Фітосанітарні лабораторії України отримали витратні матеріали для щоденної експертизи зерна

18 Серпня 2023

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” закупив для дев’яти обласних фітосанітарних лабораторій витратні матеріали. Це скальпелі, хірургічні ножиці, пінцети, піпетки, наконечники з дозаторами, папір та пакети для стерилізації, пробірки, мірні стакани та інший лабораторний посуд, шапочки та одноразові медичні бахіли. Вони щоденно будуть використовуватися працівниками для проведення фітосанітарних експертиз, у тому числі, й зернових культур, що експортуються з України. Матеріали отримали лабораторії у Вінниці,  селі Зміїнець Луцького району, в Івано-Франківську, Кропивницькому, Львові, Одесі, Ужгороді, Черкасах, Чернівцях.

Наприклад, до Львівської обласної фітосанітарної лабораторії звертаються місцеві фермери для проведення експертизи зерна, яке потім відправляють на експорт. Щодня тут виконують до сотні різних експертиз зерна або рослин.

“Наша лабораторія отримала від Проєкту USAID витратні матеріали для щоденної роботи, яких вистачить орієнтовно на три місяці. Раніше ці матеріали ми закуповували за ті гроші, які заробляли, надаючи платні послуги. Тож така допомога дає змогу нам заощадити свій бюджет або витратити його на інші потреби. Папір, ножиці, різні пробірки та інші матеріали ми щодня використовуємо для проведення експертиз зерна. До війни наша робота була орієнтована на перевірку товарів, які заїжджали в Україну, зараз ми повністю працюємо на видачу дозвільних документів для подальшого експорту зерна”, – говорить директорка Львівської обласної фітосанітарної лабораторії Надія Кіш.

Від початку повномасштабного вторгнення росії навантаження у Волинській обласній фітосанітарній лабораторії збільшилося – на 50% зросла кількість експертиз зерна.

“До лабораторії звертаються агроекспортери з Волині та центральних областей України. Тож ці витратні матеріали допоможуть працівникам лабораторії виконувати щоденну роботу, проводячи дослідження зразків зерна. Наконечники, пробірки, дозатори, фільтри, ножиці, термостійкі пакети, лабораторний посуд, скальпелі потрібні щодня нашим працівникам для проведення експертиз Цих витратних матеріалів при нинішньому навантаженні нам вистачить приблизно на рік роботи, це суттєва допомога для нас, ми щиро вдячні за неї”, – говорить директорка Волинської Євгенія Лихач.

Нагадаємо, також нещодавно Проєкт USAID закупив для потреб Вінницької обласної фітолабораторії обладнання для проведення щоденних експертиз зерна: ситему для ПЛР-тестувань, ваги аналітичні, мініцентрифуги, мікроскоп тринокулярний, рецикулятор бактерицидний, термошейкер та блок для мікропробірок, ультрафіолетовий бокс для проведення ПЛР-тестувань.

Допомога агровиробникам та інфраструктурним компаніям є частиною Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні, яку реалізує Агентство США з міжнародного розвитку. Вона спрямована на те, щоб допомогти Україні збільшити потенціал для виробництва, зберігання, транспортування та експорту зерна.