Проєкт USAID встановлює сміттєві баки та дорожні барикади для покращення зручностей у 13 пунктах пропуску

Модернізація пунктів пропуску
28 Травня 2024

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) продовжує модернізацію пунктів пропуску (ПП) на західному кордоні України. 

У квітні та травні Проєкт USAID доставив 36 урн для сортування сміття, 28 великих сміттєвих контейнерів та 208 дорожніх барикад у такі пункти пропуску: «Рава-Руська-Гребенне» (Польща), «Чоп-Захонь», «Вилок-Тісабеч», «Косино-Барабаш», «Дзвінкове-Лоня» (ПП на кордоні з Угорщиною), «Малий Березний-Убля» (Словаччина), «Солотвино-Сігету Мармацієй» (Румунія), «Сокиряни-Окниця», «Вашківці-Гріменкеуць», «Кельменці-Ларга», «Старокозаче-Тудора», «Россошани-Брічень», «Мамалига-Крива» (ПП на кордоні з Молдовою). 

Сміттєві урни вже використовуються на пунктах пропуску, їх встановлення сприятиме відповідальності за навколишнє середовище, подібно до європейської практики. Створення напрямків руху за допомогою барикад сприятиме безпеці для автомобілістів, пішоходів та працівників пунктів пропуску. Ця підтримка є частиною роботи Проєкту USAID з покращення ефективності, доступності та логістичної спроможності пунктів пропуску для підтримки експорту зерна та інших основних сільськогосподарських товарів для економічного відновлення України. 

Довідково: У 2023-2026 роках USAID через Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділяє 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та «Укрзалізниці» для модернізації 42 пунктів пропуску України.