Проєкт USAID розширює можливості транспортування зерна

18 Серпня 2023

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) закупив для компанії «НІБУЛОН» 50 нових вагонів-хоперів, кожен з яких може перевозити до 70 тонн зерна. 11 серпня остання партія вагонів прибула для завантаження на одну із філій компанії із пунктом призначення одного з портів на річці Дунай.

Усі вагони виготовлені на дослідно-механічному заводі «Карпати».

Росія продовжує блокувати роботу річкових портів «НІБУЛОНа», що розташовані на Південному Бузі та Дніпрі. Відтак зерно з цих елеваторів відвантажують на вагони для подальшого експорту через порти Одеського регіону.

 «Ми надзвичайно вдячні Проєкту USAID «Економічна підтримка України» за допомогу, – зазначає Михайло Різак, директор із взаємодії з органами влади та питань сталого розвитку. – У цьому партнерстві Україна виграла тричі: завод «Карпати» отримав замовлення, «НІБУЛОН» – засоби транспортування для збереження річкових портів у роботі в умовах блокування річкової навігації, а українські товаровиробники – кращі закупівельні ціни на свою продукцію».

До блокади через Дніпро та Південний Буг перевозили понад 15 млн тонн вантажів на рік, із яких понад 4 млн тонн – зернові.

Допомога агровиробникам та інфраструктурним компаніям є частиною Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні, яку реалізує USAID. Вона спрямована на те, щоб допомогти Україні збільшити потенціал для виробництва, зберігання, транспортування та експорту зерна.