Проєкт USAID навчатиме ветеранів підприємництву

07 Липня 2023

6 липня Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт  USAID) у Києві у просторі Veteran Hub підписав Меморандум про співпрацю з Міністерством економіки України, громадською організацією “Простір можливостей” та Асоціацією підприємців-ветеранів АТО.

Під час підписання Меморандуму Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко розповіла про результати програми підтримки ветеранських бізнесів від уряду.

Міністерство економіки України, оголосивши грантовий конкурс “Власна справа” для ветеранів, отримало 190 заявок від ветеранів та членів їх родин, 19 з них пройшли відбір та отримають гранти на створення бізнесу.

“Гранти для ветеранів та ветеранок та другого з їх подружжя – це можливість підтримати наших воїнів. Вони боронять нас на передовій, наше ж завдання – допомогти їм адаптуватися до мирного життя, втілити мрію відкрити власну справу, підтримати їхніх рідних. Саме так і виникла ідея цієї грантової ініціативи”, — сказала Юлія Свириденко.

Меморандум передбачає надання допомоги ветеранам та ветеранкам у започаткуванні нових бізнесів та розвитку існуючих підприємств, їх розширення. Зокрема, планується організувати навчальні програми та надати менторський супровід, аби навчити потенційних заявників готувати якісні бізнес-плани на участь у грантовій програмі з розвитку ветеранських бізнесів.

“Повномасштабне вторгнення росії завдало величезної шкоди економіці України, тож маємо якнайшвидше починати роботу та поліпшувати життя ветеранів та ветеранок і допомагати їх родинам заснувати новий бізнес або розбудовувати існуючий, тож зараз це пріоритет. Проєкт  USAID надаватиме ветеранам та членів їхніх родин доступ до навчальної програми «Бізнес-ментори для ветеранів» та  професійних консультацій менторів. Також Проєкт  USAID шукає фінансові можливості, щоб надавати фінансову підтримку бізнес-проєктам ветеранам, які отримали відповідні бізнес-консультації та менторську підтримку, ведуть власний бізнес або розробили бізнес-план”, – сказав директор Проєкту USAID Тімоті Мадіган.

Для ГО “Простір можливостей” це вже третій меморандум про співпрацю із Проєктом USAID та представниками уряду.

“Це говорить про те, що робота, яку ми робимо у напрямку повернення ветеранів до цивільного життя, на часі і дуже важлива. Відновлення країни – це про людський капітал. Ветерани та їхні родини – це важлива складова цього капіталу. Ми вже навчаємо кейс-менеджерів для громад та кар’єрних радників, які допоможуть ветеранам із працевлаштуванням. І ця нова ініціатива з підтримки ветеранського підприємництва розширить ту комплексну допомогу, яку ми надаємо ветеранам”, – сказала Оксана Коляда – керівниця проєктів ГО “Простір можливостей”.

На підписання меморандуму запросили ветеранів, які стали переможцями першої хвилі програми “Власна справа” і отримали гранти на створення швейного цеху, відкриття крамниць, переробку продуктів харчування та інші. Під час неформального спілкування ветерани розповіли про свої ідеї з розвитку підприємництва та подякували організаціям, які сьогодні долучаються до підтримки ветеранів та сприяють їх поверненню до цивільного життя.