ПРОЄКТ USAID ЗАКУПИВ ДЛЯ «НІБУЛОНА» СУЧАСНІ ВАГОНИ-ХОПЕРИ

19 Липня 2023

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» закупив для потреб компанії «НІБУЛОН» 50 сучасних вагонів-хоперів, кожен із яких може перевозити до 70 тонн зерна. Їх виготовили на Дослідно-механічному заводі «Карпати» (Львівська область).

Перші 10 вагонів уже доставлені, завантажені зерном та готуються до подальшого транспортування агропродукції через Ізмаїл у країни, що потерпають від голоду, для подолання продовольчої кризи у світі.

«В умовах, коли росія блокує морські шляхи експорту з України агропродукції, а 12 річкових портів «НІБУЛОНа», що розташовані на Південному Бузі та Дніпрі, заблоковані, маємо зробити все можливе, щоб зберегти робочі місця на річкових портах, що залишилися без води й відрізані від логістики. Для цього потрібно зерно з річкових портів доставити вагонами до найближчої залізничної станції. Завдяки Проєкту USAID «Економічна підтримка України», в межах якого були закуплені нові сучасні вагони, це стало можливим. Ми сподіваємось на подальшу підтримку донорів шляхом надання вагонів для кожного заблокованого порту. До блокади через Дніпро та Південний Буг перевозили понад 15 млн тонн вантажів на рік, із яких понад 4 млн тонн – зернові. Зараз украй важливо відновити транспортування цих обсягів української агропродукції», – зазначив Михайло Різак, директор із взаємодії з органами державної влади та питань сталого розвитку «НІБУЛОН».

Допомога агровиробникам та інфраструктурним компаніям є частиною Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні, яку реалізує Агентство США з міжнародного розвитку. Вона спрямована на те, щоб допомогти Україні збільшити потенціал для виробництва, зберігання, транспортування та експорту зерна.