Інтеграція

У періоди занепаду економіки та важких внутрішніх та зовнішніх відносин країни, вразливі групи населення піддаються ще більшій депривації та остракізму. Складні життєві обставини посилюють вразливість та, разом з тим, рівень дискримінації.

У ситуації військового конфлікту та відсутності законодавчого регулювання та механізму захисту в сфері запобігання та протидії дискримінації, маргіналізовані групи населення опиняються за межами преференцій підтримки країни та соціуму. А виключення з соціального життя окремих груп суспільства веде до їхнього виключення з економічних процесів. Таким чином, економіка втрачає прибуток, соціум втрачає цілісність, а вразливі верстви населення, у свою чергу, втрачають підтримку та можливість розвиватися на належному рівні.

Для подолання цього комплексу взаємопов’язаних негативних аспектів та економічної стабілізації регіону, Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) надає комплексну допомогу:

 • мікро-, малому та середньому бізнесу, що належить або працевлаштовує представників вразливих верст населення ,
 • неурядовим організаціям (далі НУО)  через залучення вразливих груп населення до економічної діяльності і забезпечення відповідних ресурсів і професійної підготовки.

Згідно з концепцією Проєкт USAID, наступні категорії громадян вважаються вразливими і важкодоступними:

 1. особи з інвалідністю;
 2. внутрішньо переміщені особи (ВПО);
 3. особи, що повернулися до місць постійного проживання;
 4. місцеве населення і громади, де проживають ВПО;
 5. жінки, жінки у віці 55 років і старше;
 6. чоловіки у віці 60 років і старше;
 7. молодь з неповною або повною середньою освітою;
 8. домогосподарства, головами яких є жінки;
 9. лесбійки, геї, бісексуали і трансгендери (представники ЛГБТ-спільноти);
 10. ветерани Антитерористичної операції (АТО) та Операції об’єднаних сил (ООС);
 11. працівники, яких звільнено за скороченням штатів, або у зв’язку із закриттям підприємства;
 12. молоді люди з неконтрольованих Урядом України територій, які навчаються або закінчили навчання в учбових закладах на території, що контролюється Урядом України у цільових регіонах;
 13. багатодітні сім’ї та сім’ї з дітьми-інвалідами;
 14. люди, що проживають в зоні 0-5 км та 5-20 км уздовж лінії зіткнення;
 15. етнічні меншини такі як Роми, Греки та інші;
 16. постраждалі від гендерно зумовленого насильства.

Діяльність Проєкту USAID побудована на принципах гендерної рівності, то ж ми надаєм можливості однакової реалізації ідей, учинення дій, отримання підтримки, участі в інтервенціях всім особам, не залежно від їх статі чи гендеру.

Ми забезпечуємо умови для реалізації рівних прав та можливостей всіх людей в економічній діяльності з урахуванням гендерних особливостей та уразливості. Під час безпосередньої імплементації грантових угод наші грантери забезпечують належний гендерний баланс учасників та цільових бенефіціарів.

Як долучитися?

Наразі в рамках напряму “Інтеграція” Проєкт USAID пропонує наступні можливості:

 1. Тренінги, менторські програми та учбові візити – безкоштовна можливість для представників мікро-, малого та середнього бізнесу покращити навички ведення власної справи, дізнатися про новітні підприємницькі тренди, отримати консультації від провідних фахівців у цій сфері. Освітні можливості також пропонуються самозайнятим особам, або ж таким представникам вразливих категорій населення, що тільки планують розпочати власну справу, або отримати нову професію.
 2. Спільні інтервенції НУО та Проєкту USAID направлені на окремі уразливі категорії населення
 3. Гранти, що покликані задовольнити потреби мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП), зокрема підприємств із кількістю найманих працівників до 10 осіб (мікропідприємства), підприємств із кількістю найманих працівників від 10 до 50 осіб, а також, у деяких випадках, підприємств із кількістю найманих працівників до 250 осіб (середні підприємства), які успішно працювали у Донецькій та Луганській областях і мають потенціал для залучення представників уразливих груп населення.
 4. Гранти НУО, що сприяють розвитку ММСП у міських та сільських районах, приділяючи особливу увагу уразливим групам населення у районах, що найбільш постраждали від збройного конфлікту.
 5. Гранти НУО, що впроваджують освітні ініціативи, покликані розвивати місцевий кадровий потенціал, допомагати представникам вразливого населення отримувати навички, необхідні для успішного працевлаштування.
 6. Розбудова інклюзивної мережі НУО, підприємницьких об’єднань, організація співпраці ММСП.
Форма зворотного зв’язку