ДЛЯ РЕЛОКОВАНОГО БІЗНЕСУ ТА ПРИЙМАЮЧИХ ГРОМАД РОЗРОБИЛИ ПОСІБНИКИ З РЕКОМЕНДАЦІЯМИ

12 Жовтня 2022

За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” експерти громадської організації “Go Local” підготували посібники – “Посібник з релокації підприємств” та “Посібник для приймаючої сторони”.

Автори посібників узагальнили досвід підприємств, які перевезли свої потужності з початку повномасштабної війни РФ проти України до більш безпечних регіонів, також працювали з громадами, які приймали у себе бізнес. Опрацьовані кейси систематизували та оприлюднили у вигляді рекомендацій.

“Спираючись на практичний досвід під час проєкту, ми розробили та узагальнили ключові рекомендації для підприємств, які вже перемістилися до інших регіонів, планували або зараз знаходяться у процесі переїзду. Тут ідеться про ситуаційний аналіз, пошук потенційних варіантів місць для переміщення бізнесу, підготовку підприємства до релокації та сам процес, налагодження діяльності компанії на новому місці, чек-лист для відновлення роботи підприємства. Також створили посібник для громад, які приймають релокований бізнес. Тут варто оцінити потенціал громади до прийому нових підприємств, створити команду із залучення бізнесів до громади, визначити ключових стейкхолдерів, які допомогатимуть переміщеним підприємствам шукати приміщення для бізнесу, інтегруватимуть їх в економічне та соціальне життя громади. Сподіваємося, що дані посібники будуть корисними як для підприємців, так і для громад, а рекомендації та чек-листи матимуть практичне застосування і зможуть полегшити процеси, пов’язані з перевезенням потужностей бізнесу та відновленням роботи”, – каже авторка посібників Лідія Пащук, доктор економічних наук, доцент та експертка проєкту.

Завантажити посібники можна за посиланням – https://golocal-ukraine.com/news-uk/posibnyky/

Нагадаємо, що ініціатива з надання консультаційної підтримки бізнес-діяльності релокованих малих та середніх підприємств реалізується за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”.