Grain Alliance отримав два телескопічні навантажувачі від Проєкту USAID

20 Липня 2023

20 липня український експортер зерна Grain Alliance отримав два телескопічні навантажувачі від Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) в рамках Ініціативи уряду США з підвищення стійкості сільського господарства в Україні (AGRI Україна). Це обладнання допоможе компанії наростити потужності у перевалці зерна та збільшити його експорт.

 «Нова техніка – це запорука успішної роботи наших елеваторів. Реалії сьогодення змушують агровиробників бути більш гнучкими, продумувати нові можливі ланцюги поставок зерна. Блокування росією експорту через глибоководні порти, уповільнення пропускної спроможності на прикордонних пунктах пропуску у період пікових залізничних перевезень спонукають до пошуку альтернатив. Одним з таких рішень є перевезення зерна у біг-бегах – великих мішках масою 14 тонн кожен, погрузка яких є можлива при залученні потужної техніки, зокрема телескопічних навантажувачів. За нашими підрахунками, за рахунок можливостей нової техніки, нам вдасться збільшити обсяги перевезення зернових на наших елеваторних підрозділах на 70 тисяч тонн  за сезон», – говорить Людмила Урядова, заступниця комерційного директора Баришівської зернової компанії Grain Alliance.

Нагадаємо, у травні Grain Alliance отримав від Проєкту USAID 3 телескопічні навантажувачі, 2 трактори та 8 генераторів. Їх компанія вже використовує на своїх потужностях – елеваторах.  У цьому зерновому сезоні компанія змогла відвантажити понад 210 тисяч тонн зерна на експорт.

Grain Alliance має 20-ти річний досвід успішного ведення сільського господарства, є одним із найбільших експортерів зерна, і тому відіграє важливу роль у формуванні ролі України, як одного з провідних світових експортерів продовольства.

Наразі компанія обробляє близько 60 тисяч гектарів і має шість зерносховищ, де може сушити та зберігати понад 300 тисяч тон зерна. Торік Grain Alliance придбала зерновий логістичний хаб у місті Чиєрна-над-Тисою у Словаччині. Це дозволило українським виробникам зерна безперебійно перевозити зерно залізницею.

У березні 2023 року компанія Grain Alliance та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосили про нове партнерство з метою вирішення логістичних проблем із експортом зерна, спричинених повномасштабною війною Росії. Загальна сума інвестицій становить кілька мільйонів доларів США, які будуть спрямовані на розбудову сховищ для  зберігання зерна та розширення аграрної інфраструктури України.

Допомога агровиробникам та інфраструктурним компаніям є частиною Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні, яку реалізує USAID. Вона спрямована на те, щоб допомогти Україні збільшити потенціал для виробництва, зберігання, транспортування та експорту зерна.