У КИЄВІ ВІДКРИЛИ ЩЕ ОДИН ЦЕНТР ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ “Я – МАРІУПОЛЬ”

19 Грудня 2022

15 грудня у лівобережному районі Києва відкрили побутовий центр підтримки переселенців “Я – Маріуполь”.

Участь у заході взяли представники місії USAID в Україні, Маріупольської міської ради, Київської міської державної адміністрації, Данської ради у справах біженців, Save the Children.

Маріупольці можуть отримати у центрі послуги з прання, перукаря, стоматолога, також тут працює коворкінг та кімната для дітей.

“У столиці проживає понад 20 тисяч маріупольців. Чимало з них – на Лівому березі Дніпра. Тому, щоб надавати якісні послуги, вирішили відкрити побутовий центр. Відповіли на запити людей та розширили комплекс послуг. Ми хочемо, щоб центри допомагали маріупольцям не втрачати віру в себе та в Україну”, – сказав на відкритті центру Маріупольський міський голова Вадим Бойченко.

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” оплатить роботу консультантів із працевлаштування, які у центрах “Я – Маріуполь” допомагатимуть людям знайти роботу. Планується, що такі консультації можна буде безкоштовно отримати із січня 2023 року.

В Україні вже створено 16 таких центрів у Дніпрі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Кривому Розі, Кропивницькому, Львові, Одесі, Рівному, Тернополі та інших містах. Щодня їх відвідують сотні маріупольців.

Нагадаємо, за сприяння Проєкту USAID Маріупольська міська рада розробляє стратегію відновлення міста – проєкт “Маріуполь: ReBorn”. До створення візії міста долучені партнери із Польщі (громадські інституції та місцева влада), Європейського банку реконструкції та розвитку.