На платформі АгрокебетиPRO можна безоплатно пройти курс з агрологістики, агрофінансів та підприємництва

Розвиток трудового потенціалу
22 Грудня 2023

20 грудня Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) провів круглий стіл “Основні результати проєкту АгрокебетиPRO: агрологістика і агроінженерія – стратегічні напрямки для аграрної освіти і агросектору на найближчу перспективу”.

До заходу долучилися 58 учасників – студентів та викладачів університетів, які зацікавлені у сучасних навчальних курсах у сфері агро, та аграрних компаній, які шукають талановиті кадри і зацікавлені у їх розвитку.

Про основні результати проєкту «АгрокебетиPRO» розповів Анатолій Циркун – керівник проєкту «АгрокебетиPRO», який реалізовував Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ). Цей проєкт тривав майже рік. За цей час команда УКАБ створила 10 онлайн-курсів для навчання агропрацівників – студентів, викладачів та спеціалістів. Усі курси – безкоштовні, навчатися на платформі можуть усі охочі.

“Основні задачі, які ми ставили перед собою, – це менторська підтримка в агрокомпаніях (передусім для студентів релокованих університетів), допомога в пошуку  роботи випускникам агарних вишів, які шукають її (надати поради, лайфхаки, як пройти співбесіду, написати CV),  розвиток агропідприємницьких навиків – надати покроковий механізм, як реалізувати свою бізнес-ідею, просувати її. Також створили 10 онлайн-курсів, які можуть використовувати як студенти, так і викладачі. Цю інформацію розмістили на онлайн-платформі. За результатами навчання можна отримати сертифікат”, – сказав Анатолій Циркун.

Зокрема, за рік проєкту до нього долучилися до понад 869 учасників, було проведено 30 вебінарів, компанії-партнери розмістили понад 150 вакансій, 30 студентів працевлаштувалися у провідних українських компаніях. Команда створила довідник агропідприємця, який можна завантажити. Він містить багато бізнес-кейсів, практичної інформації, додаткових відеоматеріалів. Платформа постійно розвивається, доповнюється новими курсами та матеріалами. Серед нових курсів – агрологістика, агрофінанси, виробнича економіка, земельно-правові відносини, бізнес-менеджмент, управління проєктами, бізнес-стратегії.

Наразі УКАБ співпрацює з дев’ятьма аграрними університетами України, які активно використовують навчальну платформу для додаткового навчання студентів.

“Для цього проєкту ми готували курс з агрологістики – про те, як агрокомпанії під час війни перевозять вантажі. Зараз багато агроекспортерів стикнулися з викликами, адже традиційні маршрути або заблоковані, або обстрілюються російськими військами. Потрібні нові підходи – як доставити свою продукцію, перевезти через кордон, використовуючи різні види транспорту. Сподіваюся, цей курс буде корисним не лише для студентів, але і для логістів багатьох агрокомпаній”, – сказав Андрій Кузишин – доцент кафедри «Залізничний транспорт», викладач Національного університету «Львівська політехніка».

Іван Мринський – декан агрономічного факультету, доцент Херсонського державного аграрно-економічного університету говорив про важливість проходження виробничої практики під час війни. Студенти цього вишу, які наразі виїхали з України, але продовжують навчання онлайн, стикнулися з труднощами проходження  практики, . Завдяки проєкту вони змогли це зробити і навіть отримали сертифікати.

Пройти курси можна за цим посиланням: https://courses.agrokebety.com

Надалі Проєкт USAID продовжить реалізацію активностей з навчання та підвищення кваліфікації населення України в рамках проєкту “Розвиток трудового потенціалу України” та працівників партнерських компаній в рамках Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні (AGRI-Україна), окремих активностей та програм.