МХП ТА СНУ ім. В. Даля впроваджуватимуть разом дуальну освіту

05 Вересня 2023

31 серпня за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) відбулась зустріч представників компанії МХП та Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля (СНУ ім. В. Даля). Зустріч є результатом активної багаторічної залученості усіх сторін до проєкту «Дуальна освіта для України» Проєкту USAID, які об’дналися для запровадження для запровадження дуальної форми здобуття освіти в Україні.

Під час зустрічі представники компанії МХП провели ознайомчий тур із їхнім київським офісом компанії та розповіли про структуру й особливості роботи у регіонах України. СНУ ім. В. Даля повідомив про стан, напрацювання та перспективи роботи університету попри переміщення та поточне розміщення університету у декількох локаціях. Проєкт USAID поділився можливостями підтримки подальшої взаємодії компанії та університету. Команди обговорили досвід та перспективи роботи з молоддю, можливості співпраці для впровадження дуальної освіти. Учасники зустрічі виокремили актуальні напрямки подальшої взаємодії та вирішили організувати онлайн-презентацію МХП для студентів СНУ ім. В. Даля 15 вересня. Під час зустрічі студенти не лише дізнаються про можливості кар’єрного розвитку у компанії МХП, але й матимуть можливість заповнити подати заявку на дуальну форму здобуття освіти у співпраці із компанією МХП у найближчому до них філіалі компанії.

“Починаючи з моменту релокації вишу після початку повномасштабної війни, ми постійно спілкуємося з представниками бізнесу, аби впровадити дуальну форму здобуття освіти. Зараз близько 200 наших студентів з восьми факультетів навчаються за такою формою, ми співпрацюємо з понад тридцятьма компаніями у різних областях України. Віримо, що співпраця з МХП теж буде плідною”, – розповів Сергій Кудрявцев – декан факультету інженерії СНУ ім. В. Даля

Дуальна форма здобуття освіти є одним із тих гнучких інструментів, які університет активно використовує для навчання студентів. Вона передбачає навчання в університеті та опанування практичних навичок на виробництві під керівництвом досвідченого ментора.

Нагадаємо, що СНУ ім. В. Даля є вже вкотре переміщеним університетом із Луганська у 2014, а згодом із Сєвєродонецька у 2022 році, а тому більшість студентів наразі розпорошені по всіх регіонах України, а університет створює для них максимально ефективні, гнучкі та результативні умови для опанування обраної спеціальності за тих складних життєвих умов, в яких вони зараз перебувають. В університеті зараз навчаються близько 3 тисяч студентів.

Така співпраця допоможе студентам здобути практичні навички, а після завершення навчання працевлаштуватися до компанії, в якій вони вже зарекомендували себе.