У Березані облаштовують гуртожиток для переселенців

22 Травня 2023

На Київщині у місті Березані триває ремонт гуртожитку. Будівельні матеріали закупив Проєкт USAID “Економічна підтримка України”. Загальна вартість будівельних матеріалів становить понад 4,5 мільйони гривень.

З ідею відремонтувати гуртожиток до місцевої громади звернулася ГО “Ротарі Клуб Київ Інтернешенал”. Також із цим запитом організація звернулася до Проєкту USAID, з яким ще у вересні 2022 року був підписаний меморандум про взаєморозуміння. Проєкт USAID провів обстеження будівлі, розробив план капітального ремонту та закупив будівельні матеріали.

“Свого часу у цій будівлі жили будівельники, які будували житло для вимушених переселенців з Чорнобиля після аварії на Чорнобильській атомній електростанції. За тридцять років потому в Україні знову є вимушені переселенці, але зараз через російське вторгнення. Будівля потребує ремонту, аби людям у ній було комфортно, тож ми взялися за цю роботу з відновлення”, – говорить Сергій Родинський – представник власника будівлі сільського споживчого товариства “Чорнобиль”.  Зараз його приватне підприємство ремонтує будівлю.

У гуртожитку зараз почали вставляти вікна. Також замінять батареї, душові кабіни, іншу сантехніку, встановлять двері у кожен блок, виконають малярні роботи, ремонти у житлових кімнатах.

З словами пана Родинського, зараз у Березані проживають близько 2 тисяч переселенців, які залишили свої домівки через руйнування або небезпеку там залишатися. Це люди із Донецької, Запорізької, Херсонської областей, де тривають бої сьогодні.

Роботи планують завершити до вересня. Житло у гуртожитку зможуть отримати 109 переселенців. Вони не платитимуть за оренду кімнат, а сплачуватимуть лише комунальні послуги.