Туризм

Азовське море – це традиційне місце відпочинку для мільйонів українців, особливо з промислових центрів сходу. Однак регіон не повною мірою використовує свій потенціал. Цей сектор зосереджений на моделі пляжного туризму «сонце та пісок», яка має обмежений сезон та географічне розташування.

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» прагне допомогти населеним пунктам Приазов’я від Маріуполя Донецької області до Генічеська Херсонській області розширити спектр пропонованих туристичних продуктів та місць, подовжуючи таким чином сезон, приваблюючи туристів до місцевої спільноти поза межами пляжу та збільшуючи рівень зайнятості та економічний вплив сектору.

Для досягнення цієї мети проєкт USAID «Економічна підтримка України» сприяє розробці єдиного бренду «Приазов’я», який можна рекламувати по всій Україні та за кордоном і який різні малі та середні підприємства можуть використовувати, щоб пов’язати себе із цим захоплюючим регіоном. Організація залучатиме впливових осіб, художників, туристичних блогерів та інших, щоб допомогти підвищити обізнаність про бренд «Приазов’я». Проєкт USAID «Економічна підтримка України» допомагає зацікавленим сторонам з усього Приазов’я розробити стратегічний план для розвитку сектору.

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» також організовує різноманітні тренінги для малих та середніх туристичних підприємств з розробки продукції та передових міжнародних практик, щоб забезпечити якісні напрямки в регіоні. В центрі нових туристичних продуктів – багата етнічна мозаїка регіону, захоплюючий ландшафт «Кам’яної могили» та довгі піщані коси, що сягають у море, а також нереалізований потенціал для оздоровчого та ділового туризму.