ДІТИ З УКРАЇНИ – СЕРЕД КРАЩИХ РОБОТОТЕХНІКІВ ЄВРОПИ

30 Листопада 2022

Українська команда виборола перше місце на одному з найбільших у світі Міжнародних фестивалів з робототехніки “Robotex International” у Таллінні, який відбувся 25 – 26 листопада. Юні українці стали найкращими робототехніками Європи. Участь у цих змаганнях взяли команди з понад 30 країн світу.

Українська збірна команда Op[ti]mum & Roboclub Vugledar складалась з учасників з Вугледара (Донецької області) та Кам’янки-Дніпровської (Запорізької області). Підготовкою дітей займалася підприємниця-переселенка з Донеччини Ганна Теличко.

На змаганнях у Таллінні потрібно було сконструювати та запрограмувати автономного робота вагою до 3 кг, завданням якого було знайти та виштовхнути робота суперника за межі ігрового поля діаметром 154 см. Українська команда впоралася з цим завданням швидко, отримала абсолютну перемогу серед 47 команд і посіла перше місце.

“Під час війни, коли українські школярі позбавлені багатьох базових речей – електрики, тепла, інтернету, спілкування з підлітками, ховаються у бомбосховищах під час обстрілів російських військ, такі перемоги дуже надихають. Тож наша збірна команда робототехніків-переселенців продовжить і далі опановувати технології майбутнього, щоб вже незабаром брати участь у відбудові України”, – поділилася Ганна.

До повномасштабного вторгнення росії Ганна разом із чоловіком Сергієм за сприяння Проєкту USAІD “Економічна підтримка України” розвивала на Донеччині мережу центрів робототехніки, їх відвідували понад 200 дітей. Усі центри зруйновані через обстріли російських військ. Про свій досвід Ганна розповіла президенту Естонії. На думку Анни, такі змагання — це ще один шанс заявити про Україну, про те, що навіть під час війни діти хочуть навчатися, розвиватися та створювати технології майбутнього.

17 – 19 листопада діти з України взяли участь у змаганнях у Німеччині World Robot Olympiad International Final – 2022. Проєкт USAІD “Економічна підтримка України” оплатив дорогу, участь у змаганнях та проживання дітей із тренерами.

На змаганнях у Дортмунді дві команди юних робототехніків, яких привезла родина Теличків, успішно представили Україну серед 73 країн світу.

Впродовж трьох днів змагань учасники програмували роботів для виконання завдань на спеціальному полі. А також спілкувались з командами з інших країн світу – розповіли про війну в Україні, про зруйновані освітні центри, про незламність і про те що, незважаючи на складності, діти продовжують навчатися, брати участь у чемпіонатах і готові будувати інноваційне майбутнє.

Ганна переконана, що навіть під час війни дітям потрібно розвиватися, тож шукає різні можливості. Для цього бере участь у різних грантових програмах. Влітку родина провела безкоштовні майстер-класи з робототехніки для більш ніж 1500 дітей у західних областях України.