Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля отримав обладання від проєкту USAID

22 Червня 2023

‍Двічі релокований Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” отримав обладнання для організації дистанційного навчання. Проєкт USAID закупив для викладачів університету 130 ноутбуків, 40 навушників, програмне забезпечення, 22 багатофункціональні пристрої, а також два Старлінки із річною підпискою. Загальна вартість обладнання складає близько 2 мільйонів 700 тисяч гривень.

“Для нашого університету це дуже важлива підтримка. Зараз усе навчання відбувається дистанційно, наші викладачі мають бути на зв’язку зі студентами. Зараз відбувається дуже багато онлайн-зустрічей з міжнародними партнерами, адже крім освітньої роботи, ми проводимо велику наукову роботу, тож сучасне обладнання потрібне завжди, тим більше університету-переселенцю”, – сказав Руслан Галгаш – проректор з науково-педагогічної роботи Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Торік у березні викладачі та студенти виїжджали із Сєвєродонецька, який щодня обстрілювали російські війська. Під час евакуації не вдалося забрати майже нічого з матеріально-технічної бази, тож опинившись на новому місці, викладачі мали заново організовувати навчальний процес. Більшість з них досі використовує приватні телефони та ноутбуки під час проведення лекцій, практичних та лабораторних занять.

Подивитися, як працюють викладачі під час війни у тимчасовому приміщенні, 20 червня приїхали представники DAI, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Проєкту USAID. Під час спілкування викладачі та менеджери університету поділилися планами розвитку, які мають попри те, що для навчального закладу, як і для усіх українців, зараз складні часи – багато людей залишили рідні домівки, втратили майно, змушені адаптуватися на новому місці.

Це вже друга релокація університету – у 2014 році заклад переїхав з Луганська до Сєвєродонецька. У 2021 році до університету приєднали Луганський національний аграрний університет та поряд з релокацією відбувалась реорганізація, що з одного боку значно ускладнило процес відновлення діяльності, але з іншого – підсилило університет аграрним напрямом освіти та досліджень.

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля є партнером Проєкту USAID з 2018 року. За сприяння Проєкту USAID в університеті були створені дві сучасні лабораторії – Хімлаб та Мехлаб, які готували кадри для промисловості. Також була налагоджена дуальна форма здобуття освіти – університет співпрацював з усіма великими компаніями Луганської області, використовуючи їх виробничий потенціал для підготовки студентів.

“До лютого 2022 року студенти у нас навчалися і за дуальною формою здобуття освіти. Ми співпрацювали з усіма промисловими компаніями регіону. Після переїзду до Києва та відновлення роботи, у режимі дистанційного навчання студенти втратили таку можливість. Але зараз ми вже знову починаємо співпрацювати з компаніями, які готові до такої форми роботи, адже дуальна освіта має головну перевагу – студенти отримують практичні навички роботи на виробництві. Ми шукаємо у Києві підприємства, які готові з нами співпрацювати за такою моделлю”, – сказав Сергій Кудрявцев – декан факультету інженерії Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Зараз університет має дві локації – у Києві та Дніпрі. У ньому навчаються 5400 студентів, наукову та освітню роботу забезпечують викладачі та науковці, 98% яких наразі є переселенцями. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля залишається провідним університетом Луганської області. Університет є єдиним вищим, який готує фахівців технічного профілю (до війни входив у ТОП 10 найкращих технічних вишів України) та вже сьогодні працює заради відновлення України.