На Сумщині встановили обладнання для очищення води

15 Листопада 2023

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” закупив для потреб жителів Сумської області фільтрувальне обладнання для очищення води. Фільтрувальні станції вже встановлені на території закладів освіти та охорони здоров’я.

На території однієї з лікарень фільтрувальне обладнання буде очищувати воду з міської водопровідної мережі. Наразі тут є три місткості по 750 літрів кожна, фільтри, система зворотного осмосу. Фільтрувальне обладнання у лікарні допоможе пацієнтам та персоналу мати доступ до питної води, яку можна набирати безкоштовно. Після підключення фільтрувальної станції воду здали на аналіз до районного відділу санітарно-гігієнічної лабораторії Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, вже мають висновок про її придатність для вживання, тож містяни та персонал лікарні можуть набирати воду.

“Ця фільтрувальна станція дуже важлива для пацієнтів та медичного персоналу. У лікарні є 305 стаціонарних ліжок, ще 1000 пацієнтів звертаються до лікарів щодня амбулаторно – їм усім потрібна вода. Вода, яку ми отримуємо з міських водопровідних мереж, дуже низької якості, тож раніше її очищували додатково за допомогою фільтрів, які постійно купували. Зараз фільтрувальне обладнання допоможе нам мати очищену воду, з неї будемо готувати їжу для пацієнтів, використовувати для пиття ”, – говорить керівник лікарні.

Також фільтрувальну станцію обладнали на території закладу освіти. Це обладнання дозволить персоналу кухні готувати їжу, також її зможуть набрати місцеві жителі. Наразі тут встановлені три резервуари по 1 000 літрів, фільтрувальне обладнання, помпа, генератор на випадок відсутності електрики, шість ультрафіолетових ламп. Вже мають висновок про придатність води до вживання як питної.

Нагадаємо, раніше Проєкт USAID встановив фільтрувальне водоочисне обладнання на прифронтовій Донеччині.