КОМПАНІЯ З ІРПЕНЯ ВИГОТОВЛЯЄ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ ВОДИ ЖИТЕЛЯМ МИКОЛАЄВА

16 Листопада 2022

Потужності компанії “Ecosoft”, яка виготовляє фільтри для очищення води, внаслідок обстрілу Ірпеня російськими військами навесні 2022 року були частково зруйновані. За кілька місяців цехи частково відновили та знову запустили виробництво, за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” розробляють нові картриджі для очищення води, а навесні зводитимуть потужності для повного відновлення. Як їм це вдається, читайте далі.

Підприємство Ecosoft з Ірпеня – ровесник української незалежності, з 1991 року компанія створює фільтри для очищення води домашнього, комерційного та промислового використання і є лідером ринку. Продукти компанії проходять повний виробничий цикл — від ідеї до виводу на ринок, також реалізовують промислові проєкти “під ключ”. Фільтри “Ecosoft” продаються в 60 країнах по всьому світу. Їх найменший фільтр – 10 см, найбільший – розміром зі стадіон.

За кілька днів до повномасштабного вторгнення росії до України компанія орендувала у Тернополі складські приміщення, аби вивезти туди продукцію. Але не встигла. 24 лютого російські війська вже обстрілювали Київщину – співробітники терміново евакуювалися.

“Ми запропонували нашим працівникам виїжджати, сформували колону і усі, хто був готовий, поїхали з нами на Тернопільщину. Про вивезення потужностей у той момент ми не думали – рятували життя”, – говорить операційний директор “Ecosoft” Юрій Чечайлюк.

У Тернополі за короткий час компанія організувала виробництво. Не маючи основного обладнання (термопласт автоматів, автоматичних ліній складання картриджів), орендували приміщення та взялися виготовляти хімічні компоненти та загрузки для фільтрів з тих комплектуючих, які замовили до війни. Також запустили складальне виробництво – усі необхідні компоненти почали приїжджати до Тернополя, також знайшли місцевих підрядників, які допомагали з виробництвом. Відвантаження продукції почали робити із заходу України. У таких умовах навіть змогли виконати одне велике замовлення на промисловий фільтр для африканського клієнта.

Іноземні партнери із розумінням поставилися до ситуації та чекали своїх замовлень. На початку квітня “Ecosoft” повернувся до Ірпеня.

“Коли приїхали до Ірпеня, побачили, що заводу майже немає, є територія. Кілька цехів вціліли, хоча були пошкоджені ракетами, це потрібно було розбирати і відновлювати. Люди відгукнулися на наше прохання допомогти із цими завалами – до нас прийшли місцеві жителі, наші працівники – усі взялися розбирати цеглу, відновлювати дах та стіни, встановлювали обладнання. Кілька ліній, які вціліли, ми швидко запустили в роботу, частину офісу пристосували під виробництво і почали випуск продукції”, – говорить Юрій.

Станом на жовтень усі затримані замовлення компанія виконала. Також закупили частину верстатів та автоматичних ліній. Очікують, що на кінець листопада увесь асортимент продукції відновлять, хоча це ще не означає повернення до довоєнних об’ємів виробництва. Зараз на підприємстві, в екстреному режимі виготовляють системи локального очищення води для Миколаєва.

 

“Частину продукції ми зараз не можемо виготовляти через знищене обладнання. Водночас ми багато вже купили верстатів, усі вони в роботі. За час війни з лютого замовлення дещо змінилися – зараз ми більше працюємо над виготовленням великих очисних фільтрів. Маємо великі контракти від іноземних донорів, які замовили для Миколаєва локальні системи очищення води. Це дуже важливо, адже таке обладнання можна було купити за кордоном, але замовлення отримав український бізнес, а значить у людей буде робота, ми заплатимо податки – так запускаються економічні ланцюжки в Україні. Думаю, що після деокупації наших міст та сіл буде багато замовлень саме на системи очищення води”, – каже пан Юрій.

Влітку “Ecosoft” взяв участь у консультаціях від громадської організації “Go Local” за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”. Консультанти допомогли компанії розробити план розташування обладнання згідно з принципами lean management– ощадливого виробництва, провели аналіз процесу виробництва змінних картриджів для очищення води, що дало змогу скоротити час обробки та підвищити продуктивність процесу. Також підготували бізнес-план з відновлення виробництва і разом з командою розробили детальний фінансовий план та план продажів, підібрали грантові програми для масштабування виробництва.

Також компанія працює над розвитком напрямку імпортозаміщення.

“Сподіваємось що ринок України після нашої перемоги відновиться і потребуватиме велику кількість компактних систем очистки води для квартир та будинків: Разом із Проєктом USAID “Економічна підтримка України” ми працюємо над розробкою таких компактних систем, які зможуть замінити імпорт. Зараз в Україні ніхто не виробляє таких, ми хочемо стати першими. Вірю, що це буде новий продукт, який ми створимо під час війни”.

А вже навесні компанія будуватиме нові цехи, на місці зруйнованих, проєкти з їх будівництва наразі розробляють і вже переходять до проєктування інженерних конструкцій.

Нагадаємо, за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” 19 компаній – представників малого та середнього бізнесу отримали консультації від експертів “Go Local”. Частина з них отримала гранти на розвиток бізнесу, частина збільшила продажі та знайшла нових партнерів.