Документальний фільм “Міста та їхні герої” вийшов в український прокат

06 Жовтня 2023

5 жовтня документальний фільм “Міста та їхні герої” вийшов в український прокат – кіноальманах із шести короткометражних стрічок, присвячених українським містам та їхнім героїчним мешканцям. Створення фільму стало можливим за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”.

Фільм можна побачити у 10 кінотеатрах мережі “Планета Кіно”.

Режисерами стрічок виступили Ольга Гібелінда та Андрій Литвиненко. Кошти від продажу квитків будуть передані фонду Тати Кеплер “Птахи” на відновлення пошкоджених будинків у Херсонській області.

Фільми знімали в шести різних містах, постраждалих від російського вторгнення – Баштанці, Охтирці, Іванкові, Харкові, Чернігові та Миколаєві. У кожному місті героями стали їхні жителі – звичайні українці, яких війна змусила відмовитись від основного заняття і перетворила на волонтерів та військових.

Так, героєм фільму про Миколаїв став підприємець-пивовар Дмитро Волощенко – один із найвідоміших волонтерів у місті. Про творчий бойовий дух Харкова розповідає акторка Театру ляльок Олена Озерова – з початком повномасштабного вторгнення вона переїхала у приміщення театру, який перетворився на гуманітарний центр.

Міський голова Баштанки Олександр Береговий у стрічці розповідає про те, як мешканці невеликого містечка у свій період часу змінили хід бойових подій всієї війни на південному напрямку. Ще один герой фільму – Геннадій Попенко, який до 2022 року був ведучим та актором, а переживши з сім’єю окупацію Іванкова, став бійцем тероборони та активним учасником життя громади.

Героєм із Чернігова став приватний охоронець Артем Ракітін, який під час облоги вивіз із міста понад 26 тисяч мешканців. А історія маленької Охтирки ілюструється розповідями Павла Ігнатченка – звукорежисера, котрий перетворив свою студію на цех з виробництва військових аптечок.

“У цьому фільмі ми показуємо простих українців різних спеціальностей і професій. Їхні заняття та ролі для всіх зрозумілі та звичні. І ці люди знайшли в собі щось таке, що дозволило їм в дуже страшних обставинах та критичних моментах залишитись людьми й робити важливі речі для того, щоб протистояти навалі ворога. Наш проєкт саме про це – про людяність, яка зараз є нашою надпотужною силою. Адже українські герої зараз – це прості люди навколо нас. І саме цю трансформацію звичайної людини в героя ми показуємо у нашому фільмі”, – говорить ініціатор проєкту “Міста та їхні герої” Денис Блощинський.

Протягом кількох місяців фільм показували у тих містах, де проходили зйомки – прем’єри пройшли в Баштанці, Охтирці, Іванкові, Харкові, Миколаєві, Чернігові, а також у Києві та Львові.

Восени стрічку покажуть у Німеччині і Франції.