Навчальний візит до Польщі за сприяння Проєкту USAID

27 Липня 2023

17 – 20 липня за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” заступник міського голови Маріуполя Сергій Захаров та директор комунального підприємства «Маріупольавтодор» Василь Клат взяли участь у навчальному візиті до Польщі. У містах Явожно, Вроцлав та Нізко побували на транспортних підприємствах, щоб дізнатися про управління транспортними потоками, навчитися визначати критерії ефективності роботи транспорту у місті, як уникнути помилок при створенні та вдосконаленні транспортної інфраструктури, плануванні її роботи на 5-10 років, організувати «зелений» транспорт (як обрати, зрозуміти окупність, отримати грантову підтримку).

Учасники поїздки дізналися, що у цих польських містах транспорт на 80% є електричним та отримує дофінансування з бюджету, є сучасне транспортне депо, створена система моніторингу транспорту, а транспортна компанія пропонує  «соціальний пакет» для працівників.

Також учасники поїздки домовились із президентом міста Явожно Павлом Сільбертом про передачу Маріуполю ще двох автобусів та технічного програмування для їх діагностики у січні 2024 року.

Нагадаємо, центри “Я – Маріуполь” отримали 8 автобусів з Польщі, які використовують для потреб переселенців у кількох містах України – Києві, Дніпрі, Вінниці та Моршині.

Такі навчальні поїздки відбуваються у межах програми “Маріуполь:ReBorn”, яка спрямована на залучення кращого досвіду міст Європи для відновлення Маріуполя після деокупації.