На Рівненщині студенти створювали цифровий одяг

19 Травня 2023

Хакатон “Digital Wear” у Рівному в Острозькій академії об’єднав 50 студентів із навчальних закладів Рівненщини, Житомира та Луцька, а також менторів, суддів із ІТ-компаній та Асоціації легкої промисловості, представників Рівненської обласної державної адміністрації. Захід відбувся за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” та Rivne IT Cluster.

10 команд представили свої концепти цифрового одягу, серед яких були цікаві ідеї смарт-примірочних, казкових віртуальних образів, стилістів із застосуванням штучного інтелекту та інші.

“Подія дуже нетипова, бо ідея поєднати ІТ та легку промисловість — це вже неабиякий виклик. Я радий, що усі команди проявили креатив та запропонували оригінальні ідеї, тому обрати фаворитів нам було доволі складно. Впевнений, що цей захід відкрив нам двері у нові проєкти, адже на події вдалося познайомитися із спеціалістами із різних галузей, а також налагодити партнерство та співпрацю”, — сказав суддя хакатону Михайло Бойко з компанії FuGas.

Журі оцінювало роботи учасників за такими критеріями: відповідність темі, інноваційність, можливість реалізації ідеї, презентація, функціональність одягу. Переможцями хакатону стали 4 команди: “Ітівці” з Рівненського обласного наукового ліцею, “Vag Power”  та “Шалені равлики” з Національного університету водного господарства та природного користування, вихованці Інжинірингової школи Noospherа та “Bee5” з Волинського національного університету імені Лесі Українки.

“Наша команда надзвичайно задоволена участю у хакатоні “Digital Wear”. Подія подарувала нам можливість познайомитись з однодумцями, які прагнуть спільними зусиллями розвивати сучасний цифровий дизайн одягу”, – ділиться Марія Назарчук, учасниця команди-переможця Bee5.

Ментори та судді вирішили обʼєднати команди переможців у два проєкти. Один із них стосується смарт-рішення, яке допомагає підібрати гардероб на основі уподобань користувача, його розмірних параметрів, прогнозу погоди та інших чинників. Другий проєкт – лінійка одягу із доповненою віртуальною реальністю, присвячена історичним пам’яткам, що зазнали руйнування внаслідок війни з росією.

“Найбільша цінність таких заходів – це створення нових співпраць та знайомств на перетині галузей та індустрій. Під час рамках події нам вдалося зібрати ІТ-спеціалістів, працівників легкої промисловості, студентів, школярів, викладачів, науковців з метою пошуку нових неочевидних смарт-рішень. Команди вже почали обʼєднуватися на працювати разом, представники різних компанії побачили можливості співробітництва та планують спільні проєкти, тож я думаю, що наша головна ціль досягнута і подія буде мати позитивний вплив на розвиток галузей та регіону”, – говорить керівник PR-напряму Rivne IT Cluster Інна Тернавська.

 

Команди переможців допрацюють проєкти із менторами та представлять свої концепти через 3 місяці.

Такі хакатони є стимулом до взаємодії освіти, влади, ІТ, легкої промисловості та створення інноваційного продукту на перетині різних індустрій.