ПРОЄКТ USAID ЗАКУПИВ ВОДООЧИСНЕ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ МИРНОГРАДА

01 Грудня 2022

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” на запит Мирноградської міської ради закупив водоочисне обладнання (станції фільтрації води) для Мирнограда (Донецька область). Їх встановлять у двох міських школах , де наявні свердловини, з яких будуть очищати воду. До станції фільтрації входять ємності для води (1000 літрів), фільтри, насосні станції, система зворотнього осмосу, труби, картриджі та інше допоміжне обладнання, яке потрібне для роботи станції.

Це дозволить створити альтернативні джерела питної води для містян.

Через бойові дії було пошкоджено Південно-Донбаський водопровід, який постачав воду до міста, Мирноград був підключений до альтернативного джерела – Карлівського водосховища. Воду із цього водосховища люди отримують три дні на тиждень, ця вода не є питною, потребує кип’ятіння, тож жителі відчувають нестачу чистої питної води.

“Ці дві станції фільтрації води, які ми отримали від Проєкту USAID “Економічна підтримка України”, дозволять частково вирішити проблему з водопостачанням. Ми будемо фільтрувати воду зі свердловин, які є у школах. Дебет кожної свердловини дозволяє отримати щодоби до 10 000 літрів води. Жителі міста зможуть прийти зі своїми ємностями та безкоштовно набрати води. Плануємо, що одна людина може взяти 5 літрів на день. Сподіваємося, ці станції дозволять отримати доступ до питної води майже половині жителів міста”, – розповів Денис Томаза – начальник відділу з питань інноваційної політики та інвестиційної діяльності Мирноградської міської ради.

Спеціалісти розраховують до 5 грудня завершити монтувати станції фільтрації води, після цього воду візьмуть до лабораторії на аналіз. Маючи сертифікат, який підтверджує її якість як питної, воду почнуть давати жителям.

За оцінками міських чиновників, наразі у Мирнограді понад 30 тисяч жителів,  з них третина – переселенці, які приїхали до міста у 2014 році, понад 1000 осіб – після початку повномасштабної аргесії Росії в 2022 році.