ОЩАДБАНК ПРОПОНУЄ КРЕДИТИ НА ГЕНЕРАТОРИ ДЛЯ БІЗНЕСУ

03 Грудня 2022

Один з найбільших запитів бізнесу – поповнення обігових коштів. Зараз, коли по всій Україні відбуваються екстрені та планові відключення електрики, бізнес намагається перейти на альтернативне живлення, щоб продовжувати працювати. Для невеликих крамниць, кав’ярень, аптек це може бути дизельний або бензиновий генератор. Отримати кредит на його покупку на період від 6 до 60 місяців можна в Ощадбанку. Про це 29 листопада під час інформаційно-діалогового майданчика “Допомога бізнесу в умовах війни:релокація та відновлення” сказав начальник філії Івано-Франківського обласного управління акціонерного товариства “Ощадбанк” Любомир Ерстенюк.

“Ощадбанк пропонує кредити на енергозбереження – на закупівлю генераторів, сонячних панелей. Це обладнання може бути заставою, якщо укладений договір між підприємцем-покупцем і продавцем генератора. Але у випадку кредитування майнові права належатимуть банку до повної виплати кредиту. Або клієнт може надати інше майно у заставу. Перший внесок складає до 30% суми кредиту. Кредитна ставка складає від 0 до 5% на період воєнного стану”.

Зараз 70% усіх кредитів складають кредити за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%». Кредит на стартап за цією програмою банк не видає. Також такий кредит не отримає бізнес, що продає тютюн, алкоголь, заробляє, надаючи в оренду приміщення.

“Часто клієнти думають, що державна програма 5-7-9 означає пільгові умови розгляду заявки на кредит. Це не так, адже це кредит, клієнта очікує стандартний розгляд заявки, де банк перевіряє позичальника, його кредитну історію. Програма 5-7-9  – це перша масштабна програма, яка підтримує бізнес та підприємництво. До війни ставка 5-7-9 була низькою та привабливою для бізнесу. Зараз, з урахуванням інфляції до 30% на рік, це неймовірна можливість для бізнесу”, – каже пан Ерстенюк.

Також Ощадбанк пропонує кредити на відновлення бізнесу, який постраждав в результаті бойових дій. Умовою такого кредиту є розташування потужностей у зоні понад 50 км від бойових дій.

Інформаційно-діалоговоий майданчик “Допомога бізнесу в умовах війни:релокація та відновлення” відбувся за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”, Команди підтримки реформ Мінекономіки України, участі Асоціації українських банків, представників АТ “Ощадбанк”.