Компанія N’UNIT отримала максібеги для перевезення зерна

21 Липня 2023

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) закупив для потреб логістичної компанії в сфері експорту зерна N’Unit (New Ukrainian Network of Intermodal Terminals) 250 максібегів.

Максібеги – це великі мішки об’ємом 18 м3, якими можна перевозити зерно у вагонах залізницею. Це нова технологія, яку поширює Проєкт USAID серед українських агровиробників та логістичних компаній.

“Зараз ми доповнюємо  потужності нашої компанії експортом зерна наземним транспортом. Ми пропонуємо, аби автівки із зерном їхали на термінал Харкова і там було необхідне додаткове обладнання – генератори, максібеги. У цих великих мішках ми можемо зберігати зерно, а потім вантажити його у вагони та везти до країн Європейського Союзу”, – говорить Денис Голець – комерційний директор компанії N’Unit.

Використання максібегів у ланцюжку експорту зерна допоможе компанії експортувати 100 000 тонн зерна цьогоріч.

До повномасштабного вторгнення росії українські агровиробники звозили зерно в Одесу автомобільними та залізничними шляхами і звідти морем на кораблях вивозили за кордон. Такий шлях усіх влаштовував, тож аграрії не думали про альтернативні канали експорту українського збіжжя. Від початку війни через блокування росією чорноморських портів, постійні обстріли інфраструктури довелося шукати альтернативу.

“Ця війна змусила усіх нас шукати нові шляхи експорту української продукції. Коли Одеса стала недоступною, ми зрозуміли, що основна наша можливість – наш західний кордон, куди можемо доїхати залізницею або автівками. Тому перевалка агропродукції в регіонах стала пріоритетом. Цей перехідний період продовжується, зміни тривають. Ми потребуємо нових рішень, зокрема і максібегів. Але для максібегів нам потрібно додаткове обладнання, яке дозволить ним користуватися – ваги, конвеєри, фронтальні навантажувачі, тоді в комплексі це працюватиме”, – сказав Денис Голець.

Допомога агровиробникам та інфраструктурним компаніям є частиною Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні, яку реалізує USAID. Вона спрямована на те, щоб допомогти Україні збільшити потенціал для виробництва, зберігання, транспортування та експорту зерна.

Більше про українську компанію-виробника Максібегів за посилання: https://arivapak.com/