Круглий стіл “Агросфера: синергія бізнесу й освіти для розвитку трудового потенціалу аграрного сектору”

20 Червня 2023

15 червня громадська організація «СвітОсвіт» за сприяння Проєкт USAID “Економічна підтримка України” організували та провели круглий стіл «Агросфера: синергія бізнесу й освіти для розвитку трудового потенціалу аграрного сектору». Захід зібрав 43 учасники, яких об’єднує спільна мета – сприяння розвитку освіти в агросфері та забезпечення необхідних умов для майбутнього росту галузі.

Вітальним словом учасників заходу привітали:

  • Тарас Висоцький, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України
  •  Сніжана Леу-Севериненко, старша менеджерка із розвитку трудового потенціалу Проєкту USAID «Економічна підтримка України»
  • Денис Марчук, заступник голови ГС «Всеукраїнська аграрна рада»

Під час заходу учасники, серед яких були представники освіти, бізнесу та місцевих громад, активно обговорювали актуальні теми, пов’язані з аграрною освітою в Україні. Особливу увагу приділили успішним кейсам впровадження курсу «Агросфера» для учнів 10-11 класів у Черкаській, Харківській та Тернопільській областях. Учасники обмінювалися досвідом та обговорювали створення оптимальних умов для впровадження курсу аграрного спрямування в умовах війни.

“Ми розуміємо, що, можливо, на рівні фахової вищої або передвищої освіти вже пізно йти та агітувати здобувачів освіти щодо праці у аграрному секторі, тому впевнені, що робота зі школярами та навчання їх курсу Агросфера принесе свої плоди та зможе привернути увагу школярів у бік аграрного сектору… Також, ми розуміємо, що лише теоретичне викладання курсу не зможе надати повної картинки для школяра відносно того, що таке сільське господарство та перспективи роботи в ньому. Саме партнерство освіта-бізнес принесе свої плоди, коли агровиробник на своєму власному прикладі розповість, а ще краще запросить до себе на екскурсію та покаже школярам, що таке сільське господарство і чому цікаво та варто працювати у цій сфері”, – сказала Сніжана Леу-Севериненко.

Також відбулися конструктивні дискусії про шляхи співпраці між школами, громадою та аграрними підприємствами для подальшої підтримки впровадження та викладання курсу «Агросфера». Учасники ділилися своїми ідеями та пропозиціями, спрямованими на масштабування цього курсу та забезпечення якісної аграрної освіти для учнів 10-11 класів.

Круглий стіл «Агросфера: синергія бізнесу й освіти для розвитку трудового потенціалу аграрного сектору» став успішною платформою для обговорення актуальних питань розвитку курсу «Агросфера» за підтримки громад та бізнесу в умовах війни.