ПЕРЕСЕЛЕНКА З ЛУГАНЩИНИ ОРГАНІЗУВАЛА БЛАГОДІЙНУ ВИСТАВУ

21 Квітня 2023

Олеся Ізуїта у Києві за три місяці зібрала команду акторів та підготувала з ними театральну виставу “Венздей. Продовження”, сценарій до якої написала сама. 13 квітня виставу показали у концертному залі Києва, на прем’єру прийшли 600 переселенців з дітьми. 

Олеся – переселенка з Кремінної, а до того з Луганська. Війна змусила її вже двічі залишати домівку та бізнес. У Кремінній у 2019 році за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” Олеся створила дитячий розважальний центр та громадську організацію “Чарівний пендель”, згуртувала навколо себе підлітків, які втілювали екологічні та освітні проєкти у невеличкому місті. У лютому 2022 року Олеся залишила Кремінну, увесь її бізнес залишився там. Що з її центром наразі, вона не знає. 

Спочатку у Вінниці вона волонтерила, допомагала притулкам із забезпеченням гуманітарними потребами, розвозила переселенцям продуктові набори. Згодом переїхала до Києва і прийшла до Гуманітарного хабу Луганської області. Тут Олеся побачила, що приходить багато дітей, підлітків, з якими потрібно працювати. Акторка за освітою, маючи досвід роботи розважального центру, Олеся заснувала творчу студію. До неї одразу записалися діти-переселенці.

“У мене виникла ідея показати щось масштабне на сцені. Але потрібна була команда. Я зібрала її з цих дітей у гуртку, також пішла до університету культури, провела відбір серед студентів, ще до нас долучилися кілька акторів”, – каже Олеся про підготовку команди акторів.

Для вистави вона обрала відомий серіал “Венздей”, написала власний сценарій та виступила режисеркою. 

Поки три місяці команда проводила творчі репетиції, Олеся шукала партнерів, які можуть підтримати – надати залу, світло, звукове обладнання. І партнери знайшлися. Команда “Квартал концерт” та ГО “ВПО України” надали залу,  звук та світло. Квитки на виставу були безкоштовні – зала була повною. Історію про родину Адамсів, неймовірну Венздей, спілкування підлітків з батьками, різницю поколінь, порятунок, цінності – це побачили глядачі на сцені. 

“У нас було 600 квитків, які ми роздали серед хабів Києва, які працюють з переселенцями, вони вмить розійшлися. Зараз, після прем’єри, у нас є плани – квитки на наступну виставу ми плануємо продавати. А потім поїхати у тур Україною. Думаю, що це буде затребувано. Раніше такі вистави, особливо для дітей, часто привозили росіяни, зараз ця ніша вільна, ми хочемо спробувати зайняти її”, – ділиться планами Олеся.