Конференція «Інсорсинг» відбудови України: як залучати українських виробників будматеріалів до процесу відновлення

29 Травня 2023

Майже 90% будівельних матеріалів, які потрібні для відбудови України, можуть виробити українські компанії. Такі результати дослідження, яке провели фахівці громадської організації “Інститут міжнародних економічних досліджень” та державного підприємства Укрпромзовнішекспертиза за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID).

Аби донести до міжнародних інвесторів України, представників державних органів влади та банківської сфери цю думку, Проєкт USAID “Економічна підтримка України” запрошує на конференцію “Інсорсинг” відбудови України: як залучати українських виробників будматеріалів до процесу відновлення”.

Захід відбудеться 7 червня 2023 р., м. Київ – початок реєстрації на захід о 9:30.

Під час заходу ми ознайомимо донорів та міжнародні фінансові організації (МФО) зі станом української галузі виробництва будівельних матеріалів та її теперішньою здатністю задовольнити потреби відновлення інфраструктури. Також обговоримо заходи з боку донорів та МФО для максимального залучення українських виробників до міжнародних проєктів відновлення в Україні, шляхи укріплення спроможності галузі та інші питання.

Для відновлення України потрібно виготовити будівельних матеріалів на 62 мільярди доларів США. 90% цих матеріалів можуть виробити українські компанії. Це дасть можливість зберегти робочі місця, платити людям заробітну плату та наповнити податками бюджет України.

“Якщо ці обсяги будівельних матеріалів будуть вироблені в Україні, її економіка отримає значну і важливу підтримку. Зокрема, буде збережено близько 100 тис. робочих місць, згенеровано 5,6 млрд. дол. США заробітної плати та 4,4 млрд. дол. США податкових надходжень. Україна потребуватиме меншої суми допомоги донорів, а загальна вартість відновлення буде нижчою через ціни на будматеріали українського виробництва”, – зазначає Браян Мілаковськи – заступник директора Проєкту USAID.

Інші теми, які будуть обговорюватися під час презентацій та панельних дискусій:

  • обмеження, які перешкоджають відновленню сектору, і як донори можуть допомогти їх подолати;
  • запобігання або усунення бар’єрів для участі українських компаній у проєктах реконструкції, що фінансуються донорами;
  • залучення прямих іноземних інвестицій у сектор будівельних матеріалів України;
  • інші можливості підтримки українськими партнерами виробничих потужностей України для відновлення.

Для реєстрації на захід просимо до 2 червня заповнити реєстраційну форму за посиланням.

Запрошення на захід буде надіслано на електронну адресу.