Робота Проєкту USAID над покращенням пунктів перетину кордону України у 2023 році 

Модернізація пунктів перетину кордону
04 Січня 2024

Листопад 2023 року  

  • Покращення інфраструктури: Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) зробив значний внесок у покращення роботи українських пунктів перетину кордону (ППК). Серед помітних результатів його роботи в сфері забезпечення поставок і встановлення обладнання – три ваги вантажопідйомністю до однієї тонни, 312 водоналивних дорожніх бар’єрів та 452 дорожні знаки на чотирьох ключових пунктах перетину на кордонах з Польщею, Румунією, Словаччиною та Угорщиною. 
  • Субпідряд із Miyamoto International: У рамках стратегічних кроків Проєкт USAID підписав договір субпідряду з Miyamoto International. Серед ключових здобутків цієї співпраці – комплексні техніко-економічні дослідження, техніко-економічні обґрунтування та передпроєктна документація для розбудови нових вантажних терміналів. 

Грудень 2023 року 

  • Встановлення генератора потужністю 50 кВт: Для зміцнення інфраструктури залізничного ППК у Волинській області Проєкт USAID встановив генератор потужністю 50 кВт. Цей генератор забезпечить життєво необхідне резервне живлення на одному з найбільших вантажних ППК в Україні, що дозволить мінімізувати перебої у вантажопотоках. 
  • Модернізація систем освітлення: Проведено значну модернізацію систем освітлення на автомобільних ППК у Волинській та Закарпатській областях. У цих пунктах пропуску, розташованих на кордонах з Польщею та Словаччиною, Проєкт USAID замінив і встановив 479 світлодіодних ламп, що покращило видимість та безпеку. 
  • Відвідування об’єктів компанією Miyamoto Ukraine: Компанія Miyamoto Ukraine, субпідрядник Проєкту USAID, проінспектувала три ключові пріоритетні пункти пропуску на кордоні з Польщею, Угорщиною та Словаччиною. Команда оцінила стан недобудованих терміналів на двох автомобільних ППК у Закарпатській області та оглянула територію на предмет розширення вантажного терміналу на автомобільному ППК у Волинській області. 
  • Комплексні візити для оцінки стану ППК: Команда Проєкту USAID разом із підрядниками з компаній Green Powered Technology та CDM Engineering відвідала 7 пріоритетних ППК в Одеській та Чернівецькій областях. Цим візитом Проєкт USAID завершив оцінку 48% з 43 цільових ППК, яким USAID надає підтримку. Під час цих візитів команда визначила та оцінила умови на ППК з метою встановлення обсягів необхідних робіт, бюджетів, технічних специфікацій та планів реалізації. Швидка модернізація вже розпочалася зі встановлення на чотирьох пріоритетних ППК дорожніх знаків, загороджень та освітлення. 

Ключові підрядники Проєкту USAID: 

  • CDM Engineering Ukraine: Ця компанія заснована у 2013 році. Надає високоякісні консалтингові послуги в галузі інжинірингу та охорони довкілля, які відповідають найкращим міжнародним практикам. Пропонує комплекс послуг з управління проєктами, включаючи проєктування, закупівлі, технічний нагляд і контроль якості. 
  • Green Powered Technology: Ця міжнародна консалтингова фірма заснована у 2010 році. Спеціалізується на енергетиці, інжинірингу та допомозі у сфері розвитку. Її фахівці зосереджені на просуванні сталих, інноваційних рішень в галузі енергетики та інжинірингу в усьому світі, пропонуючи екологічно чисту енергію та економічно ефективні рішення для державних і комерційних проєктів. 
  • Miyamoto International Ukraine: Miyamoto International має офіційні представництва у 27 країнах світу. В українській філії – Miyamoto International Ukraine – працює команда інженерів, яка налічує близько 128 фахівців. Ця команда забезпечить проєктування та контроль якості будівельних робіт на ППК в рамках Проєкту USAID. Окрім того, Miyamoto International Ukraine активно співпрацює з Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України, а також з обласними та військовими адміністраціями в різних регіонах країни.  

Проєкт USAID покращує інфраструктуру та операційну ефективність українських ППК. Завдяки стратегічній співпраці та впровадженню найсучасніших технологій ці покращення посилять логістичні можливості та сприятимуть економічній стійкості України. Суттєвий прогрес у модернізації та оцінці значної кількості ППК демонструє ефективність та вплив роботи Проєкту USAID на пункти перетину кордону. 

Довідково: У період 2023-2026 рр. USAID через Проєкт «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділяє 115 млн доларів США на підтримку Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), «Укрзалізниці» (УЗ) та Державної митної служби для модернізації пунктів перетину кордону (ППК) з метою збільшення обсягів торгівлі та експорту зерна.