ПРОЄКТ USAID ЗАКУПИВ БЕНЗОПИЛИ, ЄМНОСТІ ДЛЯ ВОДИ І ПАЛЬНОГО ДЛЯ ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ

29 Листопада 2022

На запит Донецької, Запорізької та Луганської обласних військових адміністрацій (ОВА) Проєкт USAID “Економічна підтримка України” придбав бензопили, ємності для води та каністри для пального. Їх вже доставили на склади обласних адміністрацій.

У Донецькій області бензопили передали деокупованим громадам – Лиманській та Святогірській. Наразі їх використовують для розчищення територій громад від дерев, які впали через обстріли. Кілька бензопил отримали лісгоспи для того, щоб заготувати дрова для жителів.

“Ємності для води та каністри для пального будемо встановлювати у Пунктах незламності, їх на Донеччині заплановано створити 173. У цих місцях люди зможуть зігрітися та зарядити телефони у разі відсутності електрики, випити чаю. Також передамо каністри до лікарень для потреб медиків та для облаштування прихистків на їх базі, щоб у разі зникнення електрики люди змогли прийти та на кілька днів отримати місце, де можна переночувати, зігрітися”, – розповіла директорка департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку та зовнішніх відносин Донецької ОВА Оксана Головко.

У Запорізькій області бензопили передадуть громадам і використовуватимуть, щоб заготувати дрова для місцевих жителів, а також розбирати завали у разі обстрілів.

“Бензопили дуже потрібні нашій області, оскільки зараз триває заготовка дров на зиму, комунальним службам потрібен такий інструмент. Найближчими днями ми передамо бензопили міським та сільським громадам, які знаходяться поблизу лінії зіткнення”, – сказав Артур Бойко – начальник управління зовнішніх зносин Запорізької (ОВА).

У Луганській області отримане обладнання передаватимуть на деокуповані території. Станом на 23 листопада на Луганщині 12 звільнених сіл.

“Люди на деокупованих територіях не мають багатьох базових речей. Тож ця допомога – бензопили, ємності для води, каністри для пального – дуже потрібна громадам. Надалі допомогу будемо передавати у звільнені громади, які розподілятимуть її серед місцевих жителів або будуть використовувати у тих місцях (на пошті, органах влади, у поліції), куди люди звертаються за послугами,” – говорить директор департаменту міжнародної технічної допомоги Луганської ОВА Денис Денищенко.

Каністри для пального по 20 літрів та ємності для води по 250 літрів встановлять у Пунктах незламності, які почали створювати в усіх областях України. Також ємності для води передаватимуть громадам для встановлення у бомбосховищах.

До лютого 2023 року Проєкт USAID закупить та передасть обласним адміністраціям генератори, ліхтарі, радіостанції, вогнегасники, мотопомпи (насоси). Загальна сума допомоги трьом областям складає понад 27 мільйонів гривень.