Проєкт USAID популяризує бджільництво серед молоді

20 Липня 2023

В липні у Іванчна Гориця (Словенія) команда з України взяла участь у Міжнародній зустрічі юних бджолярів, який зібрав понад 100 учасників з 30 країн.

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) оплатив транспорт для дітей та їх вчителів до місця проведення заходу.

Від України у заході взяли участь троє школярів з Волинської, Львівської та харківської областей, які були відібрані через тестування учасників шкільних гуртків «Юний бджоляр». Впродовж місяця вони готувалися до конкурсу під керівництвом викладачів державного навчального закладу «Гадяцьке аграрне училище».

Конкурс передбачав теоретичну та практичні частини. Теоретична частина передбачала тестування – кожен учасник отримав 30 питань. На практичну частину змагань учасників розподілили за командами – було 15 команд, куди увійшли представники різних країн. Під час виконання завдань треба було вгадати смак 60 сортів меду – акації, липи, каштану та більш екзотичних сортів. Також необхідно було показати майстерність у розміщенні міток на бджолах, навощуванні рамок, збиранні корпусних словенських вуликів, а також правильному визначенні захворювань бджіл.

За підсумками змагань українська команда посіла 18 місце серед усіх країн-учасниць.

“На мою думку, дається взнаки онлайн-навчання через пандемію коронавірусу та війну, бо у попередні роки команда з України входила до першої десятки. Але для наших дітей це була важлива поїздка – деякі з них вперше виїхали за кордон, змогли трохи відпочити, не чути сирен, опинитися на безпечній території. Важливо, що ми побачили, як розвивається бджільництво у Словенії, які там створені інноваційні навчальні простори, як популяризують свої продукти бджолярі – полиці з їх медом та іншими товарами ми бачили у горах в зоні відпочинку та в аеропорту, що особливо приємно здивувало. Нам є, куди рухатися, – сказала Наталія Сенчук – директорка Гадяцького професійного училища, яка супроводжувала українських юних бджолярів у цій поїздці.

14 липня під час круглого столу, який організував Проєкт USAID для представників 17 закладів агарної освіти України Наталія Сенчук розповіла про конкурс, запросила наступного року більше юних бджолярів подавати свої заявки на відбір для участі у цьому конкурсі.

Конкурс проводиться щороку, у ньому беруть участь діти 12-18 років. Такі змагання сприяють популяризації бджільництва у світі, заохочують молодь вивчати цю галузь, долучатися до професії, а викладачам допомагають обмінятися професійним досвідом та поширити найбільш ефективні методики викладання основ бджільництва для молоді.