На Чернігівщині розвиватимуть солідарну економіку

27 Липня 2023

25 липня Директор Проєкту USАІD  “Економічна підтримка України” Тімоті Мадіган, голова Прилуцької військової адміністрації Володимир Чернов та 15  учасників – представників  органів місцевого самоврядування, благодійних, волонтерських організацій,  бізнесу, науки та культури підписали Меморандум про регіональне співробітництво зі створення та розбудови Мережі захисту культурної спадщини в контексті солідарної економіки у воєнний та повоєнний час у Чернігівській області. Прилуцький район обрали як пілотний з подальшою розбудовою Мережі в інших районах Чернігівщини.

Така співпраця має об’єднати ресурсний потенціал всіх зацікавлених сторін  задля створення та розвитку солідарних проєктів та ініціатив у Чернігівській області.

“Це можливість покращити наш район, об’єднати зусилля громадськості, бізнесу та влади, щоб ми отримали позитивний результат у громадах. Ми намагаємося консолідувати зусилля, аби досягти більшого ефекту. У наших планах – провести бізнес-форум, щоб створити сприятливі умови для розвитку локального бізнесу”, – сказав голова Прилуцької ВА Володимир Чернов.

“Я гордий, що сьогодні така кількість партнерів долучається до створення мережі з відновлення культурної спадщини у Чернігівській області. Проєкт USAID спрямований на підтримку бізнесів на деокупованих територіях. Торік ми почали цю роботу на Київщині. Спочатку просто спілкувалися, напрацьовували ідеї, у листопаді торік створили мережу, вона стала зростати і зараз нараховує 48 учасників. Так ми заклали основи для поширення мережі в інших  регіонах. За підтримки наших консультантів ми провели кілька заходів з розвитку солідарної економіки. Також ми створили позитивні відео, які показують досвід розбудови мережі та успішні бізнеси на Київщині. Успіхи у Київській області надихнули нас, тож ми вітаємо створення такої мережі на Чернігівщині та продовжуємо підтримувати громади”, – сказав директор Проєкту USАІD  “Економічна підтримка України” Тімоті Мадіган.

Консультантка Проєкту USAID Олена Мотузенко сказала, що команда консультантів з розвитку Мережі прагне  знайти ефективні шляхи, які дозволять громадам відновлюватися економічно та культурно:

“Сьогодні підписання Меморандуму – це декларація про те, що підписанти беруть на себе відповідальність. Ми, як команда, декларуємо готовність до співпраці, аби досягти таких результатів, які ми бачимо серед учасників київської мережі”? – сказала пані Олена.

Нагадаємо, Мережа захисту культурної спадщини в контексті солідарної економіки створена торік за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”. Пілотною територією для створення Мережі стала Київська область. За неповний рік своєї діяльності мережа об’єднала 48 учасників, які згенерували та запустили  понад 20 солідарних ініціатив та  проєктів, спрямованих на підтримку громад, локального бізнесу та збереження культурної спадщини.

Успішним досвідом учасники київської мережі поділилися  з Чернігівщиною.

Марина Антонюк – президентка Асоціації в’їзних туроператорів України готова ділитися досвідом з чернігівськими колегами:

“У нас є багато кейсів згуртування громад, ми провели багато заходів на підтримку солідарної економіки, бачимо, як відбувається ця співпраця між учасниками мережі, тож готові ділитися цими напрацюваннями. Щоб це запрацювало після перемоги, нам треба готуватися вже зараз. Після перемоги у нас буде багато робити, а часу на налагодження зв’язків не буде. Ми готові розповідати про чернігівські локації іноземцям, адже бачимо з їх боку зараз великий запит та зацікавленість у тому, що відбувається в Україні”.

Після підписання Меморандуму модераторка  зустрічі, консультантка Проєкту USAID Валерія Бондаренко провела  “мозковий штурм” з питань подальших кроків розбудови Мережі, під час якого учасники  поділилися своїми планами, ідеями  та обрали відповідальну за розвиток цього напрямку від Прилуччини. Нею стала заступниця голови Прилуцької військової адміністрації пані Олеся Кисленко. Долучитися до Мережі можуть інші  учасники з Чернігівщини.

Охочі долучитися до мережі на Чернігівщині можуть писати запит на електронну пошту: solidukr@gmail.com