Проєкт USAID допомагає реконструювати центр розвитку лідерства у Львові

23 Квітня 2024

Проєкт USAID “Економічна підтримка України (Проєкт USAID) закуповує будівельні матеріали для реконструкції Центру розвитку лідерства у Львові. У цій будівлі будуть навчатися та проживати під час формаційної програми Української академії лідерства (УАЛ) 50 студентів та менторів. 

Наразі закуплені та доставлені близько 80% будівельних матеріалів – це вікна, гіпсокартон, клейові суміші, паркет для підлоги, фарба, інструменти для проведення робіт, обладнання для душових та санітарних кімнат тощо. Решту матеріалів Проєкт USAID планує доставити до кінця осені поточного року. Це дозволить провести реконструкцію будівлі. Вартість реконструкції складає більше 56  мільйонів гривень. До співфінансування також долучилися фонди WNISEF та Horizon Capital, Львівська міська рада, Холдинг емоцій FEST! та компанія “Кормотех”. Дизайн проекту розробило архітектурне бюро Re+, проєктну документацію – компанія AVR Development, а генеральним підрядником виступає ТОВ “7CI”.  

Наразі на об’єкті працюють понад 10 людей, які займаються підготовчими роботами для реконструкцїї Центру, незабаром ми збільшимо кількість до 30. У будівлі вже замінили дах, вікна, зараз підрядник виконує внутрішні підготовчі роботи, укріплюють будівлю та демонтують внутрішні мережі – електрику, водопровідні та каналізаційні труби. Тут  будуть два конференц-зали на 30 та 50 людей, кав’ярня, їдальня, кімнати для лекторів, команди Центру та окремі кімнати для тимчасового проживання студентів, – розповідає керівник з розвитку партнерств та інфраструктури Української академії лідерства Любомир Шимків. 

Центр розвитку лідерства розташований на вулиці Тесленка, 2.  Це будівля кінця 19 століття, останні 30 років у ній працював освітній заклад. Триповерхова цегляна будівля з підвалом площею 1200 квадратних метрів стане затишним місцем для осередку Академії. Оскільки будівля історична, у ній прагнуть зберегти автентичні сходи, цегляне склепіння та будуть використовувати підвал як укриття для молоді.  

З 2016 року ми мріяли про своє приміщення у Львові, але не мали достатньо ресурсів на реалізацію цього масштабного проекту. У 2018 році Львівська міська рада запропонувала нам у довгострокову оренду будівлю на вул. Тесленка, 2, яка на той час потребувала капітального ремонту. Українська академія лідерства прийняла цю пропозицію та об’єднала навколо ідеї реконструкції приміщення опікунську раду  Львівського осередку Академії, приватних меценатів та міжнародних донорів. Влітку 2021 року ми провели благодійну подію у Львові, на якій отримали перші кошти від меценатів, за які нам вдалося розпочати проєкт. Незважаючи на повномасштабне вторгення росії та зупинку реконструкції на деякий час, взимку 2024 разом із Проєктом USAID “Економічна підтримка України нам вдалося відновити будівельні роботи. Внутрішні оздоблювальні роботи планують завершити до жовтня, зовнішні – до листопада-грудня 2024 року. Під час війни багато молоді залишає Україну і ми хочемо, аби цей Центр розвитку лідерства став свого роду магнітом – приваблював до себе талановитих підлітків з усієї України та світу, які виявлять бажання навчатися на формаційній програмі в Українській академії лідерства, – говорить Любомир Шимків.  

Цього року Українській академії лідерства виповнюється десять років. За цей час Академія випустила понад 1200 випускників та охопила своєю діяльністю більше 300 000 підлітків з усіх регіонів України.