ІТ-КОМПАНІЯ З КРАМАТОРСЬКА ВІДНОВЛЮЄ ДОВОЄННІ ПРОДАЖІ ТА ПЛАНУЄ ВИЙТИ НА ЗАКОРДОННИЙ АГРОСЕКТОР

14 Червня 2022

ІТ-компанія “QuartSoft” у березні зачинила офіс у Краматорську та вирішила шукати безпечного місця для роботи в інших регіонах.
Частина працівників виїхала за кордон, третина співробітників погодилася їхати до Івано-Франківська, де вже був невеликий офіс з 2014 року. Але тепер цей офіс значно збільшився – понад 50 людей приїхали туди: частина працює з дому, частина ходить до офісу.
“Ми сказали працівникам, що рішення про виїзд з Краматорська кожен ухвалює сам. Тобто кожна людина могла обрати на власний розсуд, куди їхати і чи їхати взагалі. Частина людей погодилася їхати до Івано-Франківська, ми допомагали їм із розселенням, орендою квартир”, – розповідає HR-менеджерка компанії Марина Борисенко.
Три департаменти компанії – розробки ігор, вебдепартаменту та розробки для аграріїв – зберегли усі контакти, напрацювання та буквально за два тижні знову почали працювати. Хоча IT-компанія втратила велику частину клієнтів агросектору. Це стало викликом, на який потрібно реагувати та шукати рішень.
“Наша компанія розробляє для аграріїв власний ІТ-продукт – “Soft.Farm”. Це ціла система ІТ-рішень із точного землеробства. З початком війни ми втратили значну частину клієнтів, які співпрацювали з нами у цьому напрямку. Частина з них не могла продовжувати працювати у полі через військові дії, ще частина опинилася в окупації, втратила ринки, а відповідно можливість замовляти у нас послуги. Хоча частина клієнтів лишилася з нами співпрацювати, ми активно шукаємо та залучаємо нових партнерів”, – ділиться пані Марина.
Найбільше втратили таких клієнтів у Донецькій, Луганській, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.
Утім наразі ІТ-компанія шукає інші можливості і навіть розглядає виведення свого продукту для аграріїв на ринки країн Європи та Африки. У травні вже залучили нових клієнтів та перевиконали план продажів.
Також у “QuartSoft” підтримують дітей, які опинилися за межами своїх міст, шкіл та садочків і втратили звичне коло спілкування. Компанія організовує для малечі свята з аніматорами, конкурсами та призами: розписують футболки, шукають скарби, створюють картини з кольорового піску.
“Зараз багато людей та бізнесів проходять великий трансформаційний період. Але я вірю, що ми успішно здолаємо усі виклики та вийдемо з цього ще більш сильними, і це стане поштовхом для подальшого життя та розвитку як нашої компанії, так і України”, – ділиться Марина.
А ще у “QuartSoft” мріють разом із колегами провести на Донеччині велику ІТ-конференцію, яка збере фахівців та нових зацікавлених у розвитку ІТ-галузі людей. Вірять, що після Перемоги обов’язково втілять цю ідею.