Проєкт USAID допомагає НІБУЛОНу зменшувати логістичні витрати

Зміцнення логістики аграрного експорту, АГРІ-Україна
07 Червня 2024

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» доставив компанії НІБУЛОН 13 зернових причепів, кожен з яких має вантажопідйомність 25,5 тонн.  

Ці причепи допоможуть компанії зменшити логістичні витрати у перевезенні зерна на 20%, адже НІБУЛОН буде витрачати менше коштів на оренду транспорту.  

На думку Михайла Різака, директора із взаємодії з органами влади НІБУЛОНу, отримання від Проєкту USAID нових причепів-зерновозів – це черговий крок до здешевлення логістики та збереження 592 робочих місць на заблокованих через вторгнення рф річкових портах на Дніпрі та Південному Бузі. Ці причепи допоможуть перевозити зерно із заблокованих річкових портів, які виявилися відрізаними від водних шляхів і потребують додаткової логістики, аби доставити його до портів Одеси і Чорноморська. 

Зараз НІБУЛОН має власних 212 вагонів та 139 машин з причепами для перевезення зерна.  

Починаючи з 2023 року, Проєкт USAID  надав НІБУЛОНу 50 вагонів-зерновозів, обладнання для перевірки зерна та пробовідбірники, двоє автомобільних та двоє поїзних ваг. У сукупності це обладнання дозволяє НІБУЛОНУ знизити логістичні витрати на експорт зерна, незважаючи на втрату частини активів через повномасштабну війну росії проти України. 

Допомога агрокомпаніям надається в межах Ініціативи стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), яку USAID започаткувало в 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни.  

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» є одним із виконавців цієї ініціативи,  співпрацює з державними та приватними підприємствами задля посилення інфраструктурного потенціалу України для ефективного експорту сільськогосподарської продукції.