На київщині ремонтують гуртожиток для переселенців

15 Травня 2023
У місті Березані Броварського району триває капітальний ремонт гуртожитку. Будівельні матеріали закупив Проєкт USAID “Економічна підтримка України”.
У капітально відремонтованій будівлі зможуть розміститися 109 переселенців.
Від початку повномасштабного вторгнення до Березані приїхали переселенці з інших громад Київщини, люди шукали тимчасового прихистку. З-поміж інших будівель, людей селили і до гуртожитку сільського споживчого товариства “Чорнобиль”, який тривалий час стояв порожнім. З ідеєю відремонтувати його до місцевої громади звернулася Rotary Club Kyiv International.
“Ми займаємося облаштуванням шелтерів з 2014 року. Коли почалося вторгнення у 2022 році, ми очікували, що багато людей потребуватимуть тимчасового прихистку. Адже сотні тисяч людей їхали з громад, які обстрілювали російські війська, рятували своїх дітей. У Березані ми побачили, що гуртожиток сільського споживчого товариства “Чорнобиль” приймав переселенців, але умови проживання у ньому були далеко не кращі, потрібен був капітальний ремонт, заміна вікон, системи опалення, облаштування санвузлів, ми почали шукати шляхи, як їм можна допомогти у цьому”, – розповідає голова правління ГО “Ротарі Клуб Київ Інтернешенал” Оксана Тюпа про початок співпраці.
Із цим запитом організація звернулася до Проєкту USAID, з яким ще у вересні 2022 року був підписаний меморандум про взаєморозуміння.
Проєкт USAID провів обстеження будівлі, розробив план капітального ремонту та закупив будівельні матеріали: вікна, двері, радіатори, сантехніку (душові, бойлери), труби для заміни каналізації, матеріали для облаштування кімнат (шпалери), сухі суміші, освітлення інші оздоблювальні матеріали. Загальна сума закупівлі склала 4 мільйони 500 тисяч гривень.
Першу партію матеріалів – вікна, двері, сухі суміші 5 травня доставили до Березані.
“Підрядник – приватний підприємець – незабаром почне ремонт будівлі, планує вставляти вікна, потім перейде до інших внутрішніх робіт. Їх виконання оплачує благодійна організація “Фонд громади Березані”. Очікуємо, що до осені будуть виконані усі ремонтні роботи. Після завершення робіт у гуртожитку зможуть безоплатно проживати понад 100 людей. За умовами договору вони не платитимуть за оренду, а сплачуватимуть лише комунальні витрати”, – каже пані Оксана.