ЕКСПЕРТИ КИЇВСЬКОЇ ШКОЛИ ЕКОНОМІКИ ТА ПРОЄКТУ USAID ПРЕЗЕНТУВАЛИ ПОСІБНИК ІЗ РЕЛОКАЦІЇ

29 Грудня 2022

Експерти Київської школи економіки створили Посібник із покроковими інструкціями для успішної релокації малого і середнього бізнесу (МСБ) до більш безпечних регіонів України та їх подальшої адаптації на новому місці. Ініціатива реалізована за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID). 

Посібник із релокації розроблений з урахуванням аналізу тих проблем, які довелось вирішувати бізнесу з перших днів повномасштабної війни. Він дає змогу підприємцям  проаналізувати та ухвалити  рішення щодо релокації, оперативно знайти регіон для переміщення, що відповідає профілю бізнесу, створити на підприємстві групу з релокації та підготувати покроковий план з урахуванням фізичної безпеки процесу, необхідності переміщення основного або/чи усього персоналу, матеріальних активів  та відновити діяльність у новому регіоні.

У Посібнику міститься корисна інформація про контакти в місцях нової локації бізнесу, наявність місцевих ринків для продукції чи послуг вашого бізнесу, трудових ресурсів (у разі необхідності), а також про наявність експортних можливостей, оскільки більшість умовно безпечних регіонів розташовані безпосередньо біля західних та південних кордонів України.

«Навіть якщо в даний момент ви не бачите  потреби у релокації бізнесу через воєнну загрозу, підготовка плану на випадок погіршення безпекової ситуації буде доцільною. Важливо завчасно подбати про вибір регіону, який більше підходить для профілю вашого бізнесу. Чим більш детальним буде такий покроковий план дій, тим менше на вас як власника або управлінця чекає несподіванок і витрачених коштів. Наш посібник допоможе підготуватися та подбати про “підводні камені” релокації та дає необхідні знання для адаптації в новому регіоні», – зазначає Вадим Бізяєв, керівник групи дослідників від Київської школи економіки.

Ознайомитися з повною та скороченою версією Посібника можна на за посиланням RELOCATION.KSE.UA. На сайті також доступна інформація про державні та регіональні програми підтримки бізнесу, грантові програми уряду України, міжнародних організацій та благодійних фондів для мікробізнесу та МСБ, а також можливостей долучення до них.