Проєкт USAID та Укрзалізниця домовилися про розбудову залізничної експортної інфраструктури

03 Жовтня 2023

29 вересня директор Проєкту USAID “Економічна підтримка України” Тімоті Мадіган та голова правління акціонерного товариства “Укрзалізниця” Євген Лященко підписали Меморандум про співпрацю.

Він передбачає модернізацію інфраструктури пунктів перетину кордону для збільшення їх пропускної спроможності, закупівлю маневрових локомотивів, обладнання для зважування та моніторингу перевезень вантажів, з акцентом на зернові культури.

“Укрзалізниця є основою логістичної інфраструктури України. Її розгалужена мережа, досвід і операційні можливості дозволили підприємствам перенести свої виробництва в набагато безпечніші райони. Тепер це допомагає транспортувати зерно ефективно та надійно. Як надійний партнер, Укрзалізниця забезпечує безперебійний рух зерна з виробничих центрів до пунктів експорту. Ми працюватимемо разом, щоб розширити можливості державної залізничної компанії, ще більше зміцнивши її роль у сприянні експорту зерна”, – сказав Тімоті Мадіган.

“Посилюємо велику спільну роботу з розбудови залізничної зернової логістики Україна — ЄС разом з нашими партнерами з Проєкту USAID. Наше спільне завдання — збільшення експорту зерна шляхом розробки рішень, які допоможуть підвищити та продемонструвати ефективність і рентабельність залізничної експортної логістики України”, —  каже голова правління АТ “Укрзалізниця” Євген Лященко.

Також Проєкт USAID  допомагає Міністерству відновлення України, Державному агентству з реконструкції та розвитку інфраструктури України та Адміністрації морських портів України збільшувати український експорт.

Після початку вторгнення Росії та початку блокади українського експорту Проєкт USAID приєднався до ініціативи АГРІ-Україна. Це широка програма підтримки українського експорту, яка реалізується кількома проєктами USAID. У рамках цієї ініціативи Проєкт USAID зосереджує свою роботу на підтримці експортної інфраструктури.