Grain Alliance будує нові зерносховища

Зміцнення логістики аграрного експорту, АГРІ-Україна
01 Грудня 2023

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” закупив для потреб Grain Alliance металеві конструкції для будівництва двох зерносховищ. З вересня на виробничих майданчиках компанії у Чернігівській області тривають будівельні роботи зі зведення зерносховищ.

Одне зерносховище – це металева конструкція розміром 12 на 40 метрів, висотою 8 метрів. У такому сховищі поміститься 700 тонн зерна. Будівництво другого зерносховища розміром 20 на 50 метрів ще триває, у нього поміститься 1500 тонн зерна. Зерносховища забезпечать всі необхідні умови для зберігання зерна.

“Частково наш елеватор на Чернігівщині постраждав ще в березні 2022 року в період активних воєнних дій в регіоні, в результаті чого зменшилися потужності зі зберігання та відвантаження зерна. Нові склади, хоч і невеликі, допоможуть у додатковому тимчасовому зберіганні в період збирання урожаю, а також в прямому експорті зерна коштом організації процесу завантаження бігбегів та постачання товару фінальному покупцю саме в такій тарі”, – говорить заступниця комерційного директора з питань реалізації продукції зернової компанії Grain Alliance Людмила Урядова.

Нагадаємо, для потреб Grain Alliance Проєкт USAID цьогоріч закупив 6 телескопічних навантажувачів, 2 трактори, 8 генераторів та обладнання для наземної перевалки зерна – бункер наземний перевантажувальний та розвантажувач вагонів мобільний. Наявність такого обладнання зменшить ризики простоїв у гарячий період збору урожаю та зміцнить диверсифікацію експортних напрямків, тим самим слугуватиме стійкому розвитку компанії в період війни та після її завершення. У залежності від ситуації на експортних ринках, а також всередині країни, використання цього обладнання допоможе агровиробнику на 20% збільшити експорт зерна.

У 2023/2024 році компанія планує експортувати орієнтовно 250 тис. тонн зерна, у 2022/2023 році об’єм експорту склав понад 200 тис. тонн. Земельний банк компанії нараховує до 60 тисяч гектарів землі у Чернігівській, Київській, Полтавській та Черкаській областях. Компанія займається вирощуванням зернових та олійних та їх експортом і входить у ТОП-20 агровиробників України.

Допомога агровиробникам та інфраструктурним компаніям є частиною Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні, яку реалізує Агентство США з міжнародного розвитку. Вона спрямована на те, щоб допомогти Україні збільшити потенціал для виробництва, зберігання, транспортування та експорту зерна.