Проєкт USAID допоможе з відновленням та розвитком інфраструктури України

21 Липня 2023

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) допоможе провести  експертизу проєкту будівництва нового водогону та надасть Агентству відновлення технічну та експертну підтримку у підготовці проєктної документації з будівництва нових та модернізації діючих пунктів пропуску через державний кордон.

Це передбачає Меморандум про співпрацю, який 20 липня підписали директор Проєкту USAID «Економічна підтримка України» Тімоті Мадіган та голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм. Документ передбачає співпрацю у двох стратегічних напрямках – будівництво водогону до 4 українських областей на півдні країни та розбудову пріоритетних пунктів пропуску на кордоні з країнами ЄС та Молдовою. Відповідні наміри сторони зафіксували у Меморандумі 20 липня.

В умовах критичного падіння рівня води у Каховському водосховищі внаслідок підриву росіянами дамби, будівництво водогону є життєво важливим для мешканців Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей. Проєкт USAID проведе експертизу проєкту будівництва нового водогону, за реалізацію якого відповідає Агентство відновлення.

Іншим напрямком партнерства буде розвиток експортної інфраструктури, зокрема, модернізація пунктів пропуску через кордон.

Згідно домовленостей, Проєкт USAID допоможе Агентству відновлення з виготовленням тендерної документації на будівництво, реконструкцію чи капітальний ремонт пунктів пропуску. Нагадаємо, згідно з Постановою Уряду № 280 будівництво, реконструкція, ремонт, утримання та експлуатація пунктів пропуску знаходиться у зоні відповідальності Агентства відновлення.

«Стратегічне партнерство України та Проєкту USAID спрямоване на відновлення і розвиток інфраструктури України, збільшення експортного потенціалу та зміцнення економіки в цілому. Наше завдання допомогти країні нарощувати експортні можливості шляхом  розвитку інфраструктури, в тому числі пунктів пропуску через державний кордон. Через війну автомобільні пункти пропуску залишатимуться основними експортно-імпортними воротами країни ще тривалий час, тому для нас важливий їх комплексний розвиток. З підтримкою міжнародних партнерів та заздалегідь підготовленими проєктами зможемо розпочати роботи швидше. Підписаний сьогодні меморандум  з Проєктом USAID  визначає чітку візію та напрямок розвитку двосторонніх відносин. Вдячні партнерам за підтримку та допомогу нашій країні», – зазначив Мустафа Найєм.

Також Проєкт USAID надаватиме підтримку Агентству в залученні додаткового фінансування, в тому числі від міжнародних фінансових організацій, для реалізації інфраструктурних проєктів та розвитку спроможності управління проєктами.