Хочемо, аби враження лишилися надовго – родина фермерів з Волині розвиває власну пасіку та допомагає родичам

21 Вересня 2023
На фестивалі Local Farmer Fest, який відбувся у Львові 9-10 вересня за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”, Ольга Дерябіна та Сергій Панасюк представляли свою торгову марку Medovi Secrets – пригощали медом, горішками та чаєм. А ще привезли прозорий вулик – під склом можна було побачити, як у вулику відбуваються усі процеси.
Їх історія створення та розвитку власної пасіки почалася п’ять років тому. У 2017 родина переїхала з Луцька у невеличке селище за 20 км від міста. Там і почалися Medovi Secrets. Спочатку три вулики, потім тридцять, сто. Кількість бджіл стрімко зростала.
“Раніше я працювала у магазині для бджолярів, багато знала про різне обладнання, цікавилася цим. У певний момент ми з чоловіком вирішили, що далі так не можна – треба мати свою пасіку і придбали три вулики. Зараз на нашій пасіці їх біля ста. Також ми допомагаємо родичам з Чернігівщини, які мають велику промислову пасіку”, – розповідає Ольга Дерябіна про те, як почалася родинна медова справа.
Постійне навчання, книги, фізична праця, генерація нових ідей і безумовна любов до бджіл принесли результат. Родина зареєструвала пасіки, підприємництво, орендувала перший, а потім і другий магазин у Луцьку, і, звісно, вела соціальні мережі, популяризуючи свій чудовий мед. У їх асортименті – мед з лісової акації, горішки та сухофрукти, залиті медом, трав’яний чай та воскові свічки.
Пори війну родина каже, що продажі зросли. На початку війни людям було не до меду, але поступово замовлення відновилися. Вони постійно вдосконалюють пакування, подачу свого медового продукту, тож отримують нових клієнтів, які знову повертаються.
“На фестивалі у Львові ми збирали враження. Хочемо, аби надовго лишився їх післясмак – як емоційний, так і фінансовий. Так, ми продавали свою продукцію, знайомилися з покупцями, які люблять мед і можуть потім замовляти у нас онлайн. Хтось роздивлявся наших бджілок, хтось купував горішки з медом, загалом усе на фестивалі було про емоції та про натхнення. Це дуже круто, що організатори зібрали так багато крафтових різнопланових виробників, які працюють і потроху зростають”, – каже Ольга.
Попри те, що на фестивалі були інші медовики та доволі великий вибір медових смаколиків, Medovi Secrets задоволені результатом – вони продали свій товар, познайомилися з колегами-бджолярами, дізналися про їхні особливості виробництва. А зараз збираються на Local Farmer Fest до Івано-Франківська. Фестиваль відбудеться 23-24 вересня на стадіоні “Рух”. Приходьте спробувати, вхід вільний.