Проєкт USAID сприяє економічній та соціальній інтеграції різних верств населення

04 Березня 2024

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) підтримав благодійну організацію «Благодійний фонд «Український ресурсний центр» (БО «БФ «УРЦ») у реалізації гранту «Створення можливостей для безпечного економічного розвитку ЛГБТ-спільноти в Одеській області». Цей проєкт тривав з грудня 2021 року по січень 2024 року. Розпочався у Донецькій області, але з початком повномасштабної війни росії проти України грантер змінив локацію і підтримав місцевих та переселенців із представників ЛГБТ-спільноти Одеської області. За час проєкту «БФ «УРЦ» оцінив потреби 366 членів спільноти та склав індивідуальні плани надання допомоги. Через модель кейс-менеджменту до 250 членів спільноти Одеської області пройшли навчання бізнесу, курси з перекваліфікації та підвищення кваліфікації, отримали комплексну консультаційну підтримку.

Зокрема, 162 учасники пройшли курси з перекваліфікації за напрямками «Бариста», «Перукар-стиліст», «Майстер манікюру», «SMM», «Коучинг» та курси підвищення кваліфікації за напрямками «Методи активних продажів», «Управління проєктами», здобувши нову або підвищили кваліфікацію.

«Отримані знання та навички стали важливою основою для моєї професійної підготовки. Вони допомогли мені перекваліфікуватися та знайти нову роботу із високою заробітною платою», – ділиться Іван, учасник курсу «Методи активних продажів».

З квітня по грудень 2023 року 67 людей пройшли навчання у бізнес-школі із запуску та просування власного бізнесу. Учасники отримали цінну інформацію та практичні поради, які допоможуть їм у розвитку їх підприємницьких ініціатив.

«Участь у бізнес-школі стала для мене переломним моментом. Після навчання я почала розвивати ідею з продажу саджанців дерев та квітів та інших товарів для саду та городу», – ділиться Оксана, учасниця курсу «Бізнес-школа».

Окрім того, 174 представники спільноти отримали консультаційну підтримку, зокрема, 1098 консультацій з економічних питань, 792 консультації з психологічних аспектів, 207 консультацій з юридичних питань, 70 консультацій з питань працевлаштування і самозайнятості та 320 консультацій із фінансових питань.

Також з метою підвищення рівня толерантності та зниження дискримінації у бізнес-середовищі  «БФ «УРЦ»  провів 15 інформаційних онлайн-зустрічей з представниками мікро-, малого та середнього бізнесу Одеської області. 233 представники бізнесу взяли участь у таких інформаційних заходах, ознайомившись з інформацією про важливість інклюзивності та підтримки різноманітності в робочому середовищі.

Наразі 95 учасників навчання з Одеської області змогли підвищити рівень свого доходу завдяки новому або покращеному місцю роботи. Зокрема, 36 учасників знайшли нову роботу, 11 учасників відкрили власний бізнес, а 48 людей підвищили або покращили умови поточної роботи.

Імена учасників навчання змінено для конфіденційності.