На Закарпатті відкрили модернізований пункт пропуску на кордоні зі Словаччиною

Модернізація пунктів пропуску
06 Червня 2024

30 травня 2024 року представники Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) відвідали автомобільний пункт пропуску «Ужгород-Вишнє Нємецьке», що на кордоні зі Словаччиною. Вони зустрілися з представниками Закарпатської обласної державної адміністрації, Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Закарпатській області та Державної митної служби. 

Проєкт USAID завершив швидку модернізацію пункту пропуску, яка передбачала встановлення повністю обладнаних модульних будівель для офісів та вбиралень, засобів організації дорожнього руху, таких як дорожні знаки та бар’єрне огородження, ваги для зважування вантажів, світлодіодне освітлення та ремонт дорожнього покриття. Модернізація дозволить збільшити пропускну спроможність з 630 до 900 автомобілів на добу. 31 травня на пункті відновили рух легковими автомобілями, який був припинений на час проведення робіт. 

«Під управлінням Агентства відновлення перебуває 29 контрольно-пропускних пунктів на західному і південному кордонах України. Частина з них вже модернізована, на решті ведуться ремонтні роботи. Велику підтримку надають наші партнери – Проєкт USAID. Завдання Агентства – покращити експортну логістику, а також забезпечити швидку доставку вантажів гуманітарного та військового призначення, зробити перетин кордону більш комфортним для пасажирів та водіїв. Дякуємо USAID за сталу та системну підтримку діяльності Агентства відновлення,» – наголосив Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України. 

Раніше будівельний паркан вздовж пасажирського термінала пункту пропуску обмежував простір для автомобілів, які прямували з України до Словаччини, що призводило до збільшення часу очікування. Завдяки швидкій модернізації підрядники Проєкту USAID розширили асфальтове покриття та створили додаткову смугу руху, через яку пасажирські транспортні засоби могли перетинати пасажирський термінал. 

Проєкт USAID також обладнав Ужгородський пункт пропуску додатковими офісами для паспортного та митного оформлення, щоб впоратися зі збільшеним трафіком. Виконані Проєктом USAID роботи з’єднали прикордонний пост з майданчиком для очікування, де автомобілі можуть стояти в черзі перед перетином кордону зі Словаччиною. 

Нагадаємо, нещодавно Проєкт USAID завершив роботи з модернізації на одному з найбільших автомобільних пунктів пропуску – «Ягодин-Дорогуськ», що межує з Польщею. 

Довідково: У 2023-2026 роках USAID через Проєкт USAID «Економічна підтримка України» виділяє 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та «Укрзалізниці» для модернізації 42 пунктів пропуску України.