Проєкт USAID допомагає збільшити експорт зерна агровиробникам

18 Липня 2023

З початком повномасштабної війни росії проти України компанія “Нібулон” змушена переорієнтовувати ланцюги експорту та компенсувати відсутність річкової навігації на міжнародному внутрішньому водному шляху Е-40. Пріоритетом став інвестиційний проєкт річкового порту в Ізмаїл та посиленням логістичного потенціалу компанії у використанні наземних шляхів.

Зараз компанія використовує комбіновані маршрути, які поєднують транспортування вантажним автотранспортом та перевантаження залізничним транспортом із подальшою перевалкою на водний транспорт в місті Ізмаїл.

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” придбав ваги для зважування залізничного та автомобільного транспорту компанії “Нібулон”. Їх будуть використовувати на чотирьох елеваторах компанії – у Миколаївській, Полтавській та Черкаській областях.

“Забезпечення елеваторів Нібулона сучасним ваговим обладнанням дозволить прискорити зважування автомобільного та залізничного транспорту, забезпечить автоматизацію та відновить раніше відлучені потужності на Ізмаїльський інвестиційний проект. Завдяки цьому ми розраховуємо відновити потужності ланцюгів поставки та пришвидшити операції з прийому та відвантаження зернової продукції. Додаткові вагові комплекси збільшать товарообіг в умовах посиленого навантаження на наземний транспорт”, – сказав Михайло Різак – директор із взаємодії з органами державної влади та питань сталого розвитку компанії “Нібулон”.

Ця допомога агроекспортерам є частиною Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні, яку реалізує Агентство США з міжнародного розвитку. Вона спрямована на те, щоб допомогти Україні збільшити потенціал для виробництва, зберігання, транспортування та експорту зерна.