Як впровадити дуальну освіту у релокованих університетах

Розвиток трудового потенціалу
03 Червня 2024

30 травня за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) відбулося засідання круглого столу на тему «Впровадження дуальної освіти в переміщених закладах вищої освіти».

У заході взяли участь сім представників переміщених закладів вищої освіти: Донецького національного університету ім. В. Стуса, Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля, Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Д. Моторного.

Учасники обговорювали, як організувати та впровадити дуальну форму здобуття освіти в переміщених навчальних закладах. Дуальна форма освіти передбачає поєднання теоретичного матеріалу в університеті із практичним на виробництві, що дозволяє студентам отримати більше практичних навичок.

Проєкт USAID запросив Юрія Данька, доктора економічних наук, професора, проректора з наукової та міжнародної діяльності Сумського національного аграрного університету, поділитися досвідом впровадження дуальної освіти у своєму навчальному закладі. Професор Данько розповів про кроки, які допомагають ефективно впровадити такий підхід у навчанні.

Ключові аспекти містять:

  • Розуміння потреб представників бізнесу, які долучаються до дуальної освіти.
  • Заохочення студентів до участі у дуальній формі здобуття освіти.
  • Врахування змісту законодавчих та нормативних актів, які супроводжують дуальну освіту.

Учасники заходу поділилися досвідом впровадження дуальної форми здобуття освіти у релокованих навчальних закладах. Ідеться про потребу у нових бізнес-партнерах – компаніях, які готові співпрацювати з університетами за такою формою, зацікавленість викладачів та студентів у цьому процесі.  Двічі релокований з Луганщини Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля зараз працює у Києві. Його викладачі змушені були заново шукати нових бізнес-партнерів – зараз університет співпрацює з понад 10 великими компаніями, також понад 200 студентів навчаються за дуальною формою здобуття освіти, це в чотири рази більше, ніж було у Сєвєродонецьку Луганської області.

Учасники заходу також говорили про важливість підтримки впровадження дуальної освіти, яка здійснювалася завдяки реалізації гранту «Дуальна освіта для України», що реалізовувався ГО «Українська Асоціація Маркетингу» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України». Результатом роботи цього проєкту стало створення інструментарію для впровадження дуальної форми освіти, який включає покрокову інструкцію для її інтеграції в освітній процес, а також методичні рекомендації для надання практичної допомоги навчальним закладам та підприємствам у організації та впровадженні дуальної форми освіти.

Завантажити інструментарій можна за посиланням: https://era-ukraine.org.ua/instrumentcrk/