday

Лекція №6: Адаптація до нової роботи. Як успішно пройти випробувальний термін?
Експертка: Мирослава Трандаш, керуюча партнерка міжнародної рекрутингової  агенції Тalentor Ukraine, співзасновниця першої в Україні відкритої школи КАНДИДАТА

Лекція №7: Працевлаштування в агро в умовах війни
Експертка: Ольга Дорошенко, начальниця відділу кадрів Agrofusion

Лекція №8: Зустрічають по резюме. Як написати резюме так, щоб отримати запрошення на співбесіду
Експертка: Альона Федько, кар’єрна консультантка, експертка з профорієнтації

Лекція №9: Нові інструменти побудови кар’єри в агрокомпанії
Експерти:
Наталія Романенко, директорка з управління персоналом Агро МХП
Петро Пшеничний, Агро МХП

Лекція №10: Агроісторії, які надихають: від колишніх студентів до теперішніх спеціалістів
Модератор: Сергій Кравчук,  менеджер з розвитку компетенцій персоналу Gals Agro

Спікери:
– Дарія Забалуєва, Syngenta
– Анастасія Яблонська, МХП
– Дмитро Стецюк, «Червона калина-С»
– Олександр Яременко, Syngenta
– Анна Казнадєй, Байєр

Поширені запитання

Чи отримаю сертифікат по проходженню курсу «Особливості працевлаштування в агро»?

Після перегляду всіх лекцій та успішного проходження тестового завдання слухачі отримають іменний сертифікат від освітнього проєкту “АгрокебетиPRO”.

Курс безкоштовний?

Так, курс безкоштовний для студентів та випускників вищих навчальних закладів, а також для молодих агро спеціалістів, та будь-кого, хто хоче навчитись навичкам працевлаштування в аграрному секторі, дізнатись про тенденції на ринку праці.

Якщо ви вперше на нашому сайті, для повноцінного доступу до цього курсу вам необхідно створити обліковий запис, слідуючи вказівкам.