SMART-вулики з України встановлять на дослідних пасіках у кількох країнах світу

Бджільництво
12 Вересня 2023

Під час світового конгресу Apimondia Chile 2023 та виставки “АпіЕКСПО”, які 4-8 вересня тривали у Чилі, компанія AmoHive презентувала розробку – проєкт «IT-бджільництво від AmoHive».

Під час заходу команда розробників провела прямі перемовини з представниками університетів та спілок пасічників із США, Канади, Аргентини та Бразилії щодо розміщення на їх дослідних пасіках SMART-вуликів та їх підключення до спільної бази даних. Це дозволить отримати унікальний масив даних про життя бджіл у різних країнах, що складатиме основу для аналізу проблемних питань та планування розвитку світового бджільництва.

За словами представниці компанії Олександри Курдіної, їх ідея є дуже привабливою не лише для науковців та бджолярів, але й для молоді. Бо молодь може через цю технологію отримати мотивацію щодо навчання бджільництву та створення власного бджолярського бізнесу.

Також під час виставки “AmoHive” перемогла у конкурсі на краще пасічницьке фото.
Фото отримало срібну медаль 48-го світового конгресу “Апімондія”. На фото зображений момент спілкування керівника медового сектору Проєкт USAID “Економічна підтримка України” Руслана Маркова на першій IT-пасіці в Україні з викладачами СНУ ім. В. Даля під час навчального заходу, що проводився у червні 2023 р.
Це визнання допоможе зробити широку промоцію ініціативи у бджолярському середовищі.

Компанія “AmoHive” створила першу в Україні IT-пасіку у Київській області та планує проводити на її базі навчання з IT-бджільництва для молоді у партнерстві з українськими закладами аграрної освіти.
Наприкінці минулого року цей винахід отримав почесну нагороду у номінації «Найкраще інноваційне та технологічне рішення у 2022 р.» на конкурсі European Bee Award. Основу проєкту складає SMART-вулик, обладнаний датчиками, що працюють автономно за допомоги сонячної панелі, регулярно передають комплекс даних до сервера та мобільного додатку. Ці дані акумулюються та обробляються за допомогою технології Big Date аналізу. Отримання такої інформації дозволяє бджоляреві завчасно реагувати на вологість, температуру у вулику, що врешті призведе до покращення його роботи.

Нагадаємо, за сприяння Проєкт USAID “Економічна підтримка України” 10 виробників обладнання для бджільництва, бджолярі та представники Спілки пасічників України беруть участь у міжнародній виставці “ApiExpo”, яка тривала 4-8 вересня у Сантьяго (Чилі).

До складу делегації увійшли представники 10 експортоорієнтованих українських мікро-, малих та середніх підприємств – компаній з переробки меду та інших продуктів бджільництва, виробників обладнання для бджільництва та постачальників ІТ-послуг для бджолярів. До складу делегації також увійшли два представники керівних органів Спілки пасічників України, а також два профільних представники Проєкту USAID.