У Львівській політехніці відкрили інклюзивний освітній простір «Без обмежень»

23 Травня 2024

У Національному університеті “Львівська політехніка” відкрили інклюзивний освітній простір «Без обмежень». Обладнання для його облаштування закупили в межах реалізації проєкту «Кращі технічні навички та інклюзивні умови для розвитку робочої сили в машинобудівному секторі України» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID). У просторі є інтерактивна освітня система з лінгафонним класом для 15 осіб з порушеннями зору, що включає: проєктор, інтерактивну дошку, ноутбук з програмним забезпеченням, монітор, периферійні пристрої, гарнітуру, аналогову аудіопанель студента та аудіоконцентратор, принтер з термочутливим капсульним папером і два відеозбільшувачі. Це обладнання розширює можливості навчання для студентів з порушеннями зору, слуху та опорно-рухового апарату.

Простір пропонує можливості для розвитку та навчання: відкриті лекції, майстер-класи, освітні та розважальні заходи. На базі «Без обмежень» буде відбуватися освітній процес для студентів університету всіх спеціальностей з використанням інноваційних методів навчання та спеціалізованого обладнання.

«Сьогоднішня подія є ще одним кроком у напрямку розширення можливостей доступу до вищої освіти та розвитку інклюзивного мислення й культури університетського середовища. На даному етапі команда активно працює зі студентами та працівниками, щоб покращити умови роботи простору, залучити менторів для проведення різноманітних заходів, що сприятимуть всебічному розвитку слухачів курсів», – каже Назар Подольчак, керівник Tech StartUp School.

З 2017 року у Львівській політехніці створена Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», яка працює, щоб люди з інвалідністю та хронічними захворюваннями могли реалізувати своє право на вищу освіту. В університеті навчається за різними спеціальностями та навчальними курсами понад 300 студентів з особливими освітніми потребами.

 

Після початку повномасштабного вторгнення росії до України служба співпрацює з Центром ветеранського розвитку університету. Зараз у Львівській політехніці навчається за різними напрямами 77 учасників бойових дій.

«Ще у 2009 році ми хотіли створити такий простір у Луганській області. Я був вражений, почувши про відкриття простору тут, у Львові. Наша мрія втілилася. Будемо популяризувати серед нашої спільноти ці можливості, відвідувати заходи й надалі розвиватися та співпрацювати», – ділиться Микола Надучічний, голова Луганської асоціації організацій осіб з інвалідністю на відкритті простору.

Простір знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Карпінського 2/4, 1-й навчальний корпус, аудиторія 112.

Детальніше з роботою та функціями служби «Без обмежень» можна ознайомитися на сайті: https://lpnu.ua/nolimits

Нагадаємо, цьогоріч у Львівській політехніці розпочала роботу Лабораторія робототехніки, яка створена за сприяння Проєкту USAID.